Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme belekezdeni ebbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme belekezdeni ebbe a kapcsolatba és remélni, hogy idővel összecsiszolódunk?

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel két hónapja ismerkedünk és itt lenne az ideje, hogy komolyabbra fordítsuk a kapcsolatot. A lány tetszik nekem de valamiért úgy érzem, hogy nem működne az alábbi okok miatt:


- ha valami nem tetszik neki akkor az aranyos lányból előjön a sárkány

- nem tudunk nyíltan beszélgetni ha valamiben eltér a véleményünk (az első ok miatt)

- erős, határozott karaktere van, ellentétben velem...talán túl együttérző vagyok mindenkivel

- az előbbi három ok miatt nem tudok teljesen megnyílni előtte

- más férfiakról áradozik akik valamiben jobbak mint én (gondolom szeretné ha én is olyan lennék)

- szinte semmi közös témánk nincs. Én szeretek mozogni/spórtolni míg ő olvasni vagy színházba járni. Itt szerintem mindketten hajlandóak lennénk a másik hobbiait is kipróbálni

- néha úgy érzem, hogy ő a második anyám



Természetesen én sem vagyok tökéletes. Vannak hibáim de az ismerkedésünk alatt állandóan a kedvében jártam. Hajlandó vagyok kompromisszumokat is kötni de semmiképp nem akarok papucs lenni.


2022. jan. 9. 10:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy egyáltalán nem illetek egymáshoz. Kidobott idő és fáradság az egész próbálkozás.
2022. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen hisztis a lelkem ...csak ovatosan az ilyennel
2022. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"- ha valami nem tetszik neki akkor az aranyos lányból előjön a sárkány


- nem tudunk nyíltan beszélgetni ha valamiben eltér a véleményünk (az első ok miatt)"


Már ez az első kettő dolog is azt mutatja, ha pl. összeköltöznétek elég nagy probléma lenne belőle. Ha nem tudtok nyíltan beszélgetni, és úgy érzed, hogy az "erős karaktere" elnyom téged, az később sem fog megváltozni, mert az a személyiségének egy része.

Kisebb dolgokban lehet változtatni, lehet igazodni a másikhoz, de csak úgy ha közben nem érzed úgy, hogy feladod önmagad.

Arról meg nem is beszélve, ha nincs közös témátok, hasonló érdeklődési körötök, akkor ez nem lesz tartós.

Ebből is látszik, hogy csak szex nem elég egy komolyabb kapcsolathoz.

2022. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de mégis miből gondolod ezek alapján, hogy ez a kapcsolat működőképes lehet?
2022. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Bocsi, de mégis miből gondolod ezek alapján, hogy ez a kapcsolat működőképes lehet?"


Az igazság az, hogy voltak jó pillanatok is vele. Fent a negatív dolgok vannak megemlítve mert azok miatt vannak kétségeim. Ugyanakkor beismerem, hogy régóta egyedül élek és hiányzik valaki az életemből. Ha ő nem lesz, kezdhetem az ismerkedést elölről.

2022. jan. 9. 11:27
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy vannak jó pillanatok, de ha nincsenek alapok, akkor semmire sem elég, max néhány kósza numerára.
2022. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mik a jó pillanatok? 😊


Mar most hazisarkany? Meg sokmindenben nem egyeztek.


Szerintem nehéz ügy.

Van ami megfogott benne, ami pozitív tulajdonság?

2022. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy ő boldog veled?
2022. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Olvasva a válaszotok és átgondolva a helyzetem kezdek rájönni, hogy csak magányos vagyok. Inkább a tudat vonz, hogy kapcsolatban legyek...nem feltétlenül az ő személye. Ezért gondolom hajlamos lennék elfogadni a szeszélyeit és a köztünk levő különbségeket de hosszútávon szerintem megelégelném.


"Gondolod, hogy ő boldog veled?"

Miért ne lenne az? Én tényleg nagyon megértő voltam vele, mindig a kedvében jártam, érdeklődtem a hobbiai iránt (otthon utánaolvastam a témában, hogy tudjunk miről beszélni), kedves voltam vele még akkor is amikor megalázóan beszélt velem.

2022. jan. 9. 13:23
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor ha magányos valaki, képes "kifordítani" önmagát. Azért hogy a másiknak jó legyen ne próbáld meg a saját személyiségedet megváltoztatni. Ez ideig óráig működhet, de hosszútávon magadnak okozol szenvedést. Ha már a másik a "saját képére akar formálni" téged, te meg igyekszel ennek eleget tenni, az már régen rossz. Fogadjon el olyannak amilyen vagy, és te is őt, ha ez nem megy, akkor nem kell erőltetni.
2022. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!