Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek a féltékenységem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a féltékenységem ellen, van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, párom 24. Másfél éve vagyunk egyutt, de megelőzte ezt egy féléves "ismerkedős, kavarós" fázis is, tehát vegyünk 2 évet.

Én vagyok neki az első rendes kapcsolata, előtte csak rövidek voltak, vagy össze se jöttek csak kavartak, voltak egyéjszakások is. Nemrég azt mondta, hogy a legjobb lány vagyok akit valaha meghaphatott volna, és örül hogy így alakult, hogy ennyire nem szeretett meg senkit még.

Pár hete viszont feljött a képbe egy régi barátnője, ugyanis felköltözött abba a városba, ahol mi lakunk. Nem exe, csak barátok voltak, 13 éves koruk óta. Azt mondta, mután megismertem a lányt, hogy sosem volt köztük más.

Én úgy látom a lányon, hogy ő többet akar a barátomtól. Sokszor hozzáér a kezéhez ha beszél, mélyen a szemébe néz, bármit is mondd, nevet rajta, mindig kicsípi magát mikor találkozunk.

Mikor ezt elmondtam a páromnak, bevalotta, hogy 15 évesen egy buliban csókolóztak, és 18 évesen elmentek együtt a társaságukkal nyaralni, ahol beittak és lefeküdtek úgy, hogy a lánynak amúgy volt barátja. Mondta, hogy szerette nagyon a lányt, de sosem akartak kapcsolatot barátság helyett, ezért nem beszéltek a történtekről. És mivel a páromnak fájt, hogy nem lehet köztük több, és néznie kell, hogy a lány mással van, szépen lassan egyre kevesebbet kezdett el vele beszélni. Aztán pedig egyetem miatt el is költözött ugye.

A lány mostanában sokat lóg velünk, néha találkoznak úgy is, hogy én nem vagyok ott, mert nem érek rá. Tudom, hogy csak barátok, mégse tudom elnyomni magamban a féltékenységet, hogy mi van ha most is megtörténik köztük ami annó, hiszen mégiscsak a párom első szerelme volt. De az is igaz, hogy már jó pár év eltelt azóta, fiatalok voltak még.

Ha felhozom, mindig nyugtat, hogy nincs köztük semmi, hogy engem szeret, és ha régen nem ment miért akarnának egyáltalán most bármi olyat egymástól, csak jó feleleveníteni a régi emlékeket.

Nem tudok mit kezdeni ezzel, engem zavar, viszont tudom, hogy nem tilthatom meg a barátomnak hogy kivel mikor találkozzon. Lehet tényleg csak gyerekes féltékenység az egész. Ti mit gondoltok?



2022. jan. 10. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem már nem lenne a párom, hagyja, hogy a lány fogdossa. Meg nélküled találkoznak kettesben, plusz régen kavartak. Ők már rég nem barátok. Én nem hagynám, de ez én vagyok. Sok mindent nem tudsz tenni szerintem a féltékenység ellen mivel nem alaptalanul vagy az.
2022. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Megtetted, amit megtehettél, innentől kénytelen vagy megbízni benne. Az, ha @aszogatod, számon kéred csak a kapcsolatotokat rombolja!
2022. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ahogy megfigyeltem, a lány bárkivel beszél hozzáér a kezével. Ugyanígy hozzám is hozzámszokott, ha beszélünk.

Kettes, igen igazad van, a bizalom lenne itt a legfontosabb, ami mindig meg volt köztünk, sosem adott kételkedési okot, magamat sem értem, hogy most akkor miért kezdtem el ilyenen gondolkodni.

2022. jan. 10. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátod azzal kezdte, hogy hazudott arról, hogy mi volt közöttük, ennek fényében annyira nem meglepő szerintem, hogy megingott a bizalom.


Annyit tehetsz, hogy megerősíted magad, és nem hagyod, hogy ez a dolog hatással legyen az önbizalmadra és a gondolataidra. Sajnálom, nehéz lehet.

2022. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Dominald le a csajt.

Legyel te a magabiztosabb kedvesebb szorakoztatobb hoditani valobb tünemény.


A gyengeségedet eddig se kellett volna elárulnod neki.

2022. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Megpróbálom megerősíteni magam és meglátom, hogy s mint alakulnak a dolgok.

Ha a kettesben való találkozások nem lennének, lehet én sem lennék ennyire bizalmatlan.

2022. jan. 10. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyel? Erositsd az onbizalmadat. Mast nem tehetsz. De mukodik!


Amugy, ha a pasi teged akar, akkor nem tud bekavarni mas lany, ha nem teged akar, akkor ugysem marad melletted sokaig, fuggetlenul ettol a lanytol.

2022. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt érzem engem akar, ezt mutatja. Remélem igazad van.
2022. jan. 10. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!