Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudtad, hogy egy bántalmazó kapcsolatban élsz, nagyon egyértelmű jelek hiányában?

Figyelt kérdés

Verbális dolgokról van szó, tettlegessegrol nem.


Lehet furán hangzik a kérdés, direkt nem fejtem ki, mert akiknek a válaszara kíváncsi vagyok, azok érteni fogják. Sajnos..


2021. okt. 25. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy mindig gyomoridegem lett, ha tudtam, hogy hazajön. Nagyon lefogytam, pedig eleve vékonyka voltam. Tönkrement az önbizalmam. Féltem, hogy mikor fog megint cirkuszt csapni, leégetni mások előtt. Sokat ordibált velem vagy megalázóan beszélt. Néha viccelődött azzal, hogy megpofoz. Úgy éreztette, hogy mindig én vagyok a rossz.
2021. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
menj rá a nane oldalára, ott vannak tájékoztató anyagok, h. mik a jelek.
2021. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyre rondabb szerencsetlenebb vagy. Az évek alatt egyre jobban csak lefelé ívelsz. Kb ilyesmikbol látni hogy a parod kicainál


Akit szeretnek es a tenyerukon hordoznak, azok a nők ragyognak.

2021. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

A legjobban álcázott sunyi módszer, ha csak apróságokat tesz szóvá, de azt rendszeresen, hogy mit csinálsz rosszul, miért nem vagy képes jobban csinálni, mennyivel jobb is lehetne. pl. hmm fura íze van az ebédnek, nem pont olyan ahogy szereti, nem rossz, de főztél már jobbat. Az egyébként tökéletesen finom és jól elkészített ételre is. Bármit teszel, mindig megtalálja, hogy mire találhat panaszt, akkor is ha apróság, de a jót soha nem jutna eszébe szóvá tenni, vagy akár megköszönni. Azt viszont azonnal észreveszi, ha te nem lelkesedsz azért, amit ő tesz érted. Ha fogyókúrázol édességet hoz, amit szeretsz, nehogy könnyen vedd az akadályt. Nem támogat semmiben, amit csinálsz, nem érdeklődik felőled, ha elmesélnéd milyen napod volt, a szavadba vág és magáról kezd beszélni. Ha beteg vagy ő sokkal rosszabbul érzi magát. Lényeg, hogy mindig őt legyen miért sajnálni és te csak fogd be szépen és ajnározd őt minden percben.

Szépen lassan csendben teljesen lerombolja az önbecsülésed, mig már ott nem tartasz, hogy egy teljesen értéktelen magányos roncs marad belőled.

Aki szeret, az támogat. Nem mondom, hogy sértésnek kell venni minden apróságot, amit esetleg szóvá tesz az ember párja, de ha ez gyakran alaptalan és pozitív kritika soha nem hagyja el a száját, akkor az bizony szóbeli bántalmazás, szép sunyiban.

2021. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Hogy őszinte legyek, a kérdés megírása miatt is lelkiismeret furdalásom van, mintha kibeszélném a párom, és még csak megvédeni sem tudja magát.


Egyértelműen nem oké valami kettőnk között, de az a helyzet, hogy szeretem, és szerintem ő is engem. Sőt, tuti. A baj inkább ott kezdődik, hogy nagyon sok dologban nem értünk egyet, sok a jövőnket illető kérdésben. Neki maximálisan jogosak az igényei, szeretne szintet lépni: esküvőt, közös lakást, gyereket, stb.


De én meg ezt (még?) nem akarom. Ennek az az egyik oka, hogy van pár fel nem dolgozott trauma az életemben, amit előbb helyre kellene hoznom, mert ezek miatt megrekedtem az életemben. Van több megnyilvánulása is, befelé fordulás, motiválatlanság stbstb, de minden téren hozom a kötelezőt, csak tudom, hogy nem vagyok jó társ, olyan mint régen, igazából létezem,és nem élek. Én nem akarok így még kötelezettségeket venni a nyakamba, és pláne nem akarom egy kis embernek elcseszni az életét már az elején, hogy nem tudom megadni neki azt, amire a legnagyobb szüksége lesz az életben, hogy egy egészséges öbizalmú felnőtt válhassék belőle. Még előbb magamat kell kikupálnom.


A másik, hogy olyan infantilisen viselkedik a hétköznapokban is sok helyzetben, hogy így nem merek semerre mozdulni. Még csak rá sem tudok gondolni.


Ez nem esik jól neki, de emiatt én le vagyok szólva. Hogy rabolom az idejét, hogy egy idegbeteg lelki nyomorék vagyok, akit a kutya se fog tudni elviselni. És hogy összetehetem a két kezem, hogy ő még mellettem van, mert más már elhagyott volna 2x.

Hogy én nem értékelem őt, és gyáva vagyok, mert csak várok a tökéletes pillanatra ami sosem jön el. Mert csak ugrani kell, nem gondolkodni. Én túl óvatos hajó vagyok, és emiatt elmegy mellettünk az egész élet.


Több területen is kapok ilyen jellegű megszólásokat, de ne higgyétek, hogy én sokkal különb vagyok. Mármint, én nem szoktam őt minősíteni, de sajnos valóban nagyon idegesítő tudok lenni. Eszméletlenül rendetlen, és ezen nagyon sokat vitázunk, tényleg folyamatosan szólongatom és "utasítgatom", hogy ne nézzen már ki úgy miatta a lakás, mintha lenne 2 gyerekem. Emiatt embereket sem szeretek felhívni.. Ez egy következő probléma, hogy a környezetére való igénytelenség, meg a gyakori gyerekes dolgai miatt és se hívni nem szeretek embert, se menni, és ebből rengeteg a konfliktus. Bár őt hagynám, menjen, de én nem akarok. Már nem... régen sokat utaztunk, barátoztunk, éttermeztünk, de az összeköltözést követően ezek elmaradoztak.


Sajnos nem tudom átadni ezt az egészet, mert a franc sem fogja elolvasni. Meg szánalmasnak is érzem magam, hogy itt siránkozok... jó ember, de kihozom belőle a rossz énjét, és sajnos ő is belőlem. Nem tudom egy ilyen körből hogyan lehente kilépni...


32N

2021. okt. 25. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ebből ne legyen házasság.

Különösen az, hogy legyél hálás, mert ő még szóbaáll veled, mert amúgy senkinek se kellenél, ez egy nagyon tipikus bántalmazó mondat. Te mondanál ilyet barkinek, akit szeretsz? De úgy egyáltalan akárkinek se.

Persze hogy te is beszólogatsz, mert az ilyen alakok nagyon szépen tudnak provokálni, hogy előhozzak a legrosszabb oldaladat, és utána a szemedre vessék, hogy milyen vagy.

Ha nem tudsz/mersz vele társaságban megjelenni, az is nagyon erős intő jel.

Persze jó ember, akiből TE hozod ki a rossz énjét :D ha csak ennyiről lenne szó, akkor se szabad együtt maradnotok.

2021. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!