Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet kiszabadulni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kiszabadulni egy párkapcsolatból, ahol érzelmileg zsarolnak?

Figyelt kérdés

Háttér történet:

Már az elején furcsa volt, amikor még csak pár napja beszélgettünk, de ő úgy állított be a családjának, a barátainak és a munkahelyén mintha már együtt is lennénk. Én ennél kicsit lassabb voltam, szerettem volna jobban megismerni azt az embert akivel kapcsolatot kezdek, ezért nem híreszteltem és mondtam ki, hogy a barátom. Egy hónap után még mindig nem voltam biztos, hogy akarom-e ezt, de mielőtt bármit is lépni tudtam volna közölte, ha nem kötelezem el magam hozzá azonnal, akkor ő megöli magát. Még nem voltam ilyen helyzetben, és nem tudtam mennyire gondolta komolyan, szóval beleegyeztem a kapcsolatba.

Állítólag nem féltékeny, és bízik bennem, de ha nem vagyunk együtt, állandóan üzengetni kell vele, vagy telefonálni, képet küldeni, videó hívás stb. Ezt nem mindig volt kedvem/időm csinálni olyan mértékben, ahogy ő elvárta volna, ezért egy idő után megint előjött az öngyilkosság ötlete nála. De emellett elég gyakran hisztizett be néha ok nélkül is. Volt olyan hogy ő bántott meg engem, és amikor elsírtam magam még ő volt kiakadva és olyan dramatikusan adta elő a helyzetét, hogy a végén nekem kellett őt vigasztalni.

Egyszer úgy döntöttem, hogy a heti gyakoriságú hisztinek úgy vethetek véget, ha minden kívánságának eleget teszek, tehát annyit üzengetek meg telefonálok vele, amennyit csak ő akar, még akkor is ha ez a tanulmányaim rovására megy. Ezután csak még többet követelt és már napi szinten volt hiszti és öngyilkolási fenyegetés. Mindegy mit mondtam az baj volt, ha nem mondtam semmit, akkor az is. Ennek az lett a vége, hogy beletörődve minden lehetséges következménye, azt mondtam neki egyszer, hogy jól van hajrá, ölje meg magát, és otthagytam. Persze nyilván nem tette. Ezután pár hétig nyugalom volt, és rengeteg ígéret, hogy soha többé nem lesz ilyen, és mostantól minden más lesz, hisz én vagyok élete szerelme és értelme, és nem veszíthet el.

De sajnos egyszerűen nem tudok bízni benne ezek után, nem akarom ezt vele folytatni, félek ez csak rosszabb lesz, sőt már attól is tartok, hogy engem is bántani fog egyszer.

Pár napja leültem vele, és elmondtam ezeket hasonlóan, és hogy nem szeretném ezt folytatni, gondoltam ember módjára el tudjuk ezt intézni. Szerinte amiket felsoroltam nem elég jó okok a szakításhoz. Persze úgy végződött, hogy miután ordítozott velem, hogy el ne merjem hagyni, felálltam és elindultam az ajtó felé, ő odaugrott és kést szorított a gyomrához. Addig nem engedett el, ameddig azt nem mondtam, hogy adok még egy esélyt.

Ezek után már tudom, hogy nem normális, de mégis mit tudok tenni?



2022. jan. 18. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleinek, barátainak mondd el, hogy öngyilkossággal fenyeget, majd ők segítenek neki, észhez térítik.

Mondd el neki, hogy befejezted, és ne ülj fel a zsarolásnak. Ha nem hagy békén, akkor a rendőrségen fel kell jelenteni, minden üzenetet, levelet tarts meg. Amennyiben mászkál utánad, akkor a családod, barátok biztos segítenek, hogy ne egyedül közlekedj, de remélhetőleg eddig nem jut el.

2022. jan. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez k*rva jó! :D Megéri ide feljönni komolyan :)


Te se vagy normális ha nem hagyod ott azonnal, fenyegessen amivel akar, ki a f*szt érdekel ?!? Ennyire fontos neked ez az ember akit még csak pár hónapja ismersz? Ennél szánalmasabbat elképzelni is nehéz....

