Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diplomás nőket zavarja ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás nőket zavarja ha párjuk (férfi) nem akar diplomát?

Figyelt kérdés
Mert pl. saját vállalkozást csinál (óra-, ékszerkereskedelem) és ennek a fejlesztésével, üzlettel tölti az idejét? Szóval csak érettségije van.

2021. szept. 20. 21:18
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
38%

#14

Azért néha 1-1 pofon vagy fenekelés elkél a gyereknevelésben. Lásd a mai fiatalságot akiket már lassan szóban sem lehet nevelni mert már hívják rád a gyámügyet. Sőt elkanászodottabbak is az ilyenek akiket csak szóban megszólna, hogy "ejnyebejnye".

2021. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
72%

Azért manapság a diploma annyit ér mintha otthon nyomtatnád a pénzed. (Persze itt nem az orvosokra gondolok meg azokra a helyekre ahova kötelező a tanulmányok miatt.)

Attól nem lesz rosszabb vagy jobb ember egy férfi vagy egy nő hogy van-e diplomája vagy nincs.


#19

Azért mondjuk például egy céges bulin lehet te is annak a férfinak a helyzetébe kerülnél. Mert egy cégnél a kollégáknak általában meg vannak a saját belsős vicceik amiket nem értene egy külsős, meg még sok minden.

2021. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Szakmunkás az élettársam, egyéni vállalkozó. Én közgazdász. Egyáltalán nem zavar. Abszolút felnézek rá.
2021. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

19#


Én ezért nem hívnék olyasvalakit egy értelmiségi társaságba, aki durván kilógna onnan.


Bár... Tudod, ezzel is úgy vagyok, hogy attól függ... Lehet, hogy a belsős, egyetemi dolgokhoz nem tud valaki hozzászólni - ez egyébként nem műveltségi kérdés: ahogy 22#-es mondja, külsősként egy céges bulin ugyanúgy nem tudnál mindenhez hozzászólni, hiába van diplomád, ha nem vagy benne a cég "életében" - de attól még lehet valaki intelligens, érdeklődő.


Arról nem is beszélve, hogy emberi minőségében állhat sokkal magasabb nívón, mint egy diplomás ember - ez végképp nincs összefüggésben a műveltséggel.

2021. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
48%

#21

Nekem egyáltalán nem ez a véleményem és nem lennék olyan férfival, aki ebben hisz, akármilyen ember lehet felőlem, de ez kizáró ok.

Nincs olyan, hogy nevelő célzattal ütöd a gyereket. Rá kell szólni, elmagyarázni neki, hogy miért volt rosszcsont, de soha nem ütni kell, hanem tényleg megnevelni, kommunikációra tanítani.

Engem ütöttek és kizárólag dühöt érzek emiatt a szüleim felé, nagyon mély dühöt és nagy nulla értelme volt, ez nem nevelés, inkább gondokat okozott. Nincs is jó kapcsolatom velük nyilván.

14-es én vagyok.

2021. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
67%

#25

Azért vannak olyan helyzetek ahol már a szóbeli ejnyebejnye nem segít. Még akkor sem ha ezredjére mondod el neki, hogy ne tegyen úgy ahogy tett. Van amikor a fenekelés vagy pofon jobban tanít mint egy 30-60 perces beszélgetés. Nem azt mondom, hogy mindenért is verni kell, de az nem kivitelezhető, hogy soha egy ujjal sem nyúlsz hozzá csak mert ez a mai divatos nevelés. Néha igen is kell a testi következménye is ha a szép szóból nem ért.


Vagy te mondjuk mivel büntetnél egy gyereket aki rendszeresen megy például a haverjaival lopni? Csak elbeszélgetsz vele? Minimum szobafogság, ha meg kiszökik 1x vagy többször is, akkor ott már a beszéd nem segít. Ott igen is kell a fenekelés hátha abból megtanulja a leckét.


Esetleg szerinted az normális, hogy lassan már a gyereknek áll feljebb és rád hív mindenféle rendőrt vagy gyámügyet csak mert rászólsz? Mert a mai gyerekek már itt tartanak, hogy még a szülő a rossz meg feljelentendő csak mert felemelik a hangjukat.



Ezen érdemes elgondolkodni.

2021. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
52%

21#


Ez azért van, mert a tunya szülők (akik szintén nem kaptak megfelelő nevelést) manapság mindent ráhagynak a gyerekre. Mindig mindenben a gyerek az első. Egyet fingik és máris ugranak, hogy "jaj, hát persze, hogy megveszem neked a 296-ik játékot". Semmi köze a gyámügyhöz.


Amiről te beszélsz, az akkor jön a képbe, amikor pl. az iskolában a tanár rászól a gyerekre és az önérzetes szülők beperelik (ha épp nem verik meg, jó esetben). Ez is azért van, nevelés felelősségét az iskolára (államra) hárítják, miközben az a szülő dolga lenne, nem a tanáré.


25# mélységesen egyetértek!

2021. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
28%

19-es vagyok. Igen, én egy multinál vagyok gyakornok, nem olyan régóta és igen,ebédnél nem igazán tudok hozzászólni még a belsős viccekhez. Azonban a munkahely az kötelesség, akkor is járnom kell dolgozni, ha nem tudok a közös viccelhez hozzászólni.

Viszont a házibuli az választható. Ha szórakozásból megyek valahova,nem olyan helyre megyek, ahol nem tudok érvényesülni,mert mindenki más,mint én.

Plusz a srác konkrétan nagyon buta volt, a játekszabályokat sem volt képes felfogni.

2021. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
50%

#27

Azért a saját füleimmel hallottam már pár olyanról, hogy a szülőt még a gyerek akarja felnyomni a gyámügynél csak mert a gyereknek nem tetszik valami.

Ilyen az én gyerekkoromban nem volt, sőt akkoriban még nem az volt a divat, hogy nem verjük meg a gyereket ha kiérdemli. Igenis kaptunk a nadrágszíjjal ha olyan rosszat tettünk és nem elbeszélgetés volt. Mégis értelmes normális felnőtt lett abból a generációból és senkit sem ért trauma ként a nevelő jellegű verés. Az más kérdés, hogy ha csak simán részeges vagy erőszakos mivoltából veri valaki.

Manapság lassan még a kutyákat is pszichológushoz viszik ha mondjuk egy másik állat neki esik mert hogy "trauma érte a lelkivilágát"...

Azért a nevelőverés nem rossz dolog amíg nem viszed túlzásba minden apróságért, de amikor annyira rossz hogy már kiérdemli akkor igenis kell párat ütni a szíjjal az ülepére.

2021. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

#28

A céges buli is választható ha egy ottani dolgozó párja ként mész el mint plusz egy fő. S a példámban céges buli volt nem pedig munkahely ahova dolgozni jársz.


Az nem az ember eszét mutatja ha egy "játékot" nem tud értelmezni. Mert hát, ki lehet találni olyan szabályokat amit más nehezen ért meg, vagy meg sem ért. Bár ez a játéktól is függ, mert mondjuk egy twister vagy székfoglaló nem nagy kunszt.

2021. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!