Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A gyerekvállalás után belustul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekvállalás után belustult férjeteket hogy térítettétek észhez?

Figyelt kérdés

Én alapvetően mindig több házimunkát végeztem, de a férjemre sem panaszkodhattam, mert rendszeresen főzött vagy takarított itthon, szóval nem éreztem, hogy munka mellett minden csak rám marad. Oké, néha rá kellett pitítani, mert elengedte magát, de azért részt vett a háztartásban.


Most viszont lassan egy éve itthon vagyok a gyerekünkkel, és ezidő alatt a férjem teljesen belustult, elkényelmesedett.


Én meg besokalltam, többedjére, mert azóta jóformán semmit nem csinál itthon, pedig a babánk születése előtt megbeszéltük, hogy nem fog ennyire belekényelmesedni a helyzetbe. Én kelek éjszaka a kicsihez, sokszor hulla vagyok, ha többször kell kelni, és mindemellett az egész háztartást én vezetem, én főzök, takarítok, mosok. Már kertes házban lakunk, ott is én tartom rendben a veteményest, én alakítgatom a kertet, gazolok, ások, ültetek, tereprendezek.


És mindeközben heti pár órában besegítek a vállalkozásunkba, muszáj, mert bizonyos dolgokat csak én tudok úgy megcsinálni, ahogy kell.


A férjem meg dolgozik napi 7-8 órát, reggel nem kelnek fel sosem egy fél órával hamarabb, hogy megcsináljon pár dolgot, ha hazajön, akkor meg pihen, telefonozik. Az egyetlen, amiben segít, az a gyerek, imádja, sokat játszik vele, de ha megkérem, hogy altassa már ő, mert dolgom lenne, akkor háborog.


Kéthetente lenyírja a füvet, meg néha felporszívózik és ennyi. De az a legdurvább, hogy mindemellett b*szogat is, ha éppen kupi van, mikor hazajön vagy nincs kaja, mert a vállalkozással foglalkoztam, esetleg fordítva, képes hisztizni, miért nem küldtem el X emaileket, amikre amúgy egyáltalán nem volt időm.


2-3 alkalommal már úgy komolyan összevesztünk emiatt, akkor pár napra összeszedi magát, besegít, aztán kezdődik elölről az egész. Merthogy én itthon vagyok... Ja, a gyereket ellátni meg háztartást vezetni oké, de mellette dolgozni meg a kertet csinálni egyszerűen már nem megy. Sok.


Amúgy több barátnőm pont ugyanerre panaszkodik, hogy semmit nem csinál a férjük és ki vannak már akadva. ..


Ti ezt hogy oldottátok meg? Azelőtt sosem veszekedtünk ennyit, de már tényleg belefáradtam...



2021. szept. 13. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Csereljetek! Vicc nelkul, mond neki, hogy matol fordul a kocka. Ha szerinte a te otthonleted csupa Disney land, akkor tessek! 2 nap utan terden csuszva keri majd, hogy alljatok vissza a mostani beosztasra!

Hihetetlen, hogy sokan azt hiszik aki otthon van a picivel, az mindenre raer..szinte kirandulason van..eszem megall!

2021. szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Én sehogy sem tudtam észre téríteni. Tudta, hogy amíg kicsik a gyerekek, nem hagyom el. Felnőtttek, elváltunk. Sokkal kevesebb dolgom van itthon azóta. Meg több pénzem.
2021. szept. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Volt már rábízva a gyerek fél napokra, mikor olyan dolgom volt, azt mondta, inkább a munka, mert nem bírná ezt egész nap...


Ezt is fél szoktam neki hozni vitakor, hogy ő is tudja, hogy nem egyszerű a gyerekkel otthon lenni, akkor meg mit vár, de egyik fülén be, másikon ki...


Én nem akarok elválni, mert szeretjük egymást és normális kapcsolatunk volt mindig.

2021. szept. 13. 10:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is ilyen volt, csak a rózsaszín köd nem engedte ezt látni. Ennyi.
2021. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig is én csináltam mindent. Eleinte néha berakott egy mosást, de az összesen max 30 másodperc ugye.

Amint beköltöztem hozzá, puff, mindent én csináltam, mert ugye besegítek neki, kiveszem a kezéből, aztán pár nap után, már mindent én csináltam.


Most három éves a gyerek, kb 80-90%ban én foglalkozok vele. Mindig kettesben megyünk sétálni, játszóra, boltba, stb, míg a párom itthon fekszik és telózik.


Ő képtelen lenne multitaskolni, míg nekem erről szól az élet. Egyszerre vigyázok a gyerekre, beszélek hozzá, csinálok kaját neki és az asszonynak, miközben még random harmadik dolgot is csinálok.


Szóval nem tudom hogyan kéne észhez téríteni az embert. Talán neked van esélyed, mert alapvetően nem volt probléma, csak kialakult, nálam meg a probléma az alap állapot.


Esküszöm ha nekem lett volna tejem, akkor én is szoptattam volna. Így is én keltem fel hozzá mindig évekig, és én altattam vissza mindig.


Azt tanácsolom beszélj vele többet. Mond is neki, miben segíthetne.

2021. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bezzeg ha ez fordítva lenne, már jönne is a férfisereg, hogy hát ez az asszonyi kötelessége, örüljön neki, ha egyáltalán néha megemeli a valagát a kedves férje. Amúgy szülés utáni depresszió? Lehet már nagyon unja a banánt otthon, vissza kéne menni dolgozni? Akarta a gyereket egyáltalán? Vagy lehet azt hitte akarta, aztán most jött rá, hogy az nem rózsaszín pukifelhő. Takarítót miért nem fogadtok? Azért a saját gyerekével kellene törődni, ha már a házimunkából nem veszi ki a részét
2021. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!