Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire jogosan agyalok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jogosan agyalok az alábbi helyzeten? Hol van a megértés határa?

Figyelt kérdés
Röviden próbálom felvázolni mi is bánt. 2 évesek leszünk januárban, most fogunk összeköltözni. Mindenért meg kellett szenvednünk, még azért is sresszelek mostanában, hogy a lakótársa mikor megy már haza, hogy kettesben tudjunk lenni. Hétvégente hol az egyikünkhöz, hol a másikunkhoz megyünk, mert 100 km van közöttünk. Engem az zavar, hogy ha külön vagyubk otthon, akkor ő megy fel a haverjaival. Ez még nem lenne gond, hiszen ez természetes lenne, csak ezek a haverok le se sz.rják, nem is keresik, ha a párom nem ad magáról életjelet, van úgy, hogy hetekig nem találkoznak, de akkor sem hívnák fel, hogy mi van vele. Szóval próbál nekik megfelelni. Ezt látja ő is, de mégis ragaszkodik hozzájuk. Szóval mikor felmegy velük az rosszul esik nekem, ugyanis, mi alíg megyünk valahova, itt jön elő, hogy ha tervezzük is, akkor mindig közbejön valami: most nincs kedvem, nem kívánom a piát, spórolok...Én ezt megértem, sok dolgot tudok róla, amit más nem, amit csak nekem mondott el: lelki, anyagi gondok, amúgy is nagyon érzékeny. Én próbálok vele lenni, mikor tudok, én nem tudok menni sehova otthon, mert egy kis településen lakunk, a barátnőim pedig máshol élnek, szóval a péntek vagy szombat estéket általában sírva töltöm, ha felmegy, mert nem tudom elfogadni, hogy neélkülem érzi jól magát, főleg így, hogy a többiek semmit az égvilágon nem tesznek meg érte. Én hallgatom meg, ha gond van, én szenvedek, ha nincs velem, ismerem minden rezdülését. Tudom, hogy nem normális érzés, próbálok ellene küzdeni, de nem megy, csak az forog a fejemben, mit csinálhat, miért nem velem van. Ja, és ha ott vagyok, akkor sem megyünk fel, hogy én is lássam, hogy zajlik egy hétvége, nem , mert a többiek sem viszik a barátnőjüket, igen, mert ők is ott élnek, és éjfélkörül úgyis találkoznak, együtt vannak, de nekem napokat kell várnom, hogy találkozhassunk. Mit tegyek? Nem akarom birtokolni.
2008. dec. 12. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Huhh, nem semmi összetett mondatok ezek.

Össze se tudnám számolni a sok vesszőt a mondandódban.

Elolvastam az egész szorit vagy 3x, és továbbra is van 1-2 nem tiszta mondat.

Szóval. Először is nem lehetsz mindig a barátod mellett, és az tényleg furcsa ahogy vele bánnak az ő barátai.

Néha ha gondok vannak a pároknál a kommunikációban akkor jöhetnek elő hasonló agyalós dolgok, mert nem beszélnek róla, azért mert félnek valamitől, vagy nem akarják megbántani a másikat.

Én midenesetre ezeket elmondanám neki feketén-fehéren és had agyaljon rajta ő is.

Meggyőződésem, hogy zöldágra vergődtök ketten.


Remélem segítettem.


B.P.

2008. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kicsit nehezen értettem meg amit írtál, de végül kisilabizáltam.

Egy párkapcsolat akkor működik, ha kölcsönösen adunk és kapunk. Ha ez nincs akkor kapcsolat sincs, csak szenvedés. Írásod szerint, téged valamiféle lelki támasznak tekint és ennyi. Ha te szeretsz valakit, akkor el tudnál menni nélküle bulizni? Jól tudnád magadat érezni ha ott valóban csak a barátnőid lennének? Valószínűleg igen , de nem folyton.

Tehát most következzen egy alapos beszélgetés. Ki mit gondol és mit vár ettől a kapcsolattól.

Ha nem változik - adj egy hónap határidőt, de ne többet és ne told meg még egy héttel vagy kettővel mert ismét két évet síránkodhatsz - szakítsatok.


ez egy kemény lépés, de elmennek melleted az évek. a férfiaknál ez nem akkora gond, de nő esetében minden nap számít!


Hajrá!!!!

Te egy nemlétező kapcsolatba kapaszkodsz és

2008. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszéljétek meg. Mennyire tudod, hogy neki ezek a barátok mit jelentenek? Nekem is vannak olyan barátaim, akivel nem tartjuk a napi kapcsolatot, csak amikor összefutunk, de ennek ellenére nagyon fontosak nekem és nem szakítanám meg ezt a sorozatot, akárhogy is kívülállónak nem tűnik ez olyan "nagy barátságnak", mert mikor a legnehezebb helyzetekben voltam, ők voltak azok, akik mellettem álltak és nem hagytak leesni a szakadék szélén, pedig nagyon rezgett a léc, és tudom, hogy rájuk mindig számíthatok.


Úgyhogy azt mondom, beszéljétek meg, mert lehet, hogy neki is van valami plusz ezekben a haverokban, ami miatt ő fenntartja velük így is a kapcsolatot. Ha neked nem felel így meg, és ő nem akar változtatni, mert hasonló okai vannak, mint nekem, azt nem kérheted tőle, hogy változtasson, mert akkor őt nem fogadnád el, lehet, hogy ezeknek a haveroknak köszönheted, hogy olyan a párod, amilyennek megszeretted.

2008. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!