Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen egy kedélyjavító...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy kedélyjavító függővel együtt lenni?

Figyelt kérdés
Páromnak függősége van depresszió miatt. El tudom fogadni, és támogatni szeretném amiben tudom. Csak azt nem tudom, hogy tudnám ezt megtenni. Természetesen neki is elmondtam hogy számíthat rám. De mivel sem velem, sem senkivel az ismerős körömből nem volt még ilyen, nem tudom milyen is. Értem ezt arra hogy milyen számára, hogy is működik az egész. (Igen, megkérdeztem már tőle is, de jobban utána szeretnék járni)
2021. okt. 17. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szedi a kedélyjavítóit, akkor kevésbé kellemetlen. Nekem is kell szednem. A legkritikusabb idő mindig a gyógyszer bevétel előtti 0,5-1 óra, mikor nagyon parázok és szorongok mindentől.

Sokkal rosszabb lenne, ha nem szedné, hidd el. Plusz arra figyelj, hogy rossz passzban ne adagolja túl magát vele.

2021. okt. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A páromnak ugyan ez volt a baja meg " bizonyos hullámok " mintha 2 emberrel éltem volna. Valamikor mindenre nyitott X-el utána pedig a . Testlileg és lelkileg bántalmazott Y-al . Akkor minden bezárt nem volt hajlandó beszélni se . Nem tudom miota vagytok együtt . Nekem rossz tapasztalatom volt . És egy idö után elkezte rámtolni terhét ami megviselt és lehuzott. Szerintem menekülj és keres valakit aki mentálisan is tud majd támogatni mert lesznék majd még nagyon nehéz idöszakai amikor majd magadba keresed hibát , mert te mindent megtettél és mégis. A döntés a te kezedben van de baromi nehéz lesz.
2021. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
A depresszióra felírt modern gyógyszerek nem okoznak függőséget. Az, hogy valaki hosszú távon szedi, még nem függőség. Ugyanis a legtöbb ilyen gyógyszer eleve hosszabb távon (enyhe depresszió esetén minimum 3-4 hét) fejti ki a hatását. A betegség súlyosságától függően az orvos sokkal hosszabb időtávot is javasolhat, nekem pl. minimum 6 hónapot javasolt annak idején. De van, hogy ennél tovább is indokolt a szedése. Én évekig szedtem (egyre kisebb adagokban), mire teljesen rendbe jöttem. Szóval szerintem már azzal az aprósággal is segítesz a párodnak, ha nem minősíted őt függőnek pusztán azért, mert meg szeretne gyógyulni, és egy orvosilag indokolt esetben tisztességesen szedi a gyógyszerét.
2021. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mióta a "párod"? Idővel gyógyító hatású kell hogy legyen az, hogy vagy neki, mmeghallgatod, mellette állsz, biztonságban és jól érzi magát veled.
2021. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 nem én minősítem függőnek, ő mondta

#4 egy hónapja vagyunk együtt, nagyjából fél éve ismerem

2021. okt. 17. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!