Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az önbizalom hiánya okozhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az önbizalom hiánya okozhat bizonytalanságot a párom iránt érzett szerelmemben?

Figyelt kérdés
Párommal 10 éve vagyunk együtt, több sikertelen lombik után sikerült természetes úton a baba, viszont időközben úgy érzem, mintha nem lenne biztos a szerelmem iránta. Sajnos masszív önbizalomhiánnyal küzdök, és a kérdésem arra irányúlna, hogy a saját bizonytalanságom - hogy alkalmas vagyok e apának- úgy csapódik le, mintha már nem szeretném a párom? Valóban elmúlt volna a szerelem, vagy csak túlságosan félek a gyermektől szerintetek?

2021. szept. 16. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem az önbizalmad a gond, és ezt te is tudod. Hanem a 10 év.

Már nem szereted.


És ha van eszed, nem is vállalsz vele babát!!!

2021. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Most az várod, hogy 5 sorból megmondjuk, hogy Te mit érzel, mert te nem tudod? Tippelni lehet, mintha a jövő heti lottószámokat akarnánk kitalálni.

Hogy te mit érzel, azt leginkább te, vagy a veled napi kapcsolatban levő és téged valamennyire mégiscsak ismerő párod tudná megmondani.

A masszív önbizalomhiányoddal már az elmúlt 10 évben kezdhettél volna valamit.

2021. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan amikor lelkileg megterhelő dolgok után (pl elvesztett babák) valami változás áll be, akkor az ember képtelen érzelmekre. Érdemes először egyéni pszichoterápiára elmenni, majd esetleg a pároddal közösen.
2021. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolat? Sokat veszekedtek? Mióta érzed a bizonytalanságot pontosan? Tudsz ezekről az érzéseidről őszintén beszélni a párodnak?
2021. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy, az ember a saját sikertelenségét, önbizalomhiányát simán kivetítheti a kapcsolatára, csak hogy a kérdésre is válaszoljak. :) 4es voltam.
2021. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyfajta stressz és ijedtsèg állhat fent nálad, amik most elnyomják a szeretet èrzèsèt a párod felè.


Próbáld meg össze szedni magad és ne legyél ilyen gyáva, gondolom egy normális kis kapcsolatot építettetek fel ennyi idő alatt és ha terveztètek a babát, a legmocskosabb dolog lenne most fakèpnèl hagyni a párod!

2021. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom faképnél hagyni! Az igazság az, hogy nem tudok rosszat mondani sem róla, mert nagyon szeretetre méltó, sem a kapcsolatunkról, mindketten akartuk a babát, és eleinte nagy volt az öröm is. Ez a bizonytalankodás nálam kb 3 hónapja kezdődött, feküdtünk az ágyon összebujva, és hirtelen belémhasított egy ilyen érzés, mintha már nem lenne minden ugyanolyan. Ez utána elmúlt, de egyre gyakrabban elkapott, és egyre inkább depresszióba taszít a dolog, pedig semmit nem csinál másként, és semmi rossz dolog nem indokolja látszólag.
2021. szept. 16. 15:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi a jo abban, hogy 10 eve ilyen allapotban vagy? Mikor terveztel valtoztatni rajta? Raer meg 10-20 evet? Neha azert elcsodalkozom, hogy emberek hogyan kepesek szubminimum mentalis tartassal, boldogtalanul leelni egy eletet. Soha semmi sem lesz jo, amig ilyen allapotban vagy.
2021. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miből következtetted ki, hogy 10 éve ez van, mert én csak annyit írtam, hogy azóta vagyunk együtt. Nem 10 éve van ez, hanem pár hónapja, és annyi előzménye van még, hogy fiúnk lesz, viszont nekem nincs apaképem, és fogalmam sincs, hogy kell bánni egy kisfiúval, mert jóformán mindig nőkkel voltam/vagyok körülvéve, és nincs egészséges képem a férfi férfi kapcsolatról. Nem azt mondom, hogy az összes bizonytalanságom ebből fakad, de ez is benne van.
2021. szept. 16. 16:24
 10/12 anonim ***** válasza:

"masszív önbizalomhiánnyal küzdök"

Ez nem a kornyezet hatasara alakul ki, hanem ez belulrol fakad. Nem honapok alatt alakul ki, hanem evek, evtizedek alatt. Ha valaki tudatosan nem dolgozik rajta, akkor egy egesz eletet leel onbizalomhianyban. Innen gondoltam, hogy ez nem ujkeletu. De tulmisztifikalod ezt a gyerek dolgot. Ez is onbizalomhianybol fakad. Dolgoznod kene ezen, nem?

2021. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!