Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem a párom gyerekét!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a párom gyerekét! 2,5 éve vagyunk együtt a párommal, a kisfia 6 éves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2,5 évvel ezelőtt mikor összejöttünk a párommal akkor már tudtam, hogy van egy kisfia. Igaz, félve vágtam bele a kapcsolatba pont a kisgyerek miatt, mert még soha nem voltam ilyen helyzetben.

Eleinte nyitott voltam, hogy megismerjem a kisfiút, 2-3 hónap után be is mutatott neki a párom. Párom elmesélte, hogy eddig az összes nőt elutasította a kisfiú és én vagyok az első akit elfogadott és szeret is engem.

Itt jön a de… a kisfiú rosszul viselte a válást is, sok idő kellett neki mire elfogadta hogy anya és apa már nem alkotnak egy párt (valószínű ezért is volt elutasító az előttem lévőkkel).

Az elején mondhatom azt hogy lelkibeteg volt a gyerek, pont ezért megtartottam a 3 lépés távolságot, de ha a páromnál volt akkor próbáltam nyitni is felé. Én próbáltam… de amikor egy 3-4 éves kisfiú azt mondja hogy menjen el innen ez a k*rva.. illetve az apját és mamáját is k*rva anyázza, ők pedig hagyják(!!!) akkor már elgondolkodom, hogy minek próbálkozzak?

Nem is tudja, hogy mit jelent amit éppen mondd, csak ezt hallja a felnőttektől (mikor apa és anya kapcsolata már romokban, folytonos veszekedés..)

Volt amikor hisztiből mondott ilyeneket, de volt amikor csak viccesnek találta, hogy ő csúnya szót mondhat. Apukájától megkap mindent (2 hetente hétvégén van nála), az anyjától pedig semmit.. tipikus akinek a telefon fontosabb mint a saját gyereke..

A gyerektartásról inkább már nem is beszélnék..másoknál 20-30ezer forint.. itt konkrétan az anyjának nem kell dolgoznia mert a gyerektartásból megtud élni, amiből max 20-30ezret költ a gyerekre, a többit saját magára. (Ebből már lelehet következtetni mennyit kap) Iszonyat neveletlen a kisfiú.

Elvitték pszichológushoz , mert észrevették hogy ez nem normális viselkedés. Azóta javult a helyzet abból a szempontból, hogy nem beszél csúnyán, kevesebb hiszti, több megértés van benne.

De a javulás ellenére nem tudom megszeretni a gyereket.. ugyanúgy neveletlen maradt hisz nincs vele foglalkozva, az apja meg mit tud csinálni 2 hetente abban a 2 napban? Mindent megakar neki adni pont azért mert keveset van vele, és fél ha esetleg valamit nem ad meg neki akkor a gyerek nem akar majd hozzá menni..(nem zavar ha megveszi neki a legdrágább játékot, csak nevelje meg a fiát..)

Beszéltem már vele erről, hogy nem tudom szeretni a fiát. Fájt kimondani és fájt neki is de nem tarthattam magamban ezt a dolgot. Magamat hibáztattam amiért nem szeretem, én nem akarom ezt érezni egy gyerek iránt, de nem tudom erőltetni a szeretetet. Akárhányszor eljön a 2. hétvége gyomorgörcsöm van, feszült és negatív leszek. Párommal megegyeztünk, hogy akkor én nem töltök vele olyan sok időt azon a hétvégén.. odaülök vele egy asztalhoz ebédelni, leülök mellé, beszélgetek vele ha úgy van játszok is. De mindezek közben gyomorgörcsöm van és alig várom, hogy hazamenjen.. szégyellem magam amiért ezt érzem de nem tudom mit tegyek ez ellen..

Valaki volt már hasonló helyzetben?


2022. jan. 14. 10:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%

Magyarul összejöttél egy full-pénzes pasival, aki alkalmatlan szülőnek.

Válassz: vagy lépj le, vagy tűrj. Mindent vagy semmit. Nincs középút.

2022. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%

Minek kezdtek ti nők bukott, használt pasikkal?

