Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetnék türelmesebb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetnék türelmesebb a párommal?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nagyon nehéz eset. Mindent állandóan elfelejt, úgy kell szólni neki reggelente még azért is, hogy vizet vigyen magával a munkába. Vannak témák, amiket rendszeresen átbeszélünk, és minden egyes alkalommal olyan, mintha akkor hallana először a témáról(pl. hogy napi 5x egyen keveset inkább(munkájából fakadóan ez nem gond neki), mintsem 3x úgy bezabáljon, hogy rosszul legyen), akkor az edzésről is állandóan ugyanazokat, a fogyásról is, akkor, hogy miért vettem a mosogatógépbe tisztítót, ilyen flakont, amit fejjel lefelé kell berakni és elindítani egy tisztítóprogramot. Harmadszor se érti, hogy mi ez, mikor mondom neki, hogy rakja be indítsa el, úgy néz rám , mint aki soha sem csinált ilyet.

Állandóan elől hagy mindent. Hiába mondom neki, ha kibont valamit, ami utána a szemétben végzi, akkor akkor rakja el, mert ott marad és nem veszi észre. Állandóan úgy hagyja a lámpákat égve. Az ollót is mondom neki, ha használja, tegye vissza a fiókba, mert ott marad. Egyszerűen nem képes rendet tartani, néha bekattannak neki dolgok(pl hogy új növényt akar a kertbe) akkor csak akörül forog az élet, egyszerűen akkor még jobban leszar mindent. 2 kapunyitó távirányító van és 3 autó, és az ő kapunyitója a mindenes kulcscsomóján van, a másik kapunyitó a másik autóban. Ha elmegyünk azzal az autóval, amibe nagyon jól tudja, hogy nincs kapunyitó, és hazajövünk akkor is itt ülünk a ház előtt hosszú időn át, mert nem esik le neki, hogy neki kéne kinyitni a nagykaput.

A telefonját is rendszeresen lerakja valahova és nem tudja, hogy hova. A kulcsokat is állandóan keresi. Mindig a telefonját nyomkodja, nem pasizik, csak a facebookot pörgeti állandóan, és ahelyett, hogy tenne kicsit itthon dolgokat rendbe, azt nézi és nagyon rossz, hogy én az időmet takarítással meg főzéssel töltöm, ő addig "élvezkedik" a facen. És akkor tudja mondani, hogy jól van csak ezt meg azt megnézi.. ahha ez a legnagyobb időrabló valami. állandóan csak mondani tudja a dolgokat, hogy oké megcsinálom, meg majd, meg majd holnap. Mindig csak holnap van, de semmi se azonnal. És én képes vagyok beáldozni az időmet, hogy nem szórakozok, hanem teszek itthon, hogy élhető körülmények legyenek.. A cipőit se képes normálisa elrakni az állványra, ahogy esik úgy puffan alapon ott hagyja, ahol gondolja. Ennyi erővel akkor én is vakarom majd a tökömet. Millió dolgot tudnék még mondani, amit nem tudok hova tenni, semmi logika benne, amit csinál, de hát azt mondják, hogy a nők nem túl logikusak.

Én próbálok nagyon nagyon türelmes lenni, de anyám ugyanez a típus, és már egyszerűen vitaminok ide vagy oda, nem tudok már ezekhez nem idegesen hozzáállni, és már nagyon nem bírom néha, hogy olyan mintha egy gyerekem lenne, aki most tanul járni. Nagyon szeretem, persze az elején a rózsaszín ködben ezeket nem vettem észre... régen mindig szakítottam az első apró hibánál volt barátnőknél.. Vele próbálom tartani a dolgot, hogy akkor megjavítani, nem eldobni. De egyszerűen nagyon nehéz türelmesnek lenni, hogyha az ember folyamatosan, mint egy papagáj mondja, és próbál figyelni mindenre. Persze,ha ház körül kell valamit megjavítani, vagy ő kér meg valamire, akkor azt úgy tudom csinálni. Az ő válasza az, hogy nem tud ennyi mindent észben tartani.. de könyörgöm, normális emberek között nem is kérdés ez a dolog, hogy hogy kéne élni, logikusan.