2022. jan. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell vele szakítani minden kapcsolatot. Letiltani mindenhonnan. Egyedül ne maszkalj az utcán egy darabig, illetve ha még is kéne, akkor menj kocsival (ha teheted). De lehet címre is fog menni ahol laksz. Ilyenkor rendőrt kell hívni, 15. bejelentés után beviszik.(azaz 10eve még bevitték az ilyen barmokat.). Kocsi, ha közterületen áll, akkor olyan helyre alljatok ahol rálattok, tesomnak volt udvarlója, aki szerelmi bánatában kromofággal akarta apám kocsiját leboritani. Illető féltékenységből volt hogy az ereit vagta fel, de ahhoz már túl gyáva volt, hogy hosszába tegye ezt. Késes fenyegetőzés miatt, pedig volt már ismerősöm akit a zártosztályon kötött ki, mert nem beszámítható.
2022. jan. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szakítás sem lesz könnyű, zaklatni fog folyton, öngyilkossággal fenyegetőzni meg ilyenek. Mert ezek az emberek betegek, nem kicsit hanem nagyon. Azonnal meg szakitanam vele a kapcsolatot de szolnek előtte a szüleinek hogy van egy pszichés gyerekük aki öngyilkossággal fenyegetőzik.

SZAKITS!!!!

2022. jan. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 Csak lehet a szülők is ilyen gyökerek.
2022. jan. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5! Meg lehet.

Nekem is volt egy ilyen kapcsolatom, évekig tartott neki túl lépnie rajtam. Szülők nem voltak gyagyasak csak a gyereke. Kezelésre vitték ahol 21 évesen le szazalekoltak 55%-ra. Elég gáz volt de túl éltem! 😁

2022. jan. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos volt a közelembe öngyilkos, nem is egy.

Nem bohóckodtak előtte, nem is "üzenek".

De nem is ate dolgod: az ő élete, majd elszámol vele.


A szüleinek azért szólj, aztán az életben ne állj többé szóba vele. Mi az, hogy nem elég indok a szakításra, hogy neked eleged van ebből?

S amúgy ezzel fog már telni a következő 30-50-60 éved?

2022. jan. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Megvárod, amíg a te gyomrodhoz nyomja a kést, mert mondjuk egyszer nem tudtad felvenni a telefont, vagy nem válaszoltál 2 percen belül az üzenetére?
2022. jan. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első barátom csinált hasonlót, nem ennyire durvát mondjuk. Ő egy veszekedés során a metrónál a biztonsági sávra állt és figyelte, hogy mikor jön a metró, meg az utcán szívrohamot játszott el :D olyan komikus ez így utólag, semmi baja nem volt, csak színészkedett. És ezeket nem is akkor, amikor szakítani akartam, hanem csak veszekedésnél. Amikor egy egy balhé után mondtam, hogy most hazamegyek lenyugodni, akkor erőből visszatartott és addig nem mehettem haza, amíg ki nem békülünk. Amikor szakítani akartam, üvöltve sírt (erőltette) és el akart menni a helyszínről és mondta, hogy nem ígéri, hogy nem tesz kárt magában.


Az én megoldásom az lett, hogy nem személyesen szakítottam vele, hanem telefonon. Így nem tudott lefogni, nem tudott zsarolni. Számított rá amúgy, mert előző nap már volt egy kísérletem. Annyi volt a szerencsém, hogy a szüleimmel voltunk valahol és őt hazavittük, így muszáj volt engednie, hogy én is hazamenjek. Aztán írogatott, hogy nincs értelme nélkülem az életének. Egy idő után már nem is válaszoltam. Másnap reggel felhívott, mondtam neki, hogy délután visszahívom. Mondta, hogy utána talizzunk is. Amikor hívtam és megmondtam neki, hogy vége, akkor sírt és megköszönte, hogy tönkretettem az életét, milyen hálátlan vagyok (???). Könyörgött, hogy gondoljam át (ezt csináltam már akkor egy éve), majd egy idő után meguntam és letettem a telefont.


Aztán írogatott még, hogy pszichológushoz jár, aki megállapította, hogy ő a legsúlyosabb betege, mert még mindig szeret engem (what? :D), és felírtak neki altatót és nyugtatót, meg ön és közveszélyes, nem mehet egyedül még munkába se. egyszer be akarta venni az összes altatót, csak az anyja pont akkor bejött a szobájába :D hihető.


Nem igazán hatott meg. Azóta eltelt 9 év és még él. Úgyhogy ennyit erről. Telefonon vagy Messengeren szakíts vele, hidd el, túl fogja élni. Ilyenkor nincs más megoldás, csak légy erős. Ha a címedre is jönne, szólj a szüleidnek vagy valakinek, mert akkor már külső segítség is kellhet eltávolítani.

2022. jan. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9, respect!

Jó példa.

2022. jan. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!