Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem a párom gyerekét!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a párom gyerekét! 2,5 éve vagyunk együtt a párommal, a kisfia 6 éves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2,5 évvel ezelőtt mikor összejöttünk a párommal akkor már tudtam, hogy van egy kisfia. Igaz, félve vágtam bele a kapcsolatba pont a kisgyerek miatt, mert még soha nem voltam ilyen helyzetben.

Eleinte nyitott voltam, hogy megismerjem a kisfiút, 2-3 hónap után be is mutatott neki a párom. Párom elmesélte, hogy eddig az összes nőt elutasította a kisfiú és én vagyok az első akit elfogadott és szeret is engem.

Itt jön a de… a kisfiú rosszul viselte a válást is, sok idő kellett neki mire elfogadta hogy anya és apa már nem alkotnak egy párt (valószínű ezért is volt elutasító az előttem lévőkkel).

Az elején mondhatom azt hogy lelkibeteg volt a gyerek, pont ezért megtartottam a 3 lépés távolságot, de ha a páromnál volt akkor próbáltam nyitni is felé. Én próbáltam… de amikor egy 3-4 éves kisfiú azt mondja hogy menjen el innen ez a k*rva.. illetve az apját és mamáját is k*rva anyázza, ők pedig hagyják(!!!) akkor már elgondolkodom, hogy minek próbálkozzak?

Nem is tudja, hogy mit jelent amit éppen mondd, csak ezt hallja a felnőttektől (mikor apa és anya kapcsolata már romokban, folytonos veszekedés..)

Volt amikor hisztiből mondott ilyeneket, de volt amikor csak viccesnek találta, hogy ő csúnya szót mondhat. Apukájától megkap mindent (2 hetente hétvégén van nála), az anyjától pedig semmit.. tipikus akinek a telefon fontosabb mint a saját gyereke..

A gyerektartásról inkább már nem is beszélnék..másoknál 20-30ezer forint.. itt konkrétan az anyjának nem kell dolgoznia mert a gyerektartásból megtud élni, amiből max 20-30ezret költ a gyerekre, a többit saját magára. (Ebből már lelehet következtetni mennyit kap) Iszonyat neveletlen a kisfiú.

Elvitték pszichológushoz , mert észrevették hogy ez nem normális viselkedés. Azóta javult a helyzet abból a szempontból, hogy nem beszél csúnyán, kevesebb hiszti, több megértés van benne.

De a javulás ellenére nem tudom megszeretni a gyereket.. ugyanúgy neveletlen maradt hisz nincs vele foglalkozva, az apja meg mit tud csinálni 2 hetente abban a 2 napban? Mindent megakar neki adni pont azért mert keveset van vele, és fél ha esetleg valamit nem ad meg neki akkor a gyerek nem akar majd hozzá menni..(nem zavar ha megveszi neki a legdrágább játékot, csak nevelje meg a fiát..)

Beszéltem már vele erről, hogy nem tudom szeretni a fiát. Fájt kimondani és fájt neki is de nem tarthattam magamban ezt a dolgot. Magamat hibáztattam amiért nem szeretem, én nem akarom ezt érezni egy gyerek iránt, de nem tudom erőltetni a szeretetet. Akárhányszor eljön a 2. hétvége gyomorgörcsöm van, feszült és negatív leszek. Párommal megegyeztünk, hogy akkor én nem töltök vele olyan sok időt azon a hétvégén.. odaülök vele egy asztalhoz ebédelni, leülök mellé, beszélgetek vele ha úgy van játszok is. De mindezek közben gyomorgörcsöm van és alig várom, hogy hazamenjen.. szégyellem magam amiért ezt érzem de nem tudom mit tegyek ez ellen..

Valaki volt már hasonló helyzetben?


2022. jan. 14. 10:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
29%

Álljunk már meg! Miért kéne a kérdezőnek szeretnie ezt a gyereket amihez semmi köze?? Miért kéne BÁRMILYEN megoldást találnia neki személy szerint?!

Nem tök mindegy ki a hibás hogy ilyen lett a gyerek!? Ki nem szarja le...

Ez a kapcsolat már halott, és csak a gyomorgörcsöt meg a szorongást gyűjtöd folyamatosan.

Engedd el. Ez NEM FOG JAVULNI sőt rosszabb lesz.

2022. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Szuper, hogy nekem estek amiért nem látok tisztán. De kérlek olvassátok már el amit írok.
2022. jan. 14. 13:06
 23/32 anonim ***** válasza:
74%

Minden egyes szavát elolvastam, apukát mentegeted a helytelen viselkedése miatt, anyukát meg támadod. Gondolom azt hiszed anyuka feladata csak a nevelés, apuka elég, ha csak a pénzt hozza..


Gondolom a gyerek oviban is nehéz eset, egész napot jár? Szerintem csak délig engedik, így anyuka nem tud mellette dolgozni, ezért él "vígan" a gyerektartásból.


Lehet ám fordítva is, majd apuka nem dolgozik, anyuka fizet amennyit tud, aztán majd megoldjátok. Bár gondolom ezt nem vállalnátok be, vagy neked kellene nevelned a párod helyett a fiát.


Nem halott a kapcsolat egyáltalán, amíg olyan vakon szereted a párod, hogy a hibáit így lekicsinyled!

2022. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
84%

#17-nek igaza van.

Egyébként nem is kellett volna ezen az egészen vitatkozni. A kérdezőnek semmi köze sem lenne a gyerekkel kapcsolatos dolgokhoz. Ő vett a nyakába egy olyan problémát, ami nem az ő dolga. Simán kiléphetne ebből az egészből és kereshetne magának egy olyan férfit akinek nincs gyereke. Sosem értettem, hogy ha valakinek nincs probléma az életében, akkor miért csinál magának?