Már arra is gondoltam, hogy elmegyek pszichológushoz, de sokszor gondolkodok pszichiátrián is frontin és hasonlók. Inni meg ilyenek nem fogok az biztos, de valamit kellene, hogy kibírjam.

Valami tanácsok kellenek. Az elszámolni 1-10 ig is próbáltam, de már szerintem nincs összeköttetés a nyugalomreceptorok között.

Azt is próbáltam, hogy totál közömbös vagyok, de már így is túl hidegnek érzem ezt az egészet. Részemről azért, mert bántanak azok a dolgok, hogy bármire megkérem, mintha falnak beszélnék, részéről meg gondolom azért, mert szerinte állandóan baszo**gatom mindenért. De tudom, hogyha valamit ott hagy, akkor az ott is marad, és azért mondom neki rögtön, hogy tedd el a cipőd, dobd ki a szemeted stb.. de már unom mondani, hogy magától nem képes felfogni ezt. Ha meg nem szólok, akkor csak én kerülgetem megint, mert őt egyáltalán nem zavarja, hogy kerülgetni kell akár csak egyetlen valamit is.

Frontinnal próbálkozzak? De attól láttam már nagyon durva leépüléseket.


2021. szept. 8. 09:05
1 2 3
 1/21 Macimano ***** válasza:
90%

Először azt akartam tanácsolni, hogy gondolj bele, tényleg ilyen kapcsolatra vágysz-e, ahol folyamatosan idegesít a másik, és valószínűleg te is őt. És csupán két év után. De aztán elolvastam ezt a mondatrészt "de hát azt mondják, hogy a nők nem túl logikusak", és igazából arra jutottam, hogy megérdemled. :D

De komolyan, miért vagy valakivel, ha folyamatosan idegesít, ha nem tudtok közösen megoldást találni a különbségeitekre és a problémákra? Nálam jobban senki nem hisz abban, hogy a kapcsolatokért megéri dolgozni, és nem eldobni az első nehézségnél, de nagyon úgy tűnik, hogy ti nem dolgoztok rajta, hanem csak próbáljátok elviselni egymást. Én biztosan nem akarnék ilyen kapcsolatban élni, főleg friss kapcsolatnál.

2021. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Ne legyen gyereked. Már elore sajnalom.
2021. szept. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
1es kb mindent leírt amit gondolok.
2021. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem nem való párkapcsolat.
2021. szept. 8. 09:22
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Hogyha valaki mindent elfelejt, írjon emlékeztetőt, semmiből nem áll felírni a dolgokat. Szerintem nem érdekli amit mondasz, csak bólogat, hogy békén hagyd. Hozzád képest igénytelenebb és úgy gondolja majd úgyis megcsinálod helyette.


Rózsaszín köd elmúlt, látod milyen, úgy tűnik változni nem akar. Döntés a kezedben van, elfogadod így, vagy keresel mást.

2021. szept. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem a férjem hasonló, bár nem ennyire drasztikus, mint nálad. Szóval nem csak a nők nem logikusak. :D

Ő is mindent széthagy, leteszi, nem teszi vissza. Ezek ott is maradnak, vagy amíg én nem pakolom el, vagy nem mondom neki. A szekrény ajtókat folyamatosan nyitva hagyja, lámpákat égve. Egyszerűen szétszórt sokszor. Mérnök ember, mindig agyal valamin, mindig máson jár az esze. Viszont ha valamit csinál, azt 100%-osan. Ezektől függetlenül egy csodálatos ember. Ha kell, akkor odafigyel. Most született gyerkünk, ő főz azóta is, pedig már 6 hetes a baba. Takarít, pedig előtte inkább én voltam a bejárónő. Szóval nem panaszkodhatok.

