Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha túlzottan félek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha túlzottan félek egy újabb csalódástól, és emiatt nem tudok boldog lenni?

Figyelt kérdés

1 hónapja lett párkapcsolatom, nem görcsöltünk rá, megismerkedtünk neten, randiztunk 2-3 alkalommal és végül most itt tartunk, hogy egy pàr vagyunk. Az a baj, hogy volt néhány csalódásom ezt megelőzően, igazából nem szeretem, hogy mindegy, hogy vagyok-e a másik életében vagy sem. Szóval szeretném, hogyha az az illető akivel vagyok, igazán mélyen kötődjön hozzám. Sokan éreztették velem, hogy nem vagyok első a listán. Hogy könnyen el lehet szúrni, hogy egy hangosabb vita egy értelmetlen fèlelem a rèszemről, már önmagában elég ahhoz, hogy távozzanak az életemből. Amolyan van egy barátnő szféra és KÜLÖN egy magánélet. Èn viszont nagyon érzelmes vagyok, én akarok lenni az első, ès minden apróságot megosztani a párommal.


A jelenlegi barátommal minden nagyon jól alakul, de ha eszembe jutnak a sérelmeim sajnálom magam ès attól félek, hogy csak elvan velem az állóvízben, de nem szeret. Nem biztos hogy èn vagyok az első, lehet, hogy inkább a karrier, baràtok, bàr 1 hónap után mèg korai elkönyvelni, főleg, hogy nem ismertük egymást korábban, mèg bármi lehet. Csak úgy érzem vissza kell fogni magam, nem lehetek olyan érzelmes amilyen szeretnèk lenni, meg van bennem valami mártírkodás legbelül, amit felé nem mutatok ki. Például zavar, hogy csak este beszélünk telefonon, egy előre megbeszélt időpontban, (írásban napközben is), zavar, hogy nem mond bókokat, és csak nagyon ritkán mondja, hogy szeret és ez az én lelkesedésemnek sem jó, mert azóta èn sem mondom. Ràkérdeztem már, azt mondta nincs oka, nem akarja elértékteleníteni ezt a szót, azzal, hogy sokat van ismételgetve. Szóval talán nem ragadjàk el úgy az érzelmek, lehet, hogy korai volt mondani neki. De az is lehet, hogy annyira nem tud engem szeretni.

Félek a veszekedèsektől, azt gondolom, egy kiabálás elijesztené annyira hogy elhagyjon. Pedig tudom hogy lobbanékony ès szereti kibeszélni magából a dolgokat, elég temperamentumos ahhoz, hogy ezen àtlendüljünk, régen nem voltam ilyen, meg ha biztonságban érzem magam akkor önmagam adom, mert például barátokkal más vagyok, csak annyit játszottak az érzéseimmel bizonytalan kretének, hogy pl. szeret-nem szeret nem tudta eldönteni, hogy sem bele élni nem merem magam abba hogy most minden jó, sem kiadni nem merem ezeket a félelmeimet.



2021. szept. 26. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan tanulási folyamat, ahol a hozzád méltatlan helyzeteket kell tudnod kezelni az önbecsülés fejlesztésén keresztül, hogy ne maradj olyan kapcsolódásban, ahol nem tisztelnek, becsülnek. Ennek a kulcsa, hogy ezt a tiszteletet, és megbecsülést önmagad felé kell tudnod elsősorban gyakorolni, különben nem tudod meghúzni a határaid. Az önbecsülés kiépítése olyan folyamat, mely az önismeret útján zajlik le. Ha ezt meg tudod valósítani, akkor nincs más dolgod, mint azt a férfit az életedbe engedni, aki méltó társ, akivel kölcsönösen tisztelték, becsülték, szeretitek egymást.


Nagyvonalakban. Ha részletesebb útmutatást szeretnél, akkor szívesen elnavigállak. Szép estét!

2021. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha ilyen helyzetbe kerültem, hogy mèltatlanul bántak velem, akkor nem tudtam szélsőségesen, kellő önérzettel reagálni, sokszor kivártam mi lesz. Azt gondoltam, hogyha szélsőséges vagyok, joggal hagynak el, és igyekeztem minél korrektebb lenni. Például volt több srác aki többször visszaszívta, hogy “szeretlek” és èn nem léptem le azonnal, voltak jelek amiket nem vettem èszre, pl. Ha valaki nem elèg figyelmes, nem tud velem kettesben lenni, nem figyel az igènyeimre, árulkodó pèldàul ha csak társaságban tud velem meglenni, úgymond “ mutogat” de nincs mélysége a kapcsolatnak. Szóval nem merek bízni. Sorozatosan éltem át ezeket, és újra ès újra hibát követtem el azzal, hogy hagytam magam. Most is ettől fèlek, hogy újra megtörténik.
2021. szept. 26. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szélsőséges jelzőt nem tartom célszerűnek itt használni, hisz az a másik végletet jelentené, ami szintén nem egyensúly.


Néha úgy tűnik, hogy a harmonikus kapcsolathoz az vezet, ha nem képviseljük magunkat, és az igényeinket, hisz így nincs konfliktus sem, ami látszólag harmónia. Viszont önmagunk háttérbe szorítása, és a valós igényinkről való önkéntes lemondás semmiképpen nem nevezhető harmonikus, egyensúlyi helyzetnek. Ehhez rendszerint az ember meg is kapja azt a partnert aki ezzel élni tud, netán visszaélni, amíg meg nem tanulja a leckét. Hiszen amint az önbecsülés megjelenik, úgy tűnik el a méltatlan kapcsolódás vele.


Te agressziorol, és passzivitasrol beszélsz, ez a két szélsőség. A kulcs az asszertív életmód, az tud működni.

2021. szept. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki 2-3 randi utan szerelmet vall, az biztos nem engem szeret, hiszen meg nem is ismer. Helyettem egy alomkepbe szerelmes, ami ugy nez ki, mint en, de termeszetesen mashogy viselkedik. Egy darabig minden okes lesz, de aztan elojonnek az elteresek, hogy megsem olyan vagyok, mint aminek elkepzelt. A rosszabbik hir, hogy nem is akarok olyan lenni. Mert az nem en vagyok. Nem lehet embereket megvaltoztatni. Ezert lesznek elesek a vitak, es ezert hagynak ott. Es ezert fogsz ki mindig kotodesi hibas embereket, rossz a mintad, ami szerint elsz.
2021. szept. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen érzek én is, friss kapcsolat. Tesz is róla mondjuk az illető, hogy bizonytalan legyek. Azt mondja, külsőleg, belsőleg nagyon tetszem neki. Viszont kevés a kommunikáció, a találkozók ritkák. Emiatt baromi bizonytalan vagyok, amit neki is elmondtam.

Ami talán segíthet, a türelem. Viszont ha azt érzed, nem vagy fontos a másiknak, akkor sajnos vissza kell lépni.

2021. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!