Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kezelni egy kapcsolatban ha mindkét fél más dolgok után érdeklődik?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. Van egy barátnőm szintén ugyanannyi idős.

7 éve járuk egymással, de még nem volt házasság, sem eljegyzés. Január óta lakunk ténylegesen egy háztartásban, tehát majdnem egy éve.

Az a problémám hogy a dolgok nagyrészében kijövünk egymással (nyílván vannak kivételek), viszont egy ponton nagyon nem illünk össze.

Ő az a fajta ember aki nagyon természet járó, túrázós, "menőkés", bármi van csak sokat nem kelljen ott lenni ember. Na én pedig pont az ellentéte vagyok. Én az a fajta vagyok aki meg elégszik azzal hogy üdülési szezonban 1x max 2x elmegy valahová, akkor is leginkább pihentető, városnézegetős, evős-ivós nyaralásra.

Az év többi napján viszont inkább itthon ülős, moziba járogatós, néha sétálós de leginkább itthon tevékenykedő házias kicsit "apa" típusú vagyok. Az, aki szabadidejében néha elmegy a haverjaival meginni egy sört, játszik egy kicsit a gépen, tesz-vesz a ház körül.

A gond ott kezdődik hogy az én barátnőmnek kevés ez a fajta ingerszergény életmód. Ezért persze nem hibáztatom, mivel ő egy hasonló mintájú családban nőtt fel és nyílván ezt viszi tovább de most is itt az őszi szünet és ő szeretne elkocsikázni Debrecenből Esztergomba mert hogy ott még nem voltunk. Én viszont se a hosszú vezetést nem szeretem, se azt hogy utána még "aktív" gyalog túrákat és autós túrákat tegyünk. Egyszerűen úgy érzem hogy nem igényli a testem. És szinte minden alkalommal ez van hogy akár őszi-nyári-tavaszi-téli szünet itt menni kell mert nehogy már ne...

Természetesen amikor elmondom neki ezeket akkor jön a sértődés, én leszek az ufó aki lusta mert nem akar menni sehová..

Én beszélgettem ismerősökkel erről és azt kérdezték tőlem: "Ha most ez van, mi lesz 3, 4, 5 év múlva? Hiányzik ez az erőltet menet?"

Persze nem arra akartak ezzel sarkalni hogy itt és most el kell engedni ezt a kapcsolatot, mert szerintem csak ezért butaság lenne.

Ha egyébként szeretjük egymást, csak van egy ilyen gond, akkor szeretnék egy arany középutat találni rá...ha van.



2021. okt. 20. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem muszáj és nem is egészséges folyton együtt lenni. Ha mehetnékje van, menjen egyedül vagy a barátaival.

Szerintem elegendő kompromisszum az, ha néha elmész vele a kedvéért, ő pedig néha otthonmarad veled a kedvedért. Mi ilyenek vagyunk és nincs gond belőle. Amíg haverozik, legalább tudok csendben olvasni.

2021. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Én is ilyen vagyok szeretek menni és nagyon idegesítő tud lenni mikor olyan pasit fogok ki aki meg nagyon nem akar menni sehova. De szoktam kompromisszumot kötni hogy teszem azt elmegyünk kirándulni szombaton és vasárnap meg pihi. A szünetek meg azért több naposak. Elmentek egyik nap csavarogni másnap pihi. Nyílván nem lehet mindig szaladgálni valahogy meg kell egyeznie a barátnődnek is.
2021. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Össze vagytok ti ragadva?


Minden első hétvégén csináljátok azt amit te akarsz, minden második hétvégén azt amit ő, együtt, minden harmadik hétvégén meg legyetek külön. És így mindenki jól jár, együtt is vagytok, de azt is csinálhatjátok amit szerettek.

2021. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Emberek... itt még csak nem is arról van szó, hogy minden hétvégén mennie "kell" a kérdezőnek valahova.

,,És szinte minden alkalommal ez van hogy akár őszi-nyári-tavaszi-téli szünet itt menni kell mert nehogy már ne..."

Ne haragudj, de jól értem, hogy évente 4x is teher 1-1 ilyen alkalom?

Mert akkor tényleg nem egymás mellett van a helyetek, ha te ilyen szinten lusta vagy...


UI: Esztergom-Debrecen nem kis táv, valóban. Esetleg lehetnél/lehetnétek kicsit kreatívabbak. Ha már levezetsz ekkora távot, ne csak 1 napra menjetek, hanem foglaljatok egy wellesst 2 éjszakára. A barátnőd is csavaroghat, amire vágyik, meg te is pihengethetsz, eszegethetsz-iszogathatsz, amit te akarsz.


Nem ártana ezt átbeszélnetek, mert az sem elvárható, hogy ő állandóan egyedül/barátaival programozzon, de az sem, hogy 0-24 úton legyetek, ha te nem szeretnél.

Az meg oké, hogy kell az énidő, de szerintem teljesen normális, hogy az ember a párjával IS szeretne élményeket gyűjteni....

2021. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!