Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogos a kérésem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos a kérésem, hogy adjunk túl azokon a bútorokon, amelyek nem tetszenek, ha közös tulajdonú ingatlant veszünk a párommal?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta albérletből albérletre szálltam, és ezek mindig alacsony színvonalúak voltak, mert mindig a spórolás volt számomra az első, mert ilyen régóta vágyom arra, hogy saját otthont építsek ki.

Az utóbbi években azonban már a párom saját tulajdonú lakásában éltem. Már mikor elsőnek nála jártam azonnal szembetűnt a lakás kontrasztja, hogy vannak nagyon rikító, habos-babos, virágos, színes, fodros, csipkés bútorok, dekorációk kiegészítők és visszafogottabb darabok. Később kiderül, hogy onnan ered ez a nagy különbség, hogy anyósjelölt szeret a fiának vásárolni cuccokat a lakásába, de úgy, hogy a saját stílusában, és abszolút nem passzol a két világ. Páromat pedig látszólag nem érdekli, ő simán berakja a harsány, rózsákkal díszített ülőgarnitúrát egy szolidabb, teljesen más színű szobába.

Ezek az anyós által felvásárolt dolgok soha sem tetszettek, de egy szót sem szólhattam, mert a páromé a lakás. Nekem kellett itt alkalmazkodni.

Azonban hamarosan elérkezik a pillanat, hogy ingatlant vásároljunk, ami már az én tulajdonom is lesz, és közel 10 éve vért izzadok, hogy megszerezzem. Őszintén szólva mivel ennyit dolgoztam ezért, nem akarok többet alkalmazkodni, mivel egy évtizede élek olyan helyeken, amelyet nem találtam elég otthonosnak.

Párom át akarja költöztetni a dolgainkat, de én még szeretném neki mondani, hogy csak azok a bútorok és kiegészítők jöhetnek, amiket én is szeretnék. Szeretném végre a saját stílusomban, de természetesen párommal egyeztetve berendezni a házat, de a harsány, hivalkodó dolgokkal szemben zéró toleranciám van, mert egyszerűen taszítanak.

Sajnos anyós jelölt sértődékeny, és nem biztos, hogy ezen lépésem miatt nem haragudna meg rám.

Szerintetek jogos lenne, ha ennyire rugalmatlan lennék e témában?


2021. dec. 14. 21:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%

8," egy szót sem szólhattam, mert a páromé a lakás" ..oke ebbol nem ez jott le.

A lenyeg hogy nyilvan elmondhatja mmindenki a velemenyet, aztan valahogy csak megegyeztek. Probald meg ugy intezni, hogy ne erezze magat rosszul a parod hogy az izlesesebb darabok kozul maradjon par. Legyen par db amik kozul kivalaszthat parat. Hatha igy mukodik. Anyost meg tenyleg le kell szarni, ha annyira tetzsik neki vigye el.

2021. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%

Mivel közöset vesztek, nem jogos hogy csak olyan bútorok lehetnek ami neked tetszik. A párodnak is épp annyi beleszólása van abba hogy mik legyenek a közös tulajdonban, mint neked.

Amúgy lehet hogy azért fontosak neki az anyjától kapott dolgok, mert eszmei értéke van számára. Az egy dolog hogy az anyjának nincs ízlése, de ettől függetlenül szeretetből, jó szívvel adta őket a fiának.

Ha kizárólag te akarsz "dirigálni" otthon, csakis a te szavad számíthat, akkor vegyél egyedül lakást és akkor a párodnak semmi beleszólása nem lesz a dolgokba, úgy rendezed be ahogy akarod.

2021. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

A párodnak is joga van vinni azt, amit szeret.

Elég gáz, hogy meg akarod szabni kvázi, hogy ezt meg azt te kitiltod. Miért is? Nem a te lakásod egyedül. Természetesen ő sem tehetné ezt meg veled.

2021. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Mi a kérdés? Te is dolgoztál az új otthonért, a te pénzed is benne lesz, egyértelmű hogy a te szavad is számít, nem csak a párodé.
2021. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
95%
Normal helyzetben ugye a pár megbeszéli egymás között ezt a dolgot.
2021. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%
De a hapsi nyilván nem akar engedni az anyja vette csiricsáré dolgokból...
2021. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%

Bocs, de csak a te verziódat ismerjük.

Mi van akkor, ha az anyósnak van jó ízlése?

Egy két fotó alapján el lehetne dönteni.

2021. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy nem igaz hogy nem lehet kompromisszumot kötni... Vigyen VALAMENNYIT az anyja cuccaiból is, , de az nekem se tetszene hogy a pasim döntse el hogy az ÖSSZES cucc jön, nekem semmi beleszólásom nem lenne hogy milyen legyen az otthonunk..
2021. dec. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
26%

"18 éves korom óta albérletből albérletre szálltam, és ezek mindig alacsony színvonalúak voltak"


Ilyen putrikban azután -megkérdőjelezhetetlenül- kifejlődhetett az ízlésed...

2021. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Savlekotő ***** válasza:
85%
A kérdező eddig se mert mukkanni se miért lenne másképp mert új házba mennek.. Ott is anyós és a pasi majd eldöntik..
2021. dec. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!