Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Poligámia/Monogámia Érvek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Poligámia/Monogámia Érvek ellene, mellette?

Figyelt kérdés
Ki hogy viselné ha a párja előállna vele hogy nem monogám? Mit tennétek?

2021. okt. 15. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Mindig azt hittem, hogy konzervatív típus vagyok, de az évek és kapcsolatok alatt rá kellett jönnöm, hogy nem zavarna ha valamelyikünk kilengene.
2021. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell érvelni sem ellene sem mellette, mindenki éljen úgy, ahogy neki jó és ne bántson másokat.


Én nem tudnék elképzelni semmilyen kilengést a feleségem mellett, nekem nem ér annyit egy ürítés egy lyukba, hogy elveszítsem azt a nőt, aki a világon minden téren a legjobb a számomra.


Kinőttem a húszas éveim közepére a csajozós időszakomat, kiéltem magam és nekem már társ kell, nem egy újabb menet. Mellesleg mivel a szex is baromi jó és rendszeres még 10 év után is, így meg pláne nem tudnék ránézni másra.


Amikor egészségügyi gondja volt a feleségemnek és 2 hónapig nem tudtunk szexelni, akkor sem azon járt az eszem hogy kibe ürítsek mert nem vagyok ösztönlény, hanem izgultam, hogy jól legyen és ne legyen baja.

2021. okt. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs érvem se ellene, se mellette. Ideális lenne ha mindenki megtalálná az ugyanolyat mint ő, és akkor lenne sok boldog monogám és sok boldog poligám pár akik kufircolhatnak bárkivel, a legnagyobb egyetértésben.
2021. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint nagyon elkeserednék. Főleg ha nagyon szerelmes is lennék.


Egyszer volt egy partnerem, akibe kicsit bele is zúgtam és szarul esett, amikor valaki mással jött össze komoly kapcsolatra. De amikor megtudtam, hogy ő nem monogám ember és csak nyitott kapcsolatban képes élni, akkor nagyon megkönnyebbültem, hogy nem engem választott ;)

Szóval ennyire nem az én stílusom a poligámia, nyitott kapcsolatok

2021. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Megmondom őszintén én egyedül a muszlim férfiaknál láttam azt, hogy valóban képesek több nőt is szeretni. Azt hittem, hogy nem látok jól… :) ők egy másik kultúrába születnek bele.

Szerintem akkor békés egy kapcsolat, ha hasonló az értékrend. A poliamor kapcsolatok, mivel többszörös kötődésen alapulnak, szerintem jóval több nehézséget is tartogatnak. Több kapcsolat, több bonyodalom is.

2021. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: Nagy önismeret kell hozzá! Nem mindenki monogám. De a nem monogám, akkor ne akarjon párt magának! A mormonok úgy hívják az asszonyaikat: sister-wives, azaz: testvér-feleségek. A monogámiát a katolikus egyház tette kötelezővé 1100-1200 körül. Mo-on csak 1 férfit ismerek, aki sikeres 3 nővel, de ők gyermekeket is vállaltak! Nem illik összekeverni a poliamoriát, a poligámiával, mert a ma divatos többpartnerűség ( poliamória) az a szexről szól -de nem költöznek össze a felek, míg a poligámia -pontosabban a poligínia az egy család, ahol 1 férfi és több nő együtt élnek!
2021. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5/6-nak üzenem: Az USA több államában a fundamentalista mormonok( kb 100 000 család!!)) sikeresen gyakorolják a többes házasságot( plural marriage) és a nő nem alárendelt, mint a muszlim saryja törvény szerint élőknél. De Afrikában és A Távol -keleten is sok a poligínia még, keresztények közt is. És ez nem bűn, hiszen az Ószövetségben Ádám-és Éván kívül nem igen találsz monogámiát.
2021. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érvek a monogámia mellett: Több idő jut egymásra, és több szex is. Ezt támogatja anygailag az állam is. Érvek a poligínia mellett: Stabilabb anyagilag: mert több a kereső és ha egy kiesik, pld beteg lesz, akkor van másik kereső helyette, a férfi változatosabb szexuális életet kap, mert 2-3 nővel szexel, több gyermek születhet, és nem kell bébysittert felvenni. Hátránya: a modern fejlett államok tiltják- kivéve ha muszlim vagy.
2021. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!