Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne féljek állandóan a csalódástól?

Figyelt kérdés

Nyolc hónapja vagyok együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást. Egyre jobban mélyül a kapcsolatunk, mindent meg lehet beszélni vele, őszintének tartom, bízom benne. Mégis úgy érzem, nem bírom letenni a terhet, ami a lelkemet nyomja a múltammal kapcsolatban. Az előző két komoly kapcsolatom óriási csalódással ért véget, az egyikről kiderült, hogy évekig megcsalt a "barátnőmmel", a másik pedig bár állította, én vagyok élete szerelme, szinte az esküvő előtt hagyott faképnél, mondván hogy ő mégsem akar még elköteleződni. (Annak ellenére, hogy ő erőltette az esküvőt és az együttélést.)


A páromban úgy érzem, teljes mértékben megbízhatok, ezidáig nem adott okot arra, hogy kételkedjek benne, mégis legbelül ott van bennem a félelem, hogy vajon mikor fog elhagyni másért vagy csak egyszerűen elém állni és azt mondani, hogy itt a vége. Tudom, hogy tényleg szívből szeret engem, hiszen mindent megtesz értem/kettőnkért és szinte a tenyerén hord. Mégis olyan, mintha lenne köztünk egy fal, amin nem bírom teljes mértékben átengedni. Lassan úgy érzem, ez az érzés felemészt. Egyre nehezebb ezt titkolnom előtte, hiszen nem akarok benne rossz érzést kelteni azzal, hogy azt érzi, kételkedek benne. Egyszer beszéltünk már erről, akkor azt mondta, nincs titka előttem és engem szeret, nincs szüksége más nőre.

Akkor megnyugodtam, de csak pár napig tartott. Van, hogy arra ébredek éjjel, fáj a gyomrom, remeg. És hiába próbálom magamban erősíteni a tudatot, hogy minden rendben van, folyton az jut eszembe, hogy az előző két kapcsolatomban is ezt hittem.



2017. szept. 1. 14:16
 1/5 Peter KK ***** válasza:
100%
Az újabb és újabb csalódástól való félelem rettenetesen megbéklyózza az embert. Egy dolgot tehetsz csak. Dolgozol önmagadon, hogy elfogadhasd tiszta szívből azt a tényt, miszerint -> Ő most szeret. Én is szeretem. Ok. De, ha bármikor bármi negatív változás állana be kapcsolatotokban, kérdezd meg őszintén önmagadtól: "Vajon nem én csinálok rosszul valamit? Pl. féltékeny lettem rá, vagy sűrűbben gorombulok be (komoly ok nélkül), mint azelőtt, stb.) Ha a válaszod egyértelműen: NEM, akkor eleinte csak próbálj tényleg őszintén beszélni vele érzéseidről, érzelmeidről. Ha ez hosszú távon nem jön be, akkor el kell engedned, bármennyire is ragaszkodtál addig hozzá. A korábbi csalódásaid azért történhettek meg, mert vagy hibásan mérted fel a hozzád illő párjelöltet, vagy hibásan mérted fel saját magadat. Van egy mondás: "Ismerj meg másokat, s megismered Önmagad". Ez így igaz, én megtapasztaltam. Ami pedig a legfontosabb: Felejtsd el az előző két kapcsolatodat, ne rágódj rajtuk, tekintsd tanuló időnek (pénznek), hiszen az már a múlté, így az már csak illúzió, egy rossz álom. Viszont legyél ott a jelenben, a MOST-ban. Ez viszont csakis RAJTAD MÚLIK.
2017. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szeder Katalin ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem válaszolóval, de van még egy ötletem: ha módod van rá, lépj be egy olyan színjátszókörbe, amelyben számodra is átélhető, ehhez hasonló történeteket próbálnak, és adnak elő. Ha megkapod azt a szerepet, amellyel azonosíthatod magad, akkor, akár tragikus, tragikomikus, akár vidám a "kifejlet", vagyis a színdarab története, "kisebb kockázattal" végigélhetsz olyasmit, amitől eddig rettegtél. A szorongás az ember érzelmi világának természetes alkotóeleme, önmagában nem okoz kárt, de a rettegést - márpedig amit leírsz, az már épp az - így is meg lehet szüntetni. Ha azonban ez sem használ, akkor lehet, hogy valójában te akarsz szabadulni a kapcsolatból, csak kivetíted a másikra.
2017. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Peter KK ***** válasza:
Van egy történet... Tanítvány: - Mester! Nagyon háborog a tudatom, rossz emlék-képek gyötrik! Kérlek segíts leküzdenem, mondd mit tegyek? - kérdezte a tanítvány. Mire a Mester így válaszolt: - Még nem tudom, de hozd ide a tudatodat, had lássam! ... Senki ki nem törölheti azt a múltban gyökerezett kellemetlen emlékképeket a tudatodból, csakis Te magad, aki nem meri elengedni, mert fél... Fogadd el azt, ami történt Veled, mert ez a Te sorsod része kellett legyen és lépj túl rajta, s akkor már 100%-ban itt leszel a Mában, a jelenben... és egyszer csak azon veszed észre magad, hogy megszűnik a kételkedésed is. Bízzál önmagadban!
2017. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Peter KK ***** válasza:
Kérlek Téged kérdező, jelezd majd vissza, ha már éjjelenként nem remeg a gyomrod. Addig is azt az érzést erősítsed magadban, amely pozitív képet (imaginációt) nyújt feléd, amit, illetve akit Te szeretsz és szeretnél a jövőben is... és soha ne azt, amit meg nem szeretnél!
2017. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kommenteket, főleg az utolsó kettőt!

A gyomorremegés már végetért, de a rossz gondolatok még mindig hatalmat gyakorolnak felettem. Felváltva dolgozik bennem a pozitív életszemlélet és a negatív egyaránt. Néha olyan gyorsan, hogy mire észbekapok, már sírógörcsben fekszem a hálószobában ... igyekszem mindent megtenni a boldogabb jövőért, de óriási életfeladatokat tol elém a sors vagy az univerzum, hogy divatosan fogalmazzak...

2017. szept. 23. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!