Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki, aki egy kicsit is jártas a pszichológiában! Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Zavarja az, hogy amikor felsorolja,hogy őt milyen sérelmek érték részemről, akkor én is elkezdem sorolni,mintegy rákontrázva erre. Pedig csak úgy vagyok vele, hogy el szeretném mondani én is az én oldalamat (hogy ő mivel bánt engem), illetve szeretném,ha látná,hogy ugyanazon a területen ő sem tökéletes, így milyen alapon várná el,hogy más is az legyen? Olyan nagy baj ez? Olyan érzésem van,mintha el akarna hallgattatni, amikor elkezdem sorolni ezeket (mivel bántott meg). Vagy csak terelném a felelősséget arról, amiben én hibáztam nála?


Mesélte,hogy mások is ezt csinálják vele, elmondja ő a problémáit a másikkal kapcsolatban, aztán mások is őróla. Ő bocsánatot kér (a másik oldalt nem tudom), igyekszik máshogy cselekedni, de a többiek nem. Engem is ide sorol, mondjuk tőlem nem mindenért kért bocsánatot, én többször kérek tőle (lehet többször is bántom meg), és azt gondolja én is ugyanúgy szarok bele a változtatásba, de szerintem ez nem így van. Valójában kevesebb hibát vétek, de őt mintha csak az érdekelné,hogy még mindig van hiba.


Hogyan lehetne ezt jól megoldani?



2021. szept. 26. 09:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdi sorolni a sérelmeit, ne a te sérelmeiddel válaszoljál, hanem amit ő mond, azt cáfold meg, ha tudod, vagy kérdezz rá, hogy az miért bántott téged. Valahogy így.
2021. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!