Én ezt elfogadtam, ő ilyen. Szertem attól még, el sem tudnám képzelni az életem mással. Nem mondom, hogy néha nem akarok ki, ha mindent széthagy, de ez ritka.

Ha téged ez ennyire zavar, akkor ez nem lesz jobb, csak idővel rosszabb. Érdemes elgondolgodnod, hogy ha már Frontint akarsz szedni emiatt, megéri-e vele maradnod.

2021. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Hány éves ez a csaj? Ahogy írsz róla, mintha kb a szellemi leépülés küszöbén állna. Ha tényleg ilyen durva a helyzet, lehet orvoshoz kéne mennie. Depresszió vagy más mentális probléma is okozhat ilyen fokú nemtörődöséget. Mert ez már kicsit átlépte a szórakozott kategóriát.


A Frontinról meg nem értem mit hadoválsz. Azt súlyos pánik rohamokra meg szorongásra írják csak fel, nem fogják kiadni neked azért, mert "a bnőd idegesít". Kb két hét alatt olyan függőséget okoz, hogy folyni fog a nyálad és a földön fetrengesz, ha nem kapod meg a dózist. (Olvass utána, ha nekem nem hiszel.)


Ha ENNYIRE nem bírod elviselni az a csajt, miért vagy még vele?

2021. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Van gond a csajoddal, mert trehány és halogató, de te se vagy normális.

"napi 5x egyen keveset inkább(munkájából fakadóan ez nem gond neki), mintsem 3x úgy bezabáljon, hogy rosszul legyen), akkor az edzésről is állandóan ugyanazokat, a fogyásról is"

B+, felnőtt ember, nehogy már te magyarázd meg neki, hogy hányszor egyen egy nap! Ugyanez az edzés, fogyás. Rosszul lesz, naés? Majd előbb-utóbb megtanulja. Ha nem, akkor szenvedjen. Értem, hogy olyan, momt egy rendetlen gyerek, de igazából te is gyerek szerepbe kényszeríted ezekkel.

Nagyapámék ilyenek, az öreg világ életében mindent kivett a mama kezéből, hogy majd ő, mama úgyse tudja rendesen megcsinálni. Elé rakta a reggelit, kiporciózta a vitaminokat, gyógyszereket stb. Most ott tartanak, hogy az öreg már alig tud lábraállni, mamának meg az is gondot okoz, hogy elmenjen reggel a boltba, mert nem tudja, mit kell venni, fogalma sincs, mit hol tárolnak otthon.

Ha együtt akarsz maradni ezzel a nővel (bár őszintén nem értem, miért, semmi közös nincs bennetek), akkor sürgősen engedd el a kezét, és hagyd hibázni, hogy fel tudja magát találni, mert ha mindent mindig készen kap, és mindenre figyelsz helyette, motivációja sem lesz változni.

2021. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Édesjóistenem egy értelmi fogyatékossal élsz együtt. Hidd el, okos nőknek is van jó segge. De nem biztos, hogy te azt megerdemled. 2 éve vagy vele es ezek most tűnnek fel? Hol a bánatban voltál eddig?! Te csak bambultál, megvan az 1 db nő a házban, és hátradőltél?

Es ha ennyire általanosító vagy egy nemmel kapcsolatban, igénytelennek tűnsz számomra. Es ertelmileg lustának. Ertsf: aki nem gondolkodik el a parkapcsolatáról. Amúgy biztos, hogy te hetero vagy?

Mert abból a mondatból úgy tűnik, mintha csak benyelnéd a nőket, mintha szükseges rossz velejárójuk lenne a fogyatékosság, hát a nők ilyenek de muszáj egy nő...

Szóval hidd el komoly a kerdés nem bántásból írtam. Biztos hogy neked (1 db) nő kell?

2021. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát az egyértelmű, hogy a kérdező se százas...
2021. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!