Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Helyes döntés lenne segíteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyes döntés lenne segíteni abban őt, hogy lehessen hitele és egy fél lakása vagy túl nagyot bukhatok?

Figyelt kérdés

5 éve élek kapcsolatban, én vagyok a férfi. Én örököltem és spóroltam némi pénzt, ami egy kisebb lakás felére elég. Unokatestvérem árulja a lakást, jutányos áron eladná nekünk, viszont úgy kellene csinálni, hogy én megveszem a felét, a barátnőm pedig felvesz hitelt a másik felére, és akkor nem kellene önrész, mert jelzálog lenne az én lakásfelemen, tehát, ha nem fizeti a hitelt, akkor vagy fizetem én, vagy lefoglalja a bank az ingatlant. Szerintetek jó ötlet?

Mindkettőnknek fontos, hogy közös lakásunk legyen, 50-50% tulajdonrésszel, de ugyanakkor apám és a haverjaim is óva intenek attól, hogy egy nővel ekkorát kockáztassak.



2021. dec. 29. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Közös lónak mindig túrós a háta. A mai világban magamban sem bízom nemhogy másban.
2021. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha te fizeted az o reszet is akkor nem eri meg.
2021. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Írjatok valami szerződést egymás közt is.Hogyha valamilyen okból kifolyólag elválnak az útjaitok,akkor hogy legyenek a pénzügyek,és a lakás elosztás.

Manapság tényleg hamar változhatnak a dolgok...ma még ő álmaid nője,a leendő gyerekeid anyja,holnap meg egy utolsó r.banc,akire ránézni se bírsz.És ugyanúgy lehet ez fordítva is az ő szemében.Nagyon hamar megtudnak változni a dolgok.

2021. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az ő részét természetesen ő fizetné a hiteltörlesztő formájában.
2021. dec. 29. 19:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Illetve arrol is kell valami hogyha nem fizeti a hitelt akkor mi van. Vagy kozosen fizettek? Miert nem te veszed meg az egeszet?
2021. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Részéről nem opció, hogy ne fizesse, szakítás esetén pedig eladnánk a lakást.
2021. dec. 29. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Szakítás esetén eladnátok a lakást..ez oké.De írjatok róla papírt! Most még békésen megtudjátok beszélni...de ha bekövetkezik ,ott teljesen megváltozik mindenki és minden.Míg most még békességre és egyességre törekedtek ,akkor és ott egymás torkának estek és mindkettőtök a saját javát akarja majd.Kell a papír...ne legyen rá szükség,porosodjon a felső polcon...de ha mégis kellene,akkor rohadt jó hogy van,mert minden egyértelmű általa!

Én láttam már nagyon durva válásokat,ahol nagyon sok mindent meglehetett volna spórolni egy nyamvadt papírral,amibe le vannak írva a dolgok!

3mas voltam.

2021. dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Helyedben a másik felére is én venném fel hitelt csak a saját nevemre irántàm.


Tudod , vallás ilyenek

2021. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Önrész mindig kell, viszont mivel a fele kp.-ban ki lesz fizetve, ezért ez nem számít itt. Nem értem ebben az esetben mi az értelme a jelzálognak, mindenképpen szívás, ha nem fizeti a hitelt, neked nem lesz rosszabb, mintha kezességet vállalnál, a hitelképességen meg neki át kell esnie. Inkább vehetne fel hosszú lejáratú személyi hitelt, kb. 1% a különbség és nincs jelzálog, ha nem fizet, akkor az adósság meg csak őt terhelné.
2021. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A bank a teljes lakásra bejegyzi a jelzálogot, nem csak a felére.

Nem tűnik nagyon rossz ötletnek, de egy ügyvédet meg kéne kérdezni, hogy mik lehetnek a buktatók, mert azok biztos, hogy vannak.

Pl nem fizeti, neked kell fizetned, de a fele akkor is az ő nevén marad, stb... Persze lehet bízni a jó szívében, de hát erre már sokan ráfaragtak.

2021. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!