Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem a párom gyerekét!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a párom gyerekét! 2,5 éve vagyunk együtt a párommal, a kisfia 6 éves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2,5 évvel ezelőtt mikor összejöttünk a párommal akkor már tudtam, hogy van egy kisfia. Igaz, félve vágtam bele a kapcsolatba pont a kisgyerek miatt, mert még soha nem voltam ilyen helyzetben.

Eleinte nyitott voltam, hogy megismerjem a kisfiút, 2-3 hónap után be is mutatott neki a párom. Párom elmesélte, hogy eddig az összes nőt elutasította a kisfiú és én vagyok az első akit elfogadott és szeret is engem.

Itt jön a de… a kisfiú rosszul viselte a válást is, sok idő kellett neki mire elfogadta hogy anya és apa már nem alkotnak egy párt (valószínű ezért is volt elutasító az előttem lévőkkel).

Az elején mondhatom azt hogy lelkibeteg volt a gyerek, pont ezért megtartottam a 3 lépés távolságot, de ha a páromnál volt akkor próbáltam nyitni is felé. Én próbáltam… de amikor egy 3-4 éves kisfiú azt mondja hogy menjen el innen ez a k*rva.. illetve az apját és mamáját is k*rva anyázza, ők pedig hagyják(!!!) akkor már elgondolkodom, hogy minek próbálkozzak?

Nem is tudja, hogy mit jelent amit éppen mondd, csak ezt hallja a felnőttektől (mikor apa és anya kapcsolata már romokban, folytonos veszekedés..)

Volt amikor hisztiből mondott ilyeneket, de volt amikor csak viccesnek találta, hogy ő csúnya szót mondhat. Apukájától megkap mindent (2 hetente hétvégén van nála), az anyjától pedig semmit.. tipikus akinek a telefon fontosabb mint a saját gyereke..

A gyerektartásról inkább már nem is beszélnék..másoknál 20-30ezer forint.. itt konkrétan az anyjának nem kell dolgoznia mert a gyerektartásból megtud élni, amiből max 20-30ezret költ a gyerekre, a többit saját magára. (Ebből már lelehet következtetni mennyit kap) Iszonyat neveletlen a kisfiú.

Elvitték pszichológushoz , mert észrevették hogy ez nem normális viselkedés. Azóta javult a helyzet abból a szempontból, hogy nem beszél csúnyán, kevesebb hiszti, több megértés van benne.

De a javulás ellenére nem tudom megszeretni a gyereket.. ugyanúgy neveletlen maradt hisz nincs vele foglalkozva, az apja meg mit tud csinálni 2 hetente abban a 2 napban? Mindent megakar neki adni pont azért mert keveset van vele, és fél ha esetleg valamit nem ad meg neki akkor a gyerek nem akar majd hozzá menni..(nem zavar ha megveszi neki a legdrágább játékot, csak nevelje meg a fiát..)

Beszéltem már vele erről, hogy nem tudom szeretni a fiát. Fájt kimondani és fájt neki is de nem tarthattam magamban ezt a dolgot. Magamat hibáztattam amiért nem szeretem, én nem akarom ezt érezni egy gyerek iránt, de nem tudom erőltetni a szeretetet. Akárhányszor eljön a 2. hétvége gyomorgörcsöm van, feszült és negatív leszek. Párommal megegyeztünk, hogy akkor én nem töltök vele olyan sok időt azon a hétvégén.. odaülök vele egy asztalhoz ebédelni, leülök mellé, beszélgetek vele ha úgy van játszok is. De mindezek közben gyomorgörcsöm van és alig várom, hogy hazamenjen.. szégyellem magam amiért ezt érzem de nem tudom mit tegyek ez ellen..

Valaki volt már hasonló helyzetben?


2022. jan. 14. 10:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerekből félő, hogy nem lesz normális felnőtt. Sőt, kamaszkorban ez csak rosszabb lesz, sokkal rosszabb.

És nem a párod exének a hibája, hiába próbáljátok úgy beállítani. Ez a közös hibájuk. A válás akkor is elég megterhelő egy ekkora gyereknek, ha békében történik. De itt az van, hogy az a két ember, akikhez eddig a legjobban kötődött, most szidják és k.rvázzák egymást. Pszichésen ez neki iszonyat rossz. A kedves szülők meg hogy a párkapcsolati és szülői alkalmatlanságukat palástolják, ajándékokkal tömik a porontyot, mert mást nem képesek nyújtani.

