Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért szeretik egyesek jobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szeretik egyesek jobban a viszonzatlan szerelmet, mint a boldog párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm ezt konkrétan bevallotta, meg én egy két exemen észleltem, de másoknál is megfigyelhető.


Én még emlékszem, amikor általános iskolában volt két viszonzatlan szerelmem is (nem egyszerre). Nagyon fájt, hogy nem tudok velük lenni, csak a suliban látom őket és ha szerencsém van, aznap beszélgetünk, de lehet, hogy beteg és nem jön be, akkor fáj a hiánya. Nem tölthetek vele időt, nem chatelhetek vele, vagy ha igen, akkor se úgy, mint a szerelmesek, nyáron azon szenvedtem, hogy nem hallok felőle semmit. Fájt a tény, hogy csúnyának gondolnak, meg nem méltónak hozzájuk. Volt, aki kihasznált egy két dologban, de cserébe nem kaptam semmit. Aztán felnőttként is volt ilyenben részem, az is egy nagy szenvedés és idegeskedés volt, az elutasítás tényével együtt.


A párkapcsolataimban meg jobban éreztem magam. Akkor is, ha rossz vége lett, sokkal szebben emlékszem rájuk, mint amikor nem kellettem. Megvan a biztonság érzés. Tudom, hogy ő is szeret, hogy bármikor ráírhatok, ha hívom találkozni, eljön és nem koptat le, nem kell azon stresszelnem, hogy most jeleket küldött, vagy félreértettem e valamit, most mit jelent, ha ezt mondta, legutóbb én írtam rá, ő nem keres, gáz lenne megint nyomulnom, stb. Nem. Csak a nyugodtság, a biztonság, a boldogság. Én csakis így érzem jól magam. Jobban szeretem amúgy azokat a randikat, amiken tudom, hogy bejövök neki és ismerkedés céllal találkozunk (pl társkeresőn így megy), mintha csak egy helyen tanulnánk vagy dolgoznánk és ő összevissza szivatna, majd elutasítana én meg végig nézném, ahogy levegőnek néz és összejön egy jobb csajjal.


Egy indokot hallottam eddig, miért szebb a viszonzatlan szerelem, az pedig az, hogy önzetlen, mert akkor is szereted a másikat, ha ő le se sz.ar, de a kapcsolatban akkor szereted, ha csináltok közös programot együtt és ha kedveskedik neked. Nem értek egyet.


Nektek mi a véleményetek erről?


2022. jan. 14. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert az egyik illúzió, a másik meg a valóság.
2022. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem konkrétan viszonzatlan szerelemre gondolok, inkább az elérhetetlenre.. Nekem is volt már olyan (nő vagyok),hogy nagyon tetszett egy pasi, és akár össze is jöhetett volna, de a korkülönbség miatt sosem mertem "színt vallani". Mindig bennem maradt,hogy jaj, milyen jól néz ki, milyen jó lenne ha átölelne, ha mellette ébredhetnék..

Reménytelen/esélytelen/elérhetetlen -bennünk marad egy vágyakozás, egy esetleges illúzió, amivel felruházzuk a másikat, mert az csak szép, csak jó, csak okos, csak csak lehet..Míg egy létrejött kapcsolatban megismerjük a másikat, megéljük az érzelmeket, az esetleges szakítást, a dühöt, a csalódást.

Meg nem élt -illúzióval teli- kapcsolatok utáni vágyakozás...szerintem ez a lényeg.Mert az biztos csak jó lenne..

2022. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így nem lehet összehasonlítani. A viszonzatlan szerelemmel is boldog párkapcsolatot akarunk, amit nyilván tökéletesnek képzelünk. A boldog kapcsolat meg lehet nagyon jó, de vannak benne "hibák". Ki ne szeretne inkább tökéletes kapcsolatot?
2022. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. Exem is szakított velem, mert élete nagy viszonzatlan szerelme végre nyitott felé. Aztán ugyanannyi időt voltak együtt, mint velem :D
2022. jan. 14. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elhanyagolt gyerek voltam, úgyhogy nekem a viszonzatlan szerelem kifejezetten fájdalmas és ugyanazt az elutasítást és elhanyagolást érzem, mint gyerekként.

Még távkapcsolatban se lennék, inkább szakítanék és megpróbálnám kiheverni és összejönni valakivel, aki ott van nekem.

Nekem a boldog párkapcsolat az igazi szeretet.

2022. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak a konkrét kérdésre válaszolva: a viszonzatlan szerelem elérhetetlen, feladattal jár, mégha értelmetlen is. A "boldog párkapcsolat" meg egy megszokot, mindennapos, xar dolog tud lenni, egymásba bele lehet unni egy idő után.
2022. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

✅ Az ember nem csak ezzel van így,hanem minden mással,amit nehezen kaphat,szerezhet meg!

✅ Amit már megszerzett, vagy könnyen megkapott, azt már kevésbé tudja értékelni.

2022. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-tal értek egyet, lehet, hogy az első időkben jól elvagy a megvalósult kapcsolatodban, de az idő múlásával egy megszokott , dögunalmas bútordarabbá válik a másik, rosszabb esetben veszekedésekkel, feloldhatatlan problémákkal teli kapcsolat lesz, eltestvériesedik, eltűnik belőle minden, ami az elején szerelem volt... egy plátói szerelem az mnidig plátói marad, egy örökkévalóságon át.
2022. jan. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az első években boldog párkapcsolat később már nem lesz az. Nem hiszem , hogy lenne ez alól kivétel, minden megvalósult kapcsolat megkopok 1-2 év alatt, még akkor is ,ha átlagon felüli a kommunikációtok, egymás felé érzett tiszteletetk, empátiátok.
2022. jan. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!