Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólnál hozzá, ha terhessé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál hozzá, ha terhesség esetén a párod felvetné a dizájner baby project lehetőségét?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy genetikai módosítást hajtanak végre rajta a gyereken. Hogy pontosan hol tart most a tudomány, azt nem tudom, de a dizájner baby már egy ismert fogalom.


Mondok egy példát.


Tegyük fel, hogy gyereket vártok, mondjuk egy lányt. Aztán a párod felveti a lehetőséget, hogy mi lenne, ha igénybe vennétek ezt a szolgáltatást, és módosítanátok rajta valamit. Mondjuk ti magatok sötét hajúak/szeműek vagytok, így feltehetően a gyerekek is az lenne. A módosítás úgy nézne ki, hogy a kislány haját szőkére, a szemét pedig kékre alkotnák a tudósok. A párod indoka pedig az lenne, hogy a kislány úgy jobban néze ki. De egyúttal a tulajdonságaiba is bele lehetne nyúlni úgy, ami a javára válik.


Így olyan gyerek születne, amelyet ti terveztetek meg.


Mit szóltok hozzá?


2021. dec. 8. 13:44
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám, végezzük el a gyereken a genetikai módosítást.
Szó sem lehet róla, nem mennék bele ilyenbe!
Bizonytalan vagyok. Lehet belenennék, lehet nem.
50 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Akkor mennék ilyenbe bele, ha rendellenesen születne. Ha meg lehetne vele akadályozni a fizikai/szellemi fogyatékosságot, akkor nagyon hasznos. De hogy a szeme, vagy haja színe miatt piszkáljanak bele, az visszataszít.
2021. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1


Érthető, és érdekes gondolat.

2021. dec. 8. 13:50
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek az 1-el. Csak is akkor, ha valami rendelleneséggel születne. Amúgy, az én lányom szőkehajú volt, még általános iskola 1 osztályában is. Most, már felnőtként gesztenye barna haja van. Mi a garancia vagy mi lenne arra nézve, hogy később nem változik meg? Akkor nem kellene a saját gyerekem vagy nem szeretném?

Én azt gondolom, lényegtelen a szőke haj vagy a kék szem! Sokkal fontosabb az, hogy egészségesen szülessen! Erre kellene valami csoda gyógymód, hogy ezt megtudják oldani.

2021. dec. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerencsére ez amúgy is illegális.


Amúgy csatlakoznék az 1-eshez, ha valami súlyos betegséget lehetne így gyógyítani még születés előtt, abba belemennék. Más esetben nem, nekem elég fasiszta gondolatnak tűnik. :D

2021. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, de eleve az a felvetés, hogy "hibás" vagy nem elég szép lesz a gyermek - engem ez a hozzáállás zavar. Aki ennyire finnyás, hogy ne legyen ilyen vagy olyan szeme a gyereknek, össze sem jönnék, tudniillik semmi köze az a szépséghez, de még ha pontosan tökeletes külsőt lehetne varázsolni a gyereknek az sem minden, ott van az intelligencia, a betegségekre való hajlam, ezek sokkal izgalmasabbnak hangzanak ha veavatkozásról lenne szó. De az is jó amit az első írt, vagy az ha a családban gyakran előforduló bdtegségek pl. a fogszuvasodásra való hajlamot, depresszió, mentális betegségek, mellrák stb. kockázatát ki lehetne iktatni az nagyszerű lenne. Vissztérve van kék szeműből is szep es ronda és barnából is, az arc berendezése arányai úgy is a fontosak. Ma sokat lehet tenni akit zavar, színes kontaktlencse, hajfesték ha annyira nem tetszik amit látunk.
2021. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

mivel nekem is es a pasimnak is jo a genetikank, semmi szukseg nem lenne egy esetleges gyerek DNS-ebe belenyulni, mert az ugyis jol sikerulne.

esetleg a betegsegeket kiszurnem, hogy tuti makkegeszseges legyen, ennyi.