Vagy megszoksz vagy megszöksz. Sosem fog szeretni a gyerek, pláne, ha az anyja ellened hangolja. Viszont a te érzéseidet is megértem: én is ismerek ilyen gyereket, aki olyan szinten neveletlen és agresszív, hogy nem tudom szeretni (tudom, hogy nem az ő hibája).

2022. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik mintha Benned csak akkor tudatosult volna hogy a párodnak gyereke van amikor ténylegesen megjelent Nálatok. Ne haragudj, de nehezen hiszem el,hogy csak az apja törődik Vele aki kéthetente 2 napot látja, Ő költ Rá, az anyja pedig aki folyamatosan gondozza, neveli, nem törődik Vele és nem költ rá, sőt, még a gyerektartást is saját célra használja.

Tudomásul kell venned,hogy egy gyerek problémás, sőt, a mindennapokban is az, nemcsak hétvégente. A szülők elváltak amit Ő nehezen élhet meg, ennyi idősen nem tudja kezelni ezt az egész helyzetet. Lehet,hogy hisztivel reagál, obszcén szavakkal aminek a jelentését nem is tudja. De ezzel az óvodás korú gyerekek nagyrésze így van, az én fiam is "hazahozta" az ott hallott, általa nem értelmezett beszédet, még nevetett is rajta amikor kikiabálta.


Egyértelmű,hogy idő kell ahhoz,hogy megszeresd, de ahhoz nem kell idő,hogy elfogadd a gyereket. Ezt vagy meg tudod tenni, vagy nem, de akkor számíthatsz arra,hogy konfrontálódni fogtok a pároddal,hogy rosszul érzed magad, és Ő is, azokon a napokon amikor Nálatok van, már előtte, amikor tudjátok,hogy megy, és utána, amikor elment és Bennetek van az ottléte, a viselkedése.

2022. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
48%

Oké, szokásos történet, cuncika összejön gyerekes pasassal, aztán csodálkozik. Nem véletlenül mondják, hogy gyerektelen csak gyerektelennel, mert gondok lesznek.

A gyerektartáshoz meg semmi közöd, úgy egyébként.

2022. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem a gyerekkel van gond, hanem a pároddal! Nem tudja a saját gyerekét nevelni, és nem is akarja. Jellemző, hogy az anyjára kígyót-békát, de az egyikőtök fejében sem fordul meg, hogy ha akkor apuka nevelje. Miért is...? Már azt leszámítva, hogy te utálod. De lefogadom, hogy a párod se erőlteti.

Nem kell hagyni, hogy csúnyán beszéljen. Tessék nyugodtan rászólni, akár meg is büntetni, ettől még szeretni fogja az apját. Vagy eddig se őt szerette, hanem az ajándékokat.

Remélem, ilyen referencia mellett eszedbe sincs vele közös gyereket tervezni. De ha igen: jó nagy bolond vagy.

Az pedig a ti kettőtök kapcsolatát jellemzi, ha te nem szólhatsz a gyerekre. De azért az ebédjét megfőzheted, ugye? Így ne is csodáld, ha nem tisztel téged.

Én a helyedben nagyon elgondolkodnék, hogy hosszú távon mit akarok ilyen férfitól.

2022. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Azon mondjuk fennakadt a tekintetem, hogy szerinted max 20-30 ezret költ anyuka a gyerekre egy hónapban. Ez semmi pénz, amennyiben a gyerek nem éhezik, és fűtött lakásban él, már ennek a többszöröse van ráköltve. Szóval ne sajnáld a gyerektartást, mert biztos lehetsz benne, hogy egy gyerek bazi sok pénz. Nyilván az a másik véglet, hogy annyit ad, hogy anyukának ne kelljen dolgoznia mellette, de ez két emberre minimum 250 körüli összeg kell legyen, tényleg ilyen sokat fizet a párod?

A másik része: Itt a szülők cseszték el. Nem csak az anyuka, a párod is, hiszen te magad írod, hogy mikor nála van, mindent megad neki, nem szólt rá, mikor káromkodott. Ebből egyértelmű, hogy a párod is tök inkompetens szülőnek. Tök mindegy milyen keveset van nálatok, akkor is rá lehetne szólni ha neveletlen, és előbb-utóbb megtanulná, hogy nálatok más szabályok vannak, itt viselkedni kell. De ha az apja mindent elnéz neki, mert úgyis mindegy, akkor persze, hogy hülye lesz a gyerek nálatok is.

Kicsit olyan nekem ez az írás, hogy kizárólag anyuka van beállítva a feketeseggűnek (lehet tényleg az is, nem ismerem nyilvan a helyzetet). De vedd észre, hogy még ha hibás is anyuka, a párod is ugyanúgy az. Ugyanúgy szarik a gyerekére, ugyanúgy rossz szülő. Szerencsétlen gyerek csak addig kellett, amíg minden jó, most meg nem nevelni senki (apuka sem).

