Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom meg akar változtatni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom meg akar változtatni? Maradjak vele?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónapja ismerkedünk, 1 hónapja számít komolyabbnak a kapcsolatunk. Voltunk egyszer-kétszer társaságávall szórakozni, inni, illetve be akar mutatni még jópár ismerősének. Alapból elég introvertált vagyok, viszont nekem meg van a kis köröm, akikkel hangos vagyok, illetve egész sokat beszélek, mikor régi ismerőssel találkozok. Vagy mondjuk hogyha 1 emberrel kell beszélgetnem, akkor is szerintem egész összeszedett vagyok, és el tudok beszélgetni emberekkel. Meghát idővel megnyílok, és másoknak is ez a véleménye, hogy ha először visszahúzódó is vagyok, többedik alkalomra már egész jól összeolvadok a társasággal.

Na most a barátomnak az a problémája, hogy amikor elvitt társaságba, én nem szólaltam meg. Nem is nagyon volt kedvem elmenni a barátaival találkozni, volt olyan ember is, aki 2x annyi idős volt, mint én, és egyszerűen nem nagyon tudtam a témához szólni. Illetve amikor szóltam 1-2 szót, akkor is szorongtam, hogy mindenki most rám figyel. És ezután ő elmondta, hogy őt ez zavarja bennem, és bárcsak beszédesebb lennék társaságban. Illetve amikor csak van lehetősége, mondogatja, hogy menjek már bulizni, meg szocializálódni az emberekkel, de én teljesen jól meg vagyok a bőrömben. Mostanában egyre többször felemlegeti ezt az esetet, és forszíroz, hogy következő alkalommal muszáj beszélnem nekem is, én meg közben egyre csak szorongok, hogy ennyire nem tudja elviselni, hogy introvertált vagyok.

Egyre jobban zavaró benne, hogy "meg akar változtatni", és nyomást gyakorol rám. Lehet csak én viszem túlzásba, de én tényleg jól megvagyok a körömmel, és bosszant, amikor felszólal e tulajdonságom miatt.

Ti mit tennétek? Maradnátok?


2021. dec. 20. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez már ilyen ennyi idő után az régen rossz!
2021. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Annyi biztos, hogy megvédeném az igazam vele szemben is.


Amúgy jóformán alig ismeritek egymást, ő szerintem még nem tudja, te milyen vagy valójában, csak lát dolgokat és következtet belőlük valamire.


Szóval előbb ismerjétek meg egymást, aztán kezdjetek kapcsolatba.

2021. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem ezt jelenti az introvertált, de azonnal hagyd ott. Ha csicsergős csaj kell neki, keressen olyat.
2021. dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Olyan tragikus, hogy azt akarja, vele együtt érezd jól magad? Mond meg neki, hogy számodra idő kell mire megnyílsz idegenek körében. Nem kell ezt túlgondolni.
2021. dec. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán illetek össze.Az nem olyan hatalmas elvárás, hogy ne kukán ülj a barátaival egész este.Azt írod volt ott olyan személy is, aki kétszer olyan idős volt, mint te.Feltételezem a barátod is jóval idősebb akkor nálad, vagy kicsit érettebb szemléletű emberekhez van szokva.Inkább ez lehet itt a baj.
2021. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 hónap még semmi látszik a srác nem is ismer vagy érdekli mit érzel mondd el neki te ilyen vagy és kész vagy elfogadja vagy nem de ne változtasd meg magad egy srácért

Vannak olyan srácok akik hozzád hasonlóak vagy legalább csak megértenek

Én pl soha nem akarnám a barátnőmet(ha lenne most) kitenni többször is szorongásnak ugyanattól a dologtól...

2021. dec. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem ismeritek még egymást. Csak beleprojektáltatok eddig egy csomó reményt és önmagatok indítékait, tapasztalatait a másikba. Nyílj meg neki (neki muszáj), vállald fel, hogy te ilyen vagy, neked idő kell. Ahogy ide is ki tudtad írni. Aztán ő ezt majd vagy elfogadja vagy sem. Mismásolni, kombinálni nincs értelme, hisz te is azt akarod, hogy önmagadért szeressen. Kommunikálj vele, tanuljátok meg egymást. Nem gondolatolvasó ő sem, s ha nincs ilyen problémája, persze, hogy nem érti, hanem a saját megoldását kínálgatja.
2021. dec. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!