Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz a mondás, hogy "ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz a mondás, hogy "ha a szegénység bejön az ajtón, a szerelem kimegy az ablakon"?

Figyelt kérdés
Régi népi mondás, ahol amúgyis az anyagiak határozták meg a házasodást, de nem tűnik teljesen hülyeségnek, hisz bármennyire is lelkesedsz valakiért kezdetben, ha tartósan nélkülöznöd kell az addig megszokott életszínvonaladhoz képest, akkor hamar elillan a varázs.

2022. febr. 1. 10:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%
a pénzhiány megmérgezi a kapcsolatot, igen
2022. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
92%
Ha eddig is éltél egy bizonyos színvonalon, akkor ha esetleg megházasodsz miért kellene "tartósan nélkülöznöd"? Gondolom akivel házasságra lépsz, ő is dolgozik, ő sem egy hajléktalan munkakerülő aranyásó? Az csak rajtad múlik, hogy kivel házasodsz, milyen személyiségű az illető. Ketten elvileg többre mennek a felek, ha építik, motiválják egymást. Persze léteznek olyan házasságok is, ahol belebuknak a hitelbe, válás lesz a vége, de nem ebből kell kiindulni.
2022. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
A tartós nélkülözés tönkre teszi a lelket.
2022. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
43%

2

Ez mind nagyon szép! De jelenleg, ha egy (2 gyerekes) csalad bevetele netto 600 ezer alá csökken, gyakorlatilag nélkülözes van!

2022. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
72%

Igen sajnos. Mindig mondják, hogy mekkora önzőség nézni azt is, hogy pénz legyen. Ha arra használod a párodat, hogy vegyen neked drága dolgokat, amelyekre igazán nincs is szükséged, az tényleg önzőség, de az, hogy jó színvonalon éljetek, és ne kelljen hó végén a számlákkal matekozni, jogos elvárás az élettől.


Ráadásul manapság van feljebbjutási lehetőség, régen ez nem volt. Persze még most is nagyon nehéz egy szegény családból származó gyereknek bejutni mondjuk egyetemre, ezt nem tagadom. Még mindig milliószor könnyebb dolga van, akinek van hátszele, DE akkor is több a lehetőség előrejutni. Én elég vegyes osztályba jártam középiskolában. Gazdagok nem voltak, de a nagyon szegénynek a tehetősebbig mindenféle gyerek volt. Ma már sok szegény gyereknek is rendezett, jó élete van, pedig láttam, honnan indultak.


Ezzel azt akarom mondani, hogy az anyagi helyzet, a szebbre, jobbra való törekedés árulkodik arról, hogy mennyit ér számodra a kapcsolat. Én pl. szingli vagyok, még anyukámmal élek, és egyelőre ezt a házat szépítgetem, mert vágyom rá, hogy szép környezetben legyen még akkor is, ha pár év múlva várhatóan kiköltözöm. Nem lenne muszáj dolgoznom egyetem mellett, mert meg tudnánk élni. Mégis elmentem dolgozni, mert többre vágyom, ez egy természetes belső igény.


Illetve nagyon sok ember családot, gyereket akar. Nos, a kicsikhez aztán nagyon kell a pénz. Ha nincs, akkor vagy beleszülsz a nyomorba (ami szerintem nem a helyes út), vagy törekedsz arra, hogy megteremtsd a megfelelő anyagi helyzetet egy családhoz. Ha viszont ebben a másik fél nem partner, és inkább csak téged is lehúz, mintsem hozzátenné a saját részét, akkor borítékolható a szakítás.

2022. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
48%
#4 egyetértek. Ketten együtt 900-at keresünk, 2 gyerekