Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdhetném le az érzelmeim kimutatásától való félelmeimet?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Tavaly októberben megismertem valakit az interneten. Miután mindketten óriási csalódásokon voltunk túl, így nem vettük túl komolyan egymást, de a vonzalom nyilvánvaló volt, így a negyedik találkozó utáni éjszakát már együtt töltöttük. Megbeszéltük, hogy így nagyon jó mindkettőnknek, jól érezzük magunkat együtt, nincsenek elvárások és majd meglátjuk, mi lesz. Teltek-múltak a hetek és egyre többet voltunk együtt, egyre több közös programot szerveztünk. Ahogy az utóbbi hetekben rám néz és simogatja az arcomat, ahogy bókol, mindenből azt érzem, már fontosabb vagyok számára, mint csupán testi kapcsolat. Rengeteget szokott autózni, csak hogy láthasson, legutóbb azt mondta, minden másodpercért megéri, amit velem tölthet. Többször kimondta, hogy imád. Ilyenkor folyton ledermedek, annak ellenére, hogy pontosan ugyanezt érzem iránta. Jó pár hete minden gondolatom körülötte forog, érzem, hogy kezdek beleszeretni, mégis képtelen vagyok kimutatni. Valahányszor olyan megjegyzést tesz, ami az érzelmeiről árulkodik, megfeszülök és megijedek. Három komoly kapcsolatom volt, mindhárom óriási csalódással ért véget és amikor az utolsónak vége lett, azt éreztem, soha nem leszek képes megnyitni a szívemet másnak. Most itt vagyok, tele érzelmekkel, mégsem tudom kimutatni, mert iszonyúan félek a reakciójától. Bár semmi jel nem mutat arra, hogy ne fogadná jól, egyszerűen mintha valami hatalmas fal lenne körülöttem, amit képtelen vagyok áttörni.

Nem akarom őt elveszíteni, szeretném leküzdeni ezt az akadályt, de jelenleg fogalmam sincs, hogyan fogjak neki.

Kívülállóként biztos nagyon egyszerű a válasz, álljak elé és mondjam ki, de még a gondolattól is rettegek.



2017. febr. 23. 11:05
 1/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én is így voltam mint te, csak engem nem 3 ex, hanem a saját családom nyomorított meg.

Nálunk az idő és a türelem hozta meg a sikert. Én belementem a kapcsolatban (máshogy el sem tudtam volna képzelni), és szép lassan ahogy haladt az idő, egyre jobban bíztam benne és egyre inkább megnyíltam.


Ha ő türelmes veled, akkor működni fog. Nem kell félni, vágj bele. Azt idővel miden jönni fog magától! :)

2017. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy darabig nekem se ment a "szeretlek".

Úgy éreztem hogy semmi értelme mert úgyis vége lesz előbb utóbb és szánalmas hogy az ember már a századoknak mondja hogy örökké fogja szeretni és aztán mégse...

Aztán persze rájöttem hogy nem véd meg a csalódástól ha elzárkózom, mert szavak nélkül is szerettem.

Végül sikerült idővel átlépni a korlátot és azóta minden rendben.

2017. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem megy :/ nem is mutatok ki semmi erzelmet.
2017. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De így nagyon nehéz az élet :(
2017. febr. 23. 23:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet, szerelem kimutatásának rengeteg módja van, kérdező. Nem muszáj szavakba öntened, elég, ha ismered a párod szeretetnyelvét. Chapman doktor szerint ötféle létezik. Ha teheted, szerezd be a könyvét és olvasd el.
2017. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. febr. 24. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!