2021. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nos, ha a kutatás eljutna egy olyan irányba, hogy ezzel a módszerrel már konkrét, jövőbeli betegségeket is lehet gyógyítani, amik előfordulhatnak a magzatnál, az nagyon jó lenne. Éppen ezért a dizájner baby-vel kapcsolatos kutatások szerintem nagyon fontosak. Hiszen lényegében jót tennének az emberekkel.


Az, hogy szőke hajat is lehetne csinálni egy gyereknek, már mellékes ebből a szempontból.

2021. dec. 8. 14:09
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Én is csatlakozom az egyeshez. Ha valami betegséget küszöbölnénk így ki, akkor rendben, amúgy nem.

Hiszen pont azért akarok a férjemtől gyereket, hogy a kettőnk génjeiből szülessen egy új ember. A szerelmemet (és magamat) szeretném viszont látni a gyerekben.

Persze az kérdés, hogy hol kezdődik a "betegség" és mi az, ami csak negatív személyiségjegy. Pl agresszivitás, érzéketlenség. Ezek lehetnek akár kórosak is.

2021. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Jelenleg illegális, még azt sem szabad elvileg a 12. hét előtt megmondani, hogy fiú vagy lány, nehogy valaki a neme miatt abortáltassa, se a spermiumokat elkülöníteni, se a mesterséges megtermékenyítésnél az embriót ez alapján kiválasztani (bár aki odáig jut, annak általában tényleg mindegy), kivéve nemhez köthető betegség esetén. Tehát ez eléggé elméleti, mindegy, hol tart a tudomány.

Szerintem sem jó ezekbe belenyúlni. Persze egészség miatt oké lehet valamilyen mértékig (persze ha nem ölnek meg mást érte valami tenyészetben, mert ilyen kísérletek is vannak mindenfélék pótlására), de a külsőbe, személyiségbe... na ne már. A gyerekem nem a kiegészítőm, mint egy kis csivava cuki kabátban a hónom alatt, hanem egy másik ember. És pont az a szülőség egyik fő feladata, hogy elfogadd, ahogy kaptad, feltétel nélkül (ami kell a lelki egészséghez, mert ez az egyetlen kapcsolat, amiben átélheti ezt) és ha ő körtefa, akkor ne akarj belőle almafát nevelni, mert akkor egy satnya körtefa lesz. Míg ha körtefának neveled, akkor szuperül kiteljesedhet, és ő lehet akár a legfinomabb. Ha éted :D

De nézd meg a Gattaca című filmet, az pont egy olyan szép új világról szól, amiben vannak a genetikailag tervezett gyerekek kasztja meg a selejtesnek számító szerelemgyerekek, akiket csak alja munkára alkalmaznak, mert "úgyis" mindjárt meghalnak valamiben, ami sokba kerül a többieknek.

Közben meg sok olyan ember vitte sokra az életben és lett hasznos mások számára is, akiből az átlag norma alapján nem nézték volna ki. Még az is simán lehet, ha az ő életük csupa könnyed boldogság, mert a tökéletességük miatt minden az ölükbe hullik, nem jöttek volna létre azok a teljesítményeik, amik kicsit mindenki mást is jobbá tesznek és reményt adnak.

2021. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Van erről egy nagyon érdekes sci-fi film, nem jut eszembe a neve.

Ott az van, hogy huszon éve elérhető és választható ez a technológia terhesség alatt és ketté szakad a társadalom. Vannak a széparcú, über okos, sportos, egészséges fiatal felnőttek és a"hagyományos" emberek.

Utóbbiak már nem tudnak bejutni jobb egyetemekre, nem jelentkezhetnek űrprogramba, komolyabb melókra. Pont egy ilyen srácról szól, akinek minden álma bekerülni, felveszi más személyazonosságát és lopott vizeletet ad le, hogy ne bukjon le a tezteken, hogy nem tökéletes a genetikája, asszem eredetileg takarító volt a cégnél, közben brutál jól teljesít, de lebukik, nem emlékszem, rég láttam, de nagyon érdekes volt látni, mit művel ez hosszabbtávon a társadalommal. Nem támogatom.

2021. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!