Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Velem van a baj, amiért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, amiért nem akarok közös ingatlant venni a párommal?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, jegyben járunk, lassan tervezgetjük az esküvőt. A vagyonszerződéshez mindketten ragaszkodunk, ebből nincs vita. A lakásvásárlás már más dolog...



Mindketten dolgozunk, a közös életünk dolgait általában közösen intézzük, egyenlően (főleg mióta én is főállásban dolgozom). Viszont mindkettőnknek külön vannak a megtakarításai és úgymond csak egy megadott összeget fizetünk be a közösbe.


Én örököltem egy kisgarzont, ami nagyjából 25 milliót ér mostanság. 5 éven belül szeretném eladni és ha jól számolom, addigra ki tudom pótolni az árát egy 30-33 milliós budapesti lakásra, ami szerintem kettőnknek is tök jó lenne, nem úgy, mint ez az egyszobás, amit már nehezen viselek.


A párom viszont arról álmodozik, hogy milyen jó lenne összeadni minden pénzt és venni fel hitelt, majd egy hatalmas közös lakást. Nekem ezzel több bajom is van...


Egyrészt, kizárt, hogy felvegyek hitelt az örökségemre. Ez a biztos, ez az enyém, nem akarom eljátszani, ha már megadatott. A saját pénzemmel szórakozok szívesen, de ezt nem én kerestem meg, azért is féltem. A másik, hogy enélkül sem akarok vele közös ingatlant. Egyszerűen nem akarom, hogy darabolódjon a tulajdoni hányad, akkor sem, ha adna bele ennek érdekében.


Neki 10 millió megtakarítása lesz addigra, illetve van egy biztosítása vagy mi, ami lakás célú befektetéssel ad 2-3 milliót. És igazából ezen megya huzavona. Rengetegszer felhozta már a témát, én meg rengetegszer mondtam nemet neki, de mindig azt hozza ki belőle, hogy nem bízok benne eléggé. De nem erről van szó, én csak nem akarom a közös kapcsolatunkkal teljesen eggyé válni vele anyagilag és láttam válni a szüleimet 30 év házasság után "a semmiből" és nem akarom átélni azt, ami a vagyonmegosztással ment. Láttam örökölni egy házat 5 gyerek által és az is borzalmas volt. Nem benne nem bízom, hanem ekkora időtávlatokban. Honnan tudjam egy 4 éves kapcsolatban, hogy mi lesz tízszer ennyi idő múlva? Még azt sem tudom, velem mi lesz... Mindegy. Lényeg, hogy nem akarok közöset sem kapcsolatban, sem házasságban, sem vagyonszerződéssel, sem anélkül, sem más papírral, sehogy. Nekem ez a vesszőparipám, az egyetlen kikötésem, amiből nem akarok engedni.


Én próbálom őt bátorítani arra, hogy a pénzét fektesse egy másik kicsi lakásba, ha annyira szeretné, ami csak az ő nevén van. Arra vehet fel hitelt is akár vagy amit csak szeretne. Legyen akkor két külön lakásunk és az egyikben élünk, a másik meg hoz valamennyit ha ki van adva. Vagy bármi igazából.


Szeretek vele élni, ez nem zárja ki, hogy ne éljünk együtt... De nem akarok mindent beletolni egy közösbe...



Én vagyok a szívtelen?


2021. okt. 21. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

"Én örököltem egy kisgarzont, ami nagyjából 25 milliót ér mostanság. 5 éven belül szeretném eladni és ha jól számolom, addigra ki tudom pótolni az árát egy 30-33 milliós budapesti lakásra, ami szerintem kettőnknek is tök jó lenne, nem úgy, mint ez az egyszobás, amit már nehezen viselek."


Inkább 40 milló környékén keress, ha csak nem a préri szélén keresel Pesten lakást. 30-33 millió max 1,5 szoba lesz kb 36 m2. Inkább dobj rá egy 10-15-öt hitelből és keress 50 m2 kategóriában.


"Egyrészt, kizárt, hogy felvegyek hitelt az örökségemre. Ez a biztos, ez az enyém, nem akarom eljátszani, ha már megadatott. A saját pénzemmel szórakozok szívesen, de ezt nem én kerestem meg, azért is féltem. A másik, hogy enélkül sem akarok vele közös ingatlant. Egyszerűen nem akarom, hogy darabolódjon a tulajdoni hányad, akkor sem, ha adna bele ennek érdekében."


Nagyon mereven állsz a hitelhez. Nem ördögtől való, ha jól veszed fel. Én 67 ezer Ft-ot fizetek jelenleg 11,5 millióra, olcsóbb, mint egy albérlet Pesten. Ne foss a hiteltől, felveszel egy 10-est, fizetsz kb 60-65-öt 20 évre, pár év múlva úgyis még nagyobbra fogod cserélni azt a lakást.


Ő a 12-13 millájából semmit nem fog tudni venni. Arra még fel kéne vegyen egy tizest, ha egy minigarzont akar venni. És akkor még fel sincs újítva.


Nem vagy szívtelen Kérdező, csak nem látod reálisan a helyzetet itt fent Pesten.

2021. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nézegetem a lakásokat, tisztában vagyok a piac áraival. Azt valóban nem tudom, mi lesz 5 éven belül, de amik nekem tetszenek és élhetőnek tűnnek, azok 30-35 körül vannak. Legfeljebb lehúzunk megint 5 évet valahol és megint eggyel feljebb lépek lakás-kategória szempontjából.


A 12-13 milliót nem lakásra értettem, hanem nyaralóra. De ha vesz fel hitelt, simán tud venni egy olyat, mint ez. 20-22 millióért már vannak kis cukik, amikkel lehet gazdálkodni. Én is ezt tenném, ha több pénzem lenne.


A hitelt egyszerűen azért nem akarom, mert nem vagyok biztos még annyira a keresetemben. Nem érzem úgy, hogy stabilan tudnék százezreket fizetni havonta évtizeden keresztül. Ugyanaz a bajom vele, mint a közös ingatlannal: félek tőle, mert annyira messze van a vége, hogy beláthatatlan és számomra rizikós. A hiteltől nem félek, a képzésem is hitelből ment, azt is vissza tudtam fizetni. De ez más kaliber, amihez kevésnek érzem magam. A közös hitel nem közös ingatlanra meg egyszerűen nem lenne fair.

2021. okt. 21. 22:00
 3/5 A kérdező kommentje:
De az sem baj, ha nem vesz semmit. Van hol lakni, gyűjtögethet nyugodtan, én nem sajnálom tőle, nem kell az ő megtakarítása. Én is gyűjtök utána is. :) aztán legfeljebb az enyémből nyaralni megyünk. Vagy bármi.
2021. okt. 21. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Nincs veled baj, nagyon felelősségteljesen gondolsz a jövőre. Én is hasonlóképpen gondolkodom és pont olyan okokból kifolyólag, amiket felsoroltál: láttam családokat egymást leigázni némi vagyonérty undorító ez a jellegű egymás megsemmisítése. Nem kerteltél a barátodnak sem, ez is plusz pont. Ne hagyd magad meggyőzniy semmi áron.
2021. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy érdekes részlet.

"mindig azt hozza ki belőle, hogy nem bízok benne eléggé."

Pontosan mi az, amiben meg kéne bízzál benne?

Én itt nem látok bizalmi faktort, ez színtiszta vagyongazdálkodás.

2021. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!