Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennyire féltékeny lennék, túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire féltékeny lennék, túl gondolom a dolgokat, vagy van alapja a félelmeimnek?

Figyelt kérdés

Lassan 1,5 éve vagyunk együtt a barátommal, pár hónapja össze is költöztünk. Minden tökéletesen működik közöttünk, megérjük egymást, egy a szeretet nyelvünk is és hasonlóak. Veszekedni is csak néha szoktunk, akkor is általában ugyanazon, hogy én nem tudom megemészteni a "nő ügyeit".


Annak idején, még a kapcsolatunk elején volt egy lány, akivel flörtölgetett chatten keresztül, engem szinte nem is említve. Találkozás nem lett belőle, mert addig panaszkodtam, sírtam neki érte, hogy valamelyikük letiltotta a másikat. Adtam neki egy második esélyt, de azóta értelemszerűen van egyfajta félelem bennem a lány ismerősei felé. Egy ideig nem is volt azonban gond, aztán két hónapja nagyjából, rá írt egy régi évfolyamtársára, akivel elkezdett sűrűben beszélgetni. Mivel az előző lány esete is így kezdődött, elmondtam neki hogy ez nem tetszik, nem értem miért most akar a barátja lenni a csajnak, ha 4 éve nem is beszéltek. Persze én voltam a hülye, hogy miért nem bízok benne, a lány tudja, hogy vagyok neki, meg csak beszélnek, de látva hogy megint mennyit hisztizek miatta, látszólag abba hagyták a beszélgetést. Nos egy időre. Aztán pár napja a munkahelyén meglátogattam, feltűnt hogy hiába vagyok ott, a telefonjába búj sokszor és ír. Azt mondta csak a munkatársának írt, de lett egy rossz megérzésem. Szégyen nem szégyen, itthon belepislantottam a telefonjába, mert anno is így tudtam meg, hogy flörtölget szabadidejében. Nem hazudott, tényleg a munkatársával beszélt, viszont megtaláltam archiválva az említett volt évfolyamtársat is, akivel előző nap beszélt. Nem beszélnek már olyan sűrűn és mindig a barátom keresi, munkaidejében, néha szelfit is küldve, hogy dolgozik. A téma változó, és bár tényleg megvagyok említve néha én is mint a párja, nem flörtölnek, de a barátom minden alkalommal felhozza, hogy na, találkozniuk kellene és a lány sincs ellenne.

Másik felfedezésem ezen a napon az volt, hogy egy havernak hitt, csak szimpla törzsvendég lány chattében találtam egy képet. Ez a tipikus facebook kép volt, hogy akit elsőnek kiad a kukac, arra jellemző, hogy megvéd a fájdalomtól, stressztől és csalódásoktól. És a barátom egyértelműen mondta a törzsvendég lánykának, hogy na, a facebook is tudja hogy kit kell beadnia. Értelemszerűen nem mesélt nekem arról, hogy ilyen közel állnának.


Nem beszél nekem a lány barátairól, ismerőseiről, ha szóba is kerülnek, akkor úgy, hogy elment inni az egyik haveri társaságával és ott volt az egyikük. Kértem hogy legalább akkor hagyj ismerjem meg ezeket a lányokat, de az volt a válasza hogy nem annyira fontos emberek az életében, sok is van amúgy is, majd talán a jövőben egyszer. Nem tudom megértetni vele, hogy engem zavar hogy alig tudok róluk valamit, hogy nem említi meg, ha egyik másikkal beszélget, vagy a munkahelyén összetalálkoznak. Ő ezt bizalomhiánynak veszi, folyamatosan megsértem vele csak, ha pedig próbálom megértetni vele, hogy ő se örülne ha fiúkkal találkozgatnék, buliznék, innék, azt mondja őt nem zavarná, rajta. (Tudja, hogy nincs csak 1 fiú barátom, aki a világ végén lakik, és mindent IS elmondok róla neki) A lányokban egyébként közös, hogy vonzóak és egyedülállóak mellékesen + még mindig van olyan akiről csak most szerzek tudomást 1,5 év után. Persze csak akkor, amikor beletenyerelek valami olyanba, hogy meg kell említenie (Egy lány sála volt a táskájába, mikor rákérdeztem mondta el, hogy a szilveszter utána ivászatnál - amikor én azt hittem csak fiúk lesznek ott - meghívta egy lány ismerősét is, és ő hagyta ott mikor hamarabb elment. Ő meg majd beviszi neki a munkahelyére, ahova bemegy érte a csaj)


