Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lelkiismeret furdalást akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelkiismeret furdalást akar kelteni bennem?

Figyelt kérdés

Több éves kapcsolat a miénk. Gyerek még nincs de ő szeretne már,én még nem érzem késznek magam de sosem tartottam magam mellett ha emiatt szakítani akar. Ezt el is mondtam neki mindig


Mostanság ha a gyerek téma jön elő, akkor lemondó hangon mondja, hogy azt hitte eddigre gyereke lesz és férje, meg talán ez a sorsa, meg ha mi szakítunk ő egyedül fog élni nem kell más neki stb..meg persze nem rábeszelni akar..de 30eves lesz, rendben hogy ketyeg az óra de azért úgy csinál mintha már ott járna hogy 2napja maradt hogy gyereke lehessen és mintha már a 40nél járna..


2021. nov. 29. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Inkább örüljön hogy nem gyereket nevel egyedül.
2021. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Valoszinuleg azért aggodik mert ha te nem akarsz, akkor 30 evesen kezdhet elolrol mindent:)

Neked konnyebb dolgod van, kanapen uldogeleshez mikozben az asszony rendezi a gyereket, nem kell fiatalnak es fittnek lenned:))

2021. nov. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem a lelkiismeretfurdalás a fő probléma.


Nekem valahogy az az érzésem, hogy nincs szerelem köztetek, csak jól elvagytok egymással megszokásból.


A nőnek igenis szűkülnek a lehetőségei idővel, és lehet, hogy még néhány évig termékeny, de attól még lehet, hogy már most is szeretné megélni az anyaságot.

Máásfelől meg azt látja, hogy a korosztályából mindenki anya már, és ha ő 40 évesen végre szül, mert te méltóztatsz akkorra megérni erre, akkor iszonyatosan elszigetelődik a társadalomtól. Az akkori kismamák fiatalok... és ezért nagyobb eséllyel lesz depressziós, ill. talán most is az.


Lehet, hogy kapcsolatfüggő, lehet, hogy önbecsülési problémái vannak, 30 évesen még simán találhat társat, de nyafoghat még és akkor annál rosszabb lesz neki.


Te mit mondtál neki? Kategórikusan azt, hogy nem szeretnél gyereket, vagy azzal hitegetted, hogy majd szeretnél.


Aztán meg az is lehet, hogy mire végre beindulna a babaprojekt az utolsó percben, kiderül, hogy eü.-okból nem lehet, és akkor azt kell hajtani.


Ha egy kicsit is szeretné magát, ha egy kicsit is bízna magában, akkor otthagyna, de te ezt a gyengeségét használod ki, ezért nem is vagy úriembernek mondható.


Esetleg valami párterápiára érdemes lenne elmenni. Segítene átlendülni a mélyponton: vagy lezárni a kapcsolatot tisztességgel, vagy fejlődni benne.


Te miért nem szeretnél gyereket?

És elmondtad már neki? Van remény arra, hogy ez változzon?

2021. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként, szerintem egy gyerekre senki sem áll készen. Ha érted mire gondolok. Senki nem tudja addig teljesen elképzelni, hogy milyen is lesz. Viszont megértem. 30 lesz. Minden nappal egyre jobban csökkenek az esélyek. Olvass csak utána. Persze nem lehetetlen akár 40 évesen is szülni, de megannyi kockázatot is hordoz magában. Ha valóban érdekel ez a téma, olvasgass kicsit. Mire te mégis rá szánod magad, neki már lehet rég késő is. Na meg arról nem is beszélve, mi van ha évekbe telik mire sikerül. Ne adj Isten lombik stb. Mondjuk ha most is így állsz hozzá, egy ilyen procedúrát nyilván nem vállalnál be. Úgy érzem én hogy nem is annyira szereted már őt.

Sajnos ő csak vár, vágyakozik, mert nyilván ha sok éve együtt vagytok, ki mástól akarna gyereket?

Ha szakítotok, újra kell kezdeni, ki tudja mennyi idő mire párt talál, ki tudja az a másik is akar e egyáltalán gyereket, vagy csak ő is hitegeti. Aztán ott találja magát hogy 40 éves, és még mindig nincs gyerek. De már nem is igen lesz.

2021. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 32 éves vagyok, igaz már van egy gyerekem aki lassan 11 éves.

A párommal(neki is van egy gyereke)szóba jött egy közös gyerek gondolata. Én azt mondtam a max kor amíg bevállalom az a 35. Én utána már nem szeretnék szülni.

2021. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet nézni egy kicsit a gyerek szemszögéből is a dolgot.

40 éves az anya, mire a gyerek 18 lesz, az anya majdnem hatvan, osztálytársak szülei meg 40-50 közöttiek. Lesz ott bőven komplexus, és jóval nagyobb generációs feszültség.

De ugorjunk még egy húszast!

A gyerek 40 éves, mire az anyja 80, és ápolhat szülőt és gyereket nevelhet, gályázhat egyszerre. Szuper program csak azért, mert kényelmes vagy, és áltatod magad, és hagyod, hogy magát áltassa.

2021. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6: ráadásul, még azzal is számoljunk, hogy netán beteg gyermek születik, a korból adódóan, és az esetek nagy többségében, az apuka úgy lelép mint a huzat, mert neki erre nincs idegrendszere. Összejön egy fiatal pipivel, akinek azonnal gyereket csinál, hogy megmutassa, tud ő egészséges gyereket is. Aztán soha többet felé se néz az elsőnek. Sajnos hány ilyen is van.

A kérdező helyében mélyen magába néznék. Hogy mitől is fél, miért nem akar gyereket? Ha tényleg irtózik a gondolattól is, akkor jobb ha nem húzza tovább a párja idejét. Ha viszont, azért néha elmélázik a dolgon, hogy milyen jó lenne egy "kicsi én", milyen cuki lenne, mi lenne a neve. Stb. Akkor lehet hogy akar ő, de az ismeretlen ami vissza tartja. De egyébként erre készülni nem lehet. Megannyi nehézség is, de ugyanannyi szépsége is van a gyermekáldásnak .

2021. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!