Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hatékony módszerek gondok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatékony módszerek gondok megbeszélésére?

Figyelt kérdés

Hiába minden igyekezet nem haladunk egyről a kettőre.


Olyan mintha elbeszélnénk egymás mellett.

Kapcsolati gondok esetén nektek mi volt hatásos?


2022. jan. 10. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Példa:

Béla, zavar ha a szennyesed a földön hagyod. Ne tedd kérlek.


1. Verzió: Gizi jó az adott nekem, ne b*szogass már.

2. Verzió: oké Gizi, igyekszem.


Ezután már csak az a kérdés vajon Béla tényleg igyekszik-e a gyakorlatban megvalósítani amit ígért.


Viccet félretéve (najó félig vicc) nem írsz semmi konkrétumot így nehéz. Le kell ülni és konkrétan megmondani mi zavar. Meg is indokolhatod, mert nyilván úgy logikusabb.

A másik meghallgat és reagál valamit. Vagy nem érdekli (ez esetben érdemes elgondolkodni, hogy hosszútávon ha sok dologban nincs egyetértés és negatívan hat a kapcsolatra, érdemes-e folytatni), vagy azt mondja, hogy oké, érti és igyekszik változtatni.

Lehet néha rá kell majd szólni a másikra, de minden egy tanulási folyamat.

2022. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Összetartás kell.

Éreznie kell a masiknak hogy értetek, a kapcsolatért tesztek mindent.

Egyfajta csapatmunka legyen az egyéni változas is.



Nah egyszerubben peldaval.irva:


Parommal a bizalmatlanság a kapcsolatunk gyengéje. Azaz nem bizunj egymasban.


Beszeltunk arrol hogy ha egyikunkben masikunkban tüske van mert mondjuk a masik flörtölt vagy bármi, azok a tuskek szépen lassan elrontjak a kapcsolat varázsát is.

Egy egy megcsalas utan se lenne már semmi soha ugyanolyan mint tobbe.


Valahog, automatikusan kialakult az hogy vigyázunk a kapcsolat szépségére, egymásra, hogy meg tudjul tartani, ne rontsuk el.


Ha neki pl sok vagyok amikor más pasikkal cseverészek szól hogy, fogjam magam vissza es olyankor jelzem rendben, es leállok.

Ő nem nőket keres ha szorakozni megyunk ill veluk kontaktot, hanem Velem van mentalisan is.



Azaz a mi gondjainkat soha nem ugy beszeljuk meg hogy te milyen szemét aljas vagy velem, változz meg, mert Nekem nem tetszik, hanem kivetítve: a KAOCSOLATUNKAT rombolja es a kapcsolatnak nem tesz jot.


Nem hibaztatások mennek es nem kritizálás, nem eroszakos megváltoztatása a másiknak az ÉN képemre, azaz nem egocentrikusan vannak megfogalmazva a problémák, hanem MI-ben.

2022. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl amikor fociban azon agyalnak hogyan kellene golt rugni milyen strategiával. Es nem egymast akarják megváltoztatni a felek.


Vmi ilyesmi alapuak a problémamegoldásaink.


Probáltam egyszerubben megfogalmazni.

2.voltam

2022. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, de nem szeretem a szájtépést "párkapcsolati gondokról". Ha valamiben nem értünk egyet a férjemmel, és érzem, hogy stabilak az álláspontjaink, akkor annyit szoktam mondani, hogy "Nem értek egyet, de nem baj", aztán puszi. Ha megbántom, bocsánatot kérek. Ő ha akaratlanul is fájdalmat vagy bosszúságot okoz, elnézést kér, ha pedig nem értünk egyet, ő is elfogadja. Nem szoktunk nagy megbeszéléseket tartani.


Volt olyan hosszú kapcsolatom fiatalabb koromban, ahol folyamatos tárgyalások mentek, visszagondolva nagy sz.r volt az egész. A párkapcsolat nem az a terep, ahol a büszkeségnek helye van.

2022. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hülye, de meglepően praktikus módszer: alkohol. Nem kell kiütni magatokat mint a tinik az első bulijukban, de segít feloldódni, és könnyebb vele közös nevezőre jutni.
2022. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!