Igaz az a mondás, hogy segíts magadon Isten is megsegít!

2022. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de a gyerek mindkét szülő felelőssége. Te csak azt írod a párod mennyire jó szülő meg hogy elkényezteti.


Ezek alapján amiket írsz anya 19 a másik egy híján 20. Egyik se jobb a másiknál. A párod sem jó szülő ami a nevelést illeti.

Nem kommunikálnak valszeg, nem következetesek és nem egyenlőek a viszonyok.


Nem ismerjük a válás körülményeit, de elfelejted, hogy az idő 90%-ban az anyának kell helytállnia mert a párod alig van a gyerekével. Neked ez egy hónapban két hétvége, az exnek meg az összes többi nap.


Nem védeni akarok senkit, itt mindkét szülő UGYANANNYIRA hibás.

2022. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, látjuk, amit írsz, hogy külföldön dolgozik. Szar ügy. Ezért nem kéne mindenkinek szórnia a magvait a vakvilagba, mert úgy nem lehet gyereket nevelni, hogy másik országban él. Egy gyerek nagy felelősség, az apának is ugyanúgy, mint az anyának. A te párod ez alól maximálisan kibújik. (2 hetente egy hétvége semmi, ez alapján kb a szomszéddal bensőségesebb viszonya lehet a gyereknek, mint a saját apjával.) Oké, fizet, mint a katonatiszt, mert gyakorlatilag teljesen az anyára hagyta a gyereket, ő az anyagiakon kívül semmit nem tesz hozzá a neveléséhez. Igazából megszűnt az apjának lenni, az ő szerepe itt inkább egyfajta közeli nagybácsi, akit néha meg kell látogatni, de amúgy nem közvetlen családtag.

Nem értem milyen választ vársz. A gyerek nyilván neveletlen lesz, mivel az apja elhagyta, totál rendezetlen családi körülményei vannak. A párod megbukott, mint apa. Ezen nem fog sem a lovasterápia sem a pszichológus érdemében segíteni, ha nem változik maga a környezet.

Én a helyedben lelépnék, egyrészt mert ez csak rosszabb lesz ahogy nő a gyerek (élmény lesz vele a kamaszkor). Másrészt aki a saját gyerekét elhagyja, az nem túl megbízható társ amúgy sem.

Ha nem akarod otthagyni, akkor nagyon egyszerű: két hetente egy hétvégét legyél máshol. Tök felesleges találkoznod a gyerekkel, ti nem egy mozaikcsalád vagytok, mert ahhoz is keveset van az apja a gyerekkel. Tök felesleges megpróbálnod kijönni vele, úgysem fog menni.

2022. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott és legyél egyedül.

Majd lessz más.

2022. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
65%
A helyzet rossz, mint ahogy ez lenni szokott ilyen szitukban. Mit tegyél? 2 opció: tűrj vagy keress egy gyerektelen pasast. Még az szokott grátisz lenni amikor az aranyhímvesszős gyerekes elvált apuka kitalálja hogy már elég a meglevő utánpótlás, több gyereket nem tervez.... az bizakodó nőci pedig mégis vele marad és negyvenakárhány évesen is arra vár hogy az meggondolja magát és vállaljanak azért közös babát is🤦🏼
2022. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
16%

Mert megszerette! Amennyire elfogult vele szemben, nyilvánvaló, hogy szereti a pasast. Kit érdekel milyenek a körülményei, az emberrel kell kijönnie! Tök érthető miért ment bele olyan kapcsolatba, ahol szereti a másik felet. Nem is értem hogy gondoljátok, hogy csak olyannal kell lenni, akivel "kifizetődő". Az a normális, ha körülményektől függetlenül választ az ember párt, minden más érdekkapcsolat. Mert másokkal könnyű.. a kérdező érzelmi alapon választott, ami normális, a pájrának is csak aprócska gondja van a felnőtt dolgokhoz képest, hogy elkényezteti a gyereket és nem meri nevelni.. Itt sajnos a kérdező nem akarja látni, hogy a párja is hibás, ezen kívül semmi komolyabb dolga nincs, minthogy egy kisgyerek néha csúnyát mond rá. Hatalmas probléma tényleg, abszolút szakítást érdemel..ugyan már.


Ez egy tök rendben lévő kapcsolat, és egy tök "kis hibás" párja van a kérdezőnek. Más gyermektelen férfiakon(meg sok gyermekesen is) sokkal nagyobb hibák éktelenkednek.


Rendben lesznek, ha apuka elkezdi nevelni a gyereket és a sarkára áll végre. Menjen el pszichológushoz, aki megbeszéli vele, hogy oké, ha néha haragszik rá a saját gyereke. A rossz szülőkre nem haragudnak csak.

2022. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
43%

✅ Csak kéthetente jön át egyszer :)

✅ Addig látogasd meg a szüleid, már mint TE menj el apudhoz és anyudhoz :)

✅ Hihetetlenül jól fogod érezni magad !

✅ A kölyökkel nem kell törődnöd, nem vele laksz, kéthetente jön csak át. 8 év múlva már csak havonta, ha ! HA ! át fog jönni.

✅ De már nem így fog viselkedni :) Miután lek****za a tanárt - felfognak rá figyelni, hogy hoppá - tenni kéne valamit - ez így nem állapot !

❌ Nem tudsz most mit tenni ! 2 hétig neveletlenkedik !

❌ És azon az 1 napon is neveletlenkedhet, mikor az apjánál van.

2022. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!