Normális, független srácok meg csak verjék a paplan alatt. :(

2022. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló helyzetben nem voltam, de nagyjából tudom, hogy mit érzel.


Nagybátyjám gyereke is így viselkedik. El van kényeztetve, azt hiszi, hogy bármit megtehet főleg, hogy régóta az első lány a családban. Szerencsére nekem nem kell rendszeresen elviselnem csak ünnepekkor és az sem érdekel, ha megsértődnek rám. Konkrétan a karácsonyi ajándékára annyit reagált, hogy "Csak ennyi?" én pedig fogtam és visszavettem, hogy akkor megy a Vöröskeresztnek.


Jó tanácsom sajnos nincs, bízom benne, hogy valaki tud segítséggel szolgálni.

2022. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a pszichológushoz mindenképp járjon tovább a gyerek. Nagyon nehéz lehetett neki ez az időszak . Valami közös sport, kikapcsolódás? Állatotok nincs? Akvárium, amit együtt gondoztok?Vannak terápiák is már az ilyen gyerekeknek.
2022. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

Ebben a helyzetben nem tudsz mit tenni, mert ez a gyerek "előbb volt" és csak utána jöttél te. Magyarul ha valaki kisgyerekes férfit vagy nőt választ párjául az egy "csomagot" választ. El kell tűrnöd a gyereket vagy esetleg szakítani tudsz. A kisfiút meg folyamatosan kellene gyerekpszichológushoz hordani azokért a dolgokért amiket te is leírtál.

Mit lehet tanácsolni ilyen helyzetben? Végezz el egy gyógypedagógiai tanfolyamot? Ez segítene? A gyerek az anyjával van többet, ő "neveli", te bele is szakadhatsz a barátkozásba, ha a gyereket rossz ingerek érik a családban.

Azt neked kell eldöntened, hogy elfogadod ezt a gyereket így ahogy van, vagy keresel magadnak egy olyan férfit akinek nincs gyereke.

2022. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor váltak, mikor a gyereknek kötődési mintára és stabilitásra lenne szüksége. Ehelyett a szülei ölik egymást, az anyját nem érdekli, az apja meg nevelés helyett megvesz neki mindent. A tetejében valszeg tisztában van azzal is, hogy te se kedveled. Számára a helyzet szörnyű, azért olyan amilyen. Próbálj meg nyitni felé, tudom nehéz lehet, de máshogy hogyan lennétek együtt hosszútávon? A szuloknek is valtoztatni kellene.
2022. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Pénzes pasi.. mondhatnám úgy is, hogy a gyerektartásra és a hitelre amit még anno együtt vettek fel (anyuka lemondott mindenről) arra elmegy a fizetés fele😕

Jár továbbra is pszichológushoz, van nálunk is kutya vele is szokott játszani. Nem zárkózom el ha hozzánk jön, soha nem is tiltanám csak ez az én harcom belülről és egyre nehezebb elviselnem.

Lovas terápiára tervben van beiratni.

Bízom benne hogy idővel javul ez az érzésem..

2022. jan. 14. 10:38
 8/32 anonim ***** válasza:
39%

Egy gyerek se olyan mintha nem is létezne. Hogy leteszed es csendben leul.

Ők is emberek. Vannak gondjaik rossz napjaik hisztik stb



Szoval a sajátod se lesz különb.

Egy anya valo hozzájuk aki már tudja mi az hogy gyerek. A gyerek munka es nyűg. Mindenhol.

2022. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a gyerekek is emberek, tiszta sor. Egy gyerek az gyerek. Itt arról van szó, hogy az anyjával él aki képtelen gyereket nevelni. Én pedig nem nevelhetem, hiába szólok rá ha olyat csinál amit nem szabadna. Nem tehetem meg és nem is hallgat rám
2022. jan. 14. 10:50
 10/32 anonim ***** válasza:
62%
Dolgozzatok közösen otthon: sütés , főzés , kertészkedés. Utána jöhet a jutalom: mozi, sütizés, stb. Érezze azt, hogy nem hullik minden az ölébe ,semmi sincs ingyen , ellenben hasznos nektek és szükségetek van rá és neki is nektek.
2022. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!