Elvagyok veszve, mert nagyon szeretem őt, a kapcsolat is álom ezt leszámítva. Szeretném megoldani, de nem tudom hogyan. Ő ebben nem akar változni, nekem kéne lenyelni mindent, de egyre több barátnőm is azt mondja, hogy hülye vagyok, hogy így eltűröm hogy összevissza beszélgessen, meg találkozzon akárkivel, plusz én se hiszem hogy lelkileg sokáig fogom bírni.


Szerintetek totál hülye vagyok, aki csak beképzeli, kontrollálni akarja a barátját, vagy tényleg megérthető, amiért nem tudok 100%osan megbízni benne és folyamatosan ugyanaz miatt "hisztizek"?

Őszinteség párti vagyok, szóval csak rajta, kíváncsi vagyok a véleményekre, vagy hogy ti mit tennétek a helyembe :)



2022. jan. 14. 00:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
8%

Miért akarja minden nő kisajátítani a férfit és dirigálni, uralkodni rajta??

Nem érzitek ezt hogy ez a férfi megalázása , ha hagyja magát?

Ha forditva lenne és a férfi mindenkitől eltiltana, na akkor aztán lenne hiszti meg sírás.

De aki nem beszélgetni akar hanem megcsalni, az meg is fog csalni, akár kitől eltiltod, lehet még csak azért is.

Kellene egy kis szabadság mindenkinek.

2022. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom ha forditva lenne hogy ahhoz mit szólnának a nők és a férfi mindenkitől eltiltaná.

Biztos hogy nem tetszene nekik.

De aki megakarja csalni az úgy is megfogja , sőt az ilyeneket meg főleg akik teljesen azt akarják hogy csicska legyen a férfi.

2022. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az utolsó három válaszból( valószínű , hogy ugyanaz írta a válaszokat) lejön az alacsony EQ szint . Senki sem arról írt, hogy kontrollálni akarjuk a férfiakat és megmondani nekik azt, hogy mit csináljanak. Én is örülök egy kis személyes térnek, szeretek a barátnőimmel kikapcsolódni. Viszont nem beszélgetek a párom háta mögött ellenkező nemű “haverokkal”, nem csinálok csak velük közös programokat, és nem utolsó sorban nekem a párom az első ilyen téren . Tudom, hogy a sokáig mamahoteles, megmondó típusú pasik a mai világban arra vágynak, hogy otthon legyen stabil szex, meleg kaja,rend és csönd . Mert ők milyen menő manók , bármit megtehetnek. Sajnos el vannak tájolva, mert ez nagyon nem így megy. Persze van, aki ezt hagyja, ki lehet őket akkor használni . A megcsalás pedig akkor következik be, ha a férfi /nő gerinctelen és nem képes kilépni a kapcsolatból.
2022. jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
A lelki egészséged érdekében szabadulj meg ettől a sráctól. Nem te vagy a hisztis. És a legjobb, hogy ilyenkor ezek a hímr.bancok jönnek a bizalommal.
2022. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
9%

Mi 6-éve vagyunk házasok a férjemmel, és őszintén meglepődnék ha egyszer csak behisztizne, hogy ne beszéljek vagy talalkozzak a férfi barátaimmal.

Nekem ez már túlzás, neki is az lenne. Nincs jelen a kapcsolatunkban a féltékenység, mert maximális a bizalom. Neki is vannak lány barátai, nekem is fiú, van közös lany/fiú barát és párok is.

Az én férjem ráadásul még nagyon "csacsogós" is, bármiről képes elbeszélgetni, simán ismeretlen nőkkel órákig dumál kutyasétáltatáskor.

Aztán hazajön, és ugyanarról a témáról órákig dumál velem is.

De úgy gondolom, mindenki más.

Te féltékenyebb típus vagy, és az is lehet a te párod nem olyan tisztességes, hisz még csak másfél éve vagytok együtt, ennyi idő alatt úgy, hogy még csak most nem rég költöztetek össze nem lehet kiismerni senkit.

