Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig érdemes küzdeni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes küzdeni egy kapcsolatért?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, 2 éve össze is költöztünk. Az utóbbi időben rengeteg probléma lett, nagyjából egy éve alig alig van köztünk bármilyen intimitás, sok témáról nem tudunk beszélgetni és vannak bizonyos múltbeli sérelmek amik gyakran előjönnek a mostani viták során. Én úgy érzem sokat küzdöttem már ezért és szeretném lezárni, mert nagyon nem működik már és csak feszült vagyok tőle. A párom szerint egy kapcsolatért tenni kell és ideje lenne már megállapodni, nem akar hallani a szakításról. Nagyon jó ember, sokmindenen mentünk keresztül együtt és nagyon szép emlékek fűznek hozzá, mégis úgy érzem ideje tovább lépnem, mert már egyre negatívabb ez az egész. Sokan mondják, mennyire szeret a párom és becsüljem meg ezt, de én nem érzem már azt a szeretetet és nem szeretnék sajnálatból vele maradni. Nagyjából 2 éve próbáljuk javítani (azért is költöztünk ossze), de sikertelenül. Szerintetek ez normális dolog, hogy hiába szeret és hiába lenne később jó férj és apa, mégis úgy érzem, nem mellette van a helyem? Nagyon félek, hogy életem legnagyobb hibáját követem el, de ami most van, azt már nem bírom tovább és két éve nem sikerült megjavítani. Volt valaki hasonló helyzetben?

25/N



2021. szept. 26. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"2 éve próbáljuk javítani (azért is költöztünk ossze)"

Ez sosem vezet jóra.


Volt hasonló kapcsolatom, csak mi nem összeköltöztünk, hanem 3 év után eljegyzett. Nagyon nagy hiba volt belemenni.

2021. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is felmerült az eljegyzés (egyelőre csak célozgatott rá, hogy majd lassan meg fog történni), de engem nagyon megijeszt, nem tudnék őszintén igent mondani
2021. szept. 26. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy semmi konkrétumot nem írtál.


"Az utóbbi időben rengeteg probléma lett..."


Mik?


"... nagyjából egy éve alig alig van köztünk bármilyen intimitás ..."


Ez nagyon nagy baj!

Miért nincs? Ki nem akarja? Hogyan kezdődött?


"... sok témáról nem tudunk beszélgetni ..."


Írj néhány példát!

Miért nem tudtok ezekről beszélgetni?


".... vannak bizonyos múltbeli sérelmek amik gyakran előjönnek a mostani viták során ..."


Milyen sérelmek?

Ki hozza ezeket elő? Miért nem tud az illető túllépni azokon?


Ha ezeket mind megválaszolod, sokkal használhatóbb válaszokat tudunk adni.

2021. szept. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eltavolodtunk egymástól minden értelemben, nincsenek közös programok, semmiről sem szoktunk beszelgetni, csak felszínes témákról. Próbáltunk javítani ezeken a dolgokon, de sosem tartott sokáig. Intimitás semmilyen módon nincsen, sem szex, sem osszebujas. Én nem kívánom vele (de nagyon hiányzik), a párom nem hozza szóba és így elsiklunk a dolog felett, ami szerintem ennyi idősen nem normális.

Az összeköltözés nehezen ment, nem igazán akarta és ezt gyakran felhanytorgatja nekem, én pedig azt, hogy nem volt szerelmes belem, hanem az exet szerette mikor osszejottunk és ez később derült ki

2021. szept. 26. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezért nem érdemes küzdeni. Nem kívánod vele az intimitást, de ahogy olvasom, neki sem hiányzik, vagy tőled nem kívánja. Ti lakótársak vagytok, nem párjai egymásnak.
2021. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hallgass a megérzéseidre. Te már tudat alatt döntöttél. A szex hiánya ebben az esetben is a legjobb indikátor. Ha érzed hogy ez így nem jó akkor lépj ki belőle és legyél újra önmagad.
2021. szept. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mennyire “normális” dolog szakítani valakivel aki tényleg semmi rosszat nem tett, szimplán csak úgy érzem, nem ő az az ember akivel le akarom élni az életemet (le tudnám így kényelmes, de unalmas kapcsolatban). Nyilván minden kapcsolatban megszűnik a nagy szerelem és kicsit csendesedik, de nekünk az elején sem volt és úgy érzem, ennyire azért nem kellene ellaposodnia. Tényleg nagyon jó ember és utálom, hogy így érzek
2021. szept. 27. 00:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenki lehet jó ember a maga módján, csak nem tudtok egymás mellett kiteljesedni és egymást inspirálni. Egy párkapcsolat pont árról szól hogy együtt jobb, mint külön- külön, és nem fordítva.
2021. szept. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem az ember a rossz, hanem a kapcsolat, ami koztetek van.
2021. szept. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Brit tudósok megállapították, hogy egy kapcsolatért 3 hónapig érdemes küzdeni.
2021. szept. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!