Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogos a kérésem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos a kérésem, hogy adjunk túl azokon a bútorokon, amelyek nem tetszenek, ha közös tulajdonú ingatlant veszünk a párommal?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta albérletből albérletre szálltam, és ezek mindig alacsony színvonalúak voltak, mert mindig a spórolás volt számomra az első, mert ilyen régóta vágyom arra, hogy saját otthont építsek ki.

Az utóbbi években azonban már a párom saját tulajdonú lakásában éltem. Már mikor elsőnek nála jártam azonnal szembetűnt a lakás kontrasztja, hogy vannak nagyon rikító, habos-babos, virágos, színes, fodros, csipkés bútorok, dekorációk kiegészítők és visszafogottabb darabok. Később kiderül, hogy onnan ered ez a nagy különbség, hogy anyósjelölt szeret a fiának vásárolni cuccokat a lakásába, de úgy, hogy a saját stílusában, és abszolút nem passzol a két világ. Páromat pedig látszólag nem érdekli, ő simán berakja a harsány, rózsákkal díszített ülőgarnitúrát egy szolidabb, teljesen más színű szobába.

Ezek az anyós által felvásárolt dolgok soha sem tetszettek, de egy szót sem szólhattam, mert a páromé a lakás. Nekem kellett itt alkalmazkodni.

Azonban hamarosan elérkezik a pillanat, hogy ingatlant vásároljunk, ami már az én tulajdonom is lesz, és közel 10 éve vért izzadok, hogy megszerezzem. Őszintén szólva mivel ennyit dolgoztam ezért, nem akarok többet alkalmazkodni, mivel egy évtizede élek olyan helyeken, amelyet nem találtam elég otthonosnak.

Párom át akarja költöztetni a dolgainkat, de én még szeretném neki mondani, hogy csak azok a bútorok és kiegészítők jöhetnek, amiket én is szeretnék. Szeretném végre a saját stílusomban, de természetesen párommal egyeztetve berendezni a házat, de a harsány, hivalkodó dolgokkal szemben zéró toleranciám van, mert egyszerűen taszítanak.

Sajnos anyós jelölt sértődékeny, és nem biztos, hogy ezen lépésem miatt nem haragudna meg rám.

Szerintetek jogos lenne, ha ennyire rugalmatlan lennék e témában?


2021. dec. 14. 21:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%
Ennyire sóher a párod, hogy megteszik ezek a csiricsáré szarok is, vagy nem mer nemet mondani anyucinak? Egyetlen esetben lennék hajlandó beszélni a bútorokról, és az akkor, ha a páromnak tényleg és őszintén tetszenének. Minden más esetben nem engednék belőlük, mert ne azért rontsuk már el az új lakást, mert a nagyi nem bír leállni a költekezéssel. Amúgy is szerintem nettó bunkó dolog valakinek a te ízlésedben ilyen nagy dolgokat adni, nem tudom mit szólna, ha beállítanátok szülinapra valami gót típusú random fotellel, hogy itt van, nekünk tetszett :D
2021. dec. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
58%

"csiricsáré szarok"


Ez csak a kérdező véleménye volt.

Itt meg minden anyósutáló és férfigyűlölő készpénznek veszi, hogy ez úgy is van.


Szerencsére igen jól megélnek az antik bútorok restaurátorai, gyűjtői és igényes felhasználói -az Ikea bútorokon szocializálódott és modernkedő fiatalok által- lomtalanításkor hanyagul kidobott "csiricsáré szarok"-ból melyek időnként sokmilliós értékeket képviselnek.

2021. dec. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ebből a kapcsolatból válás lesz :) Felesleges ennyit görcsölni a bútorokon, meg eladni a palid cuccait, amikor úgyis szétmentek.

Gondolod, hogy a pasit érdekelni fogja a véleményed, amikor eddig se érdekelte?

Gondolod, hogy az anyós pajtitól nem fogtok ugyanúgy hetente kapni egy új rózsás giccses rettenetet?

Szerinted érdekelni fogja a véleményed, szerinted ki fog állni melletted a pasid?

Biztos kell nektek ez a közös kecó?

2021. dec. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
40%

"csiricsáré szarok"


Ez csak a kérdező véleménye volt.


Itt meg minden anyósutáló és férfigyűlölő készpénznek veszi, hogy ez úgy is van."


Nem a kérdező ízlése kell hogy számítson a saját otthonában?

Tök mindegy, jó ízlése van vagy sem, neki kell, hogy tetsszen.

Te is egy hasonló anyós lehetsz, mint a kérdezőé.

2021. dec. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
83%

De a hapsi nyilván nem akar engedni az anyja vette csiricsáré dolgokból.


Amihez minden joga megvan.

2021. dec. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem a kérdező ízlése kell hogy számítson a saját otthonában?


A pasi otthona is lesz...

2021. dec. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
72%

Jogos, viszont nem dobálhatod ki a PÁROD tulajdonát, hiába giccses meg van tőle herótod.


Ezt vagy lenyeled - ahogyan azt is hogy továbbra is kaptok (pontosabban ő) ilyen szépségeket, vagy nem cuccolsz vele össze.

2021. dec. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
78%

Anyósjelölt vagyok és jelentem,hogy egy darab bútort/szőnyeget/kiegészítőt nem vettem a gyerekem tulajdonában lévő lakásba és nem is szólok bele mit vesznek.

Alap,hogy amennyiben költözés lesz, közös otthon, mindkét félnek van beleszólása, de inkább így írom:kettőjük megbeszélésének tárgya, miként rendezik be.

Ettől függetlenül: az anyós vélhetőleg jót akart, és lehet,hogy régebben, amikor a fia megvette a lakást,az Ő feladata volt berendezni,így természetesnek vette ezt követően is,hogy ezt-azt vesz. Gondolom nem a barátnős időszak alatt rendezte át teljesen a lakást.

Lehet mondani,hogy tojni kell az anyósra,ki kell dobálni minden Általa vásárolt tárgyat ami csak bóvli lehet (?), de én a kérdező helyében ezt árnyaltan kezelném.

2021. dec. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Savlekotő ***** válasza:
0%
Külön lakás élettér ,sok közös program,stb problem solved. Ma már egyre több mingli van és nem mennek egymás agyára. De ti nem sokáig lesztek együtt az anyós erről tenni fog itt rakom a vas alá a nyakam..
2021. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!