Én azt javasolnám, mégis csak mutassa be a barátnőit neked, ha tovább akar haladni a kapcsolatotokkal, mért mégis csak az, hogy ne beszélgessen velük az nonszensz.

Mindkettőtöknek fontos lenne, hogy megfeleljen, amolyan kompromisszumot kéne kötni, hogy ne menjen a kapcsolat rovására ez a dolog. Mutassa be neked a barátnőit, hátha te is barátra lelsz bennük, én legalábbis ebben a helyzetben ezt kérném.

2022. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Én teljesen megértem a kérdezőt!

Most azokhoz szólok, akik azt írták, hogy miért parancsolgat mindig a nő, megmondja kivel nem beszélhet.

Gyerekek! Egy nagyon fontos részletet kihagytok, amit a kérdező is említett.

Mindezzel semmi probléma nem lenne, ha nem adna egyre több okot a srác a bizalmatlanságra. Itt arra gondolok, hogy a kérdező is elmondta, hogy megkérte, hogy mutassa be neki! Ha egyszer nem mutatja be neki, nem gondoljátok, hogy ez elég ok a féltékenykedésre?

Kedves férfiak! Én például tényleg full megértő vagyok, nem várom el, hogy ne legyenek nő barátai, hiszen nekem is vannak férfi barátaim! De mindet, MINDET ismeri a párom!

Ez az egyik legfontosabb dolog! És elhiszem, hogy van olyan, akinek tényleg vannak lány barátai, de nem csalja meg a barátnőjét.

VISZONT, aki nem akarja még csak bemutatni se….na az ott veszett ügy. Én is belesétáltam ebbe, engem meg konkrétan letagadtak. Pedig én is számtalanszor kértem, hogy naa ez tök jó, mutass be nekik. De nem. Már akkor ott kell hagyni a faszba az ilyet!

Kérlek szakíts! Nem fogod sokáig bírni lelkileg.

Ha egyre többet aggódsz meg sírsz, az már rég rossz.

2022. jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%
Én is elkezdtem írkálni csávókakkal és akkor teljesen kiakadt.. próbáld ki te is..
2022. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%

Igen, nagyon is jogos a dolog!

Lehet itt jönni a kisajátítós macho ócska dumákkal, de tök jogosan érzed azt, amit és nem véletlenül! Én húznék egy határt, amin túl dobnám ezt az egoista csávót.

2022. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

Végül ma egy kérdéssel csőbe húzva kicsit letörtem a szarvát. Megkérdeztem beszél e még az évfolyamtársával, akar e vele találkozni, és azt mondta a szemembe, hogy nem. (Tehát a pofámba hazudott) Erre megkértem hogy akkor hagyj olvassak bele az üzenetükbe. Megengedte, de el is fehéredett, mert ott volt minden tisztán, hogy pár napja beszéltek, és találkozót akart. Ezenkívül a másik említett lányéba is belenézhettem még, és új felfedezésként ért, hogy az eddig, állítása szerint csak rám használt "csajos" becenevet másokra is előszeretettel használja.

Jelenleg ott tartunk, hogy én marha adok neki egy végső esélyt, fél évet (ezt természetesen nem mondtam neki) mert utána másik városba akartunk költözni úgyis. Szóval vagy egyedül megyek vagy vele, ez már a viselkedésén múlik.

Amiért végül adtam a második esélyt pedig az volt, hogy az elmúlt kapcsolataiban a csajok is hasonlót csináltak vele, és emiatt kezdte el ő is, B terv gyanánt ezt az egészet, hogyha elhagynám, legyen menedéke. Rengetegszer megcsalták a múltban, szóval egy normális, egészséges kapcsolata se igen volt. Mivel remek srác, reménykedek abban, hogy ezt letudja küzdeni fél év alatt. Ha nem, nem fogok sírni utána, mert akkor sose fog megváltozni, vagy csak engem nem szeret ahhoz eléggé és ezt be kell látnom.

2022. jan. 14. 20:04
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyem a szíved. Fél év? Fel percet nem adnék neki. Hát nem igaz hogy semmi önbecsulesed sincs.

Tudod mit?

Még is érdemlem butuskam.

2022. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!