Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom leküzdeni a féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom leküzdeni a féltékenységem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta (27 vagyok) féltékeny tipus vagyok. Mindig is az voltam,de most valahogy nagyon elhatalmasodott rajtam.5 éve járok a barátommal,és annyira féltékeny vagyok,hogy már be kell vallanom "betegesen".Mára már engem is zavar az amit csinálok.De sajnos mindig csak utólag jövök rá,mit tettem, mindig csak utólag bánom meg, elötte hajt a féltékenység.. Pl. felhívom az éjszaka közepén és nekiállok biztos lánnyal van, átkutatok mindenét (telefon-laptop-szekrény),már szinte minden szavában kételkedek, ebből kifolyólag sokat veszekszünk...

Nem tudom meddig bírja a barátom,de kezdi nagyon unni, pszichológusra nincs pénzem,egyedűl pedig nem tudom leküzdeni.Kérlek segítsetek, mit tegyek ??


2010. szept. 1. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár megoldást tuti nem nyújt , de nagyon érdekes amit pont tegnap néztem meg . "Csernus Imre Mesterkurzus:

Féltékenység és önbizalomhiány"

Keress rá neten , 1-2 helyről le lehet tölteni az egész videót .

Bár én nem vagyok egyáltalán féltékeny típus , de nekem tetszett .

( [link] , bár regisztrálni kell , de én ezt találtam .)

2010. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fülünyúl ***** válasza:
49%

Adott okot akár csak egyszer is a bizalmatlanságra?

Ha nem, akkor feleslegesen parázol. De ha igen, akkor is. Ugyanis ha féltékeny vagy ha nem, ha ő valaha is félre akar kúrni, meg fogja tenni, és ezen a féltékenységed nem fog változtatni. Ha nem akar, nem fog. Viszont ez a kapcsolatotokat megöli, az tuti.


Mondjuk valamennyi figyelem kell ilyen téren, én is megjártam exemmel, együtt voltunk 10 évig, és a végén meghülyült teljesen, elkezdett félrekúrni. Megtehette, mert én bíztam benne és szabadjára engedtem. Úgy látszik túlságosan is. De én is tanultam a hibámból. Azóta egy nőnek sem hiszek.

2010. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engedd el h feküdjön le valakivel érzelmek nélkül. Ha visszatér érezni fogod h bár megtörtént mégis téged szeret, ergo az érzelmei sokkal erősebbek mint h valaki mas bele tudjon ronditani. Utána jobb lesz.
2011. márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A féltékenység nagy betegség,erről valahogy le kell szokni.
2011. márc. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Le tudod küzdeni. Nem akarod.

De saját magaddal kellene tisztába jönni. Az első lépés, hogy felismerted a gondot, ez nagyon nagy dolog, de hogy mi fog segíteni...? Nekem a jóga segített, megtanultam elengedni, nem ragaszkodni, elfogadni, megérteni, élvezni, jelenben élni.

2011. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

aki ki mutatja, hogy a párja milyen fontos neki és mennyire szereti, annak a párja nem féltékeny

magamról tudom.

van aki mellett beteges féltékeny voltam (jé az meg is csalt) és van aki mellett minden nap nyugodt voltam (ő meg is kérte a kezem)

tehát a féltékenységet a partnered váltja ki belőled, te önmagad kevés vagy tenni ellene

2011. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2011. jún. 14. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!