Amúgy miért csak ennyit van nálatok? Anyuka nem adná többet, vagy a párodnak elég ennyi?

2022. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy a párom nem hibás ebben. Látom, hogy mi az amit rosszul csinál amikor a gyerek nála van, szólok is neki ha úgy van.

Párom külföldön dolgozik, ezért van csak ennyit nála a gyerek, párom szülei is elszokták vinni magukhoz hétköznap. Az anya a szüleinél lakik, ezért mondtam hogy a gyerektartás nagy részét magára költi, mert neki nem kell bevásárolni illetve rezsit fizetni.

2022. jan. 14. 12:46
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

Sem a állatterápia sem a pszichológus nem fog segíteni.

Nem igazán értem, hogy tényleg ez a pasi volt a legjobb az összes közül?!

Itt nincs megoldás. Vagy tűröd a gyomorgörcsöt és hogy apuci minden pénze elmegy a kölykére meg az anyjára vagy előveszed az önbecsülésed utolső szikráját és otthagyod a picsába kölyköstől és keresel egy független gyerekmentes normális férfit.

Nincs olyan hogy "majd javul a kapcsolat" stb. Ez a kamaszkorral csak rosszabb lesz. És elbaszol jó pár évet az életedből erre.

2022. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
36%

Biztos vagyok, hogy összeillesz ezzel az ürgével.

1: kettő szülő van, ergo nyugodtan lehetne az apjával is a gyerek, vagy több időt kérhetett volna a bíróságon, de valami miatt ennyit kapott. Vajon miért, ha az anya annyira rossz, ahogy te is beállítod?

2: Egy rohadt irigy kis dög vagy, aki sajnálja a pénzt attól, aki egyedül maradt egy gyerekkel. Remélem ugyanezt fogod átélni.

3: Látszik mennyire nem vagy tisztába azzal, hogy mennyibe kerül a gyerek nevelése. Gondolom az orál az erősséged.

4: Egy gyereket csak szeretni kéne, és nem pedig állatként kezelni, akit meg kell idomítani.

5: Anyuka biztos hogy nem tanítja a gyereknek azt, hogy a saját anyját leqrvázza, ezt csakis egy valakitől hallhatta. Méghozzá attól, aki most éli a világát gyerekmentesen és néha megkapja a kölköt, de annyira azért nem szereti, hogy ezt érezze is csóri gyerek, inkább vesz neki drága dolgokat, hisz annak van látszatja és tudja mutogatni, hogy ő de remek apa.


Gusztustalanok vagytok.

2022. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Az előbb írtam le, hogy az apja külföldön dolgozik, hogy lehetne akkor nála? Mindig az anya mellé rakják a gyereket elvált szülőknél, legvégső esetben veszik el az anyától. Nem sajnálom tőle a pénzt, de megtehetné, hogy elmenjen dolgozni, mint írtam is a szüleivel él.

Ha nem az anyukától hallja akkor egyből csak 1 embert lehet felhozni akitől hallhatta? Gondolom te meg egy elvált anyuka vagy, aki nem tudja elfogadni, hogy a férje mással van.

2022. jan. 14. 13:01
 20/32 anonim ***** válasza:
67%

Bennem az merült fel, hogy nem bírod a gyereket, mert rosszul nevelték, de a párod, aki rosszul nevelte, az egy szent.


Kérlek, ő a hibás(meg az anyja), amiért így viselkedik a kissrác. Ha normális értékrended lenne, a gyereket szeretnéd, és a párodról pont olyan gondolataid lennének, mint az anyjáról!


Annak a gyereknek van apja is ám, és volt is neki! Miattuk lett ilyen, az apja miatt is. Mit gondolsz, az anyja qrvázza az apját? Hogy viseled, hogy így beszél valakiről a párod, de a gyerektől, aki tudatában sincs annak, mit mond nem nézed el? 2,5 éve váltak el, hol volt addig az apja? Miért csak ilyen rohadt keveset van a fiával? Ha tudja, hogy rosszul neveli, és te is te is tudod, hogy abban a pár napban rosszul áll a gyerekéhez, miért nem mondod?


Szedjétek össze magatokat, és ne a felelősséget hárítsátok!(egyébként neked nem kell szeretned szerintem a gyerekét, csak elviselni és jót akarni neki). Erről anyuka és apuka tehet, és te(is) szívsz miatta. Tudom a párod szent és a gonosz anyuka tehet mindenről, de kérlek láss már tisztán!

2022. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!