Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Majdnem megütött a barátom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Majdnem megütött a barátom. Elég komoly problémái vannak, gyakran beszámíthatatlan, de ilyen soha nem fordult még elő! Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. A barátom 22, négy éve vagyunk együtt. Két éve kb, rászokott a nyugtatókra és a fájdalomcsillapítókra.Aztán elkezdett a haverjaival füvezni, meg egyéb drogokat használni. Ezért nyilván nem hagytam el,elég szemétség lett volna pont akkor, meg amikor kezdtem gyanakodni nem tagadta,bevallott mindent, és megígérte hogy megpróbál leállni vele. Hát mondjuk ez még nem teljesen jött össze, de amikor velem van nincs semmi hatása alatt. Egyik volt barátomra nagyon féltékeny. Én a kapcsolatunk előtt, és után is jóban voltam vele, és maradtam is. Ez nem nagyon tetszik a barátomnak. Mivel egy faluban lakunk, együtt mentünk át évnyitóra. Amikor már elkezdődött, folyamatosan csörgött a telefonom, a barátom hívott. Mondta hogy tudja hogy pasival vagyok, ne is tagadjam, meg hogy majd ha jövök ki ő kint vár.Kint is volt a suli előtt, nem nagyon tudtam hogy mi a baja. Aztán amikor elkezdett rángatni, meg azzal vádolni hogy megcsalom, gondoltam, hogy valaminek a hatása alatt áll. Szorította a kezemet, és majdnem meg is ütött, csak szerencsére ott volt az exem. Elég régen fordult elő, hogy én így láttam, de az hogy bántott volna, sohase gondoltam volna. Én szeretem, és nem akarnám elhagyni a bajban, csak soha nem néztem volna ki belőle, hogy képes lenne bántani.Most nem tudom, mit csináljak? Maradjak vele, adjak neki még egy esélyt, vagy inkább ne?Előre is köszi!
2010. szept. 1. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ne gondold azt, hogy otthagyod a bajban, ha most lelépsz. Nézz híradót, nap mint nap hallani olyanról, hogy legyilkolta a családját vagy a fél utcát. A te barátod mentálisan gyenge és ráadásul buta is. Okos, értelmes ember nem szed gyógyszert, nem füvezik. Az ilyen csak nagyon ritka esetben változik meg. Én azt tanácsolom, hagyd el. Ha van esze, akkor leáll a cuccokkal miattad, és felkeres. Majd akkor adj neki még 1 esélyt, ha még szereted persze.

21/L

2010. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Én nem mondom, hogy hagyd el, nem ítélkezek, mert nem tudhatjuk, milyen okok miatt fordult a drogokhoz. (Az elsőnek csak annyit üzennék, hogy éppúgy drogoznak az okos emberek is, mint a buták. Ez nem észtől függ, hanem akaraterőtől / teherbíró-képességtől.)

Viszont ezzel a határokat feszegeti. Eddig megengedted neki, hogy drogozzon, (persze, akkor nem, amikor veled van, de az egy dolog, attól még drogos. Félig-meddig nem lehet drogozni, az ember vagy drogozik, vagy nem), most egy lépéssel tovább megy, ha ezt is hagyod, meg a következőt is, meg a következőt is, akkor a végén ott kötsz ki, hogy kemény drogozik melletted...

Most kell keménynek mutatnod magad, és bebizonyítanod, hogy nem tehet meg veled bármit. Szerintem mondd neki azt, hogy mostantól nincs drog, nincs semmi tudatmódosító (mert a leszokók könnyen átállnak az alkoholra. Persze nem arról beszélek, hogy egy pohár pezsgő miatt verd ki a hisztit...). Se akkor, amikor veled van, se akkor, amikor nincs. Tegye le, ennyi, mert te nem a marihuánával szeretnél járni, hanem vele. Mondd neki, hogy ha leszokik, segíted mindenben, ott leszel mellette, elviseled a nehéz időszakait, de ha egyszer is ilyenhez nyúl, akkor szevasz...

És ezt tartsd is be.


És még valami: ha le akar szokni, keressetek segítséget! Tudom, hogy ezt nehéz megtenni, mert az ember szeretni erősnek mutatni magát, de egyedül nem fog menni! Ha menne, már letette volna! De vannak erre szakemberek, akik ezzel foglalkoznak, ne féljetek segítséget kérni! Egyébként halott ügy az egész.

2010. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógyíthatod meg, legfeljebb lehúz magához. Menekülj.
2010. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értelek... Mi az, hogy a "bajban magára hagyni"? Mégis milyen bajban???

A drogozásra gondol? Az nem "baj", ráadásul ő maga mászott bele önszántából! Te szerintem végig kitartottál mellette- és kellett neki a segítséged? Én úgy értékelem, hogy nem!

Akkor meg mire vársz? A pasid egy önző disznó! Ha szeretne, akkor eszébe sem jutna drogokhoz nyúlni- már csak a fent említett helyzetek elkerülése végett miatt is.

Ja, ráadásul a felelőtlenül ígérgető palik eleve nagyon gázosak!

Hagyd el, azzal nem sodrod még nagyobb bajba annál, mint amiben már magától benne van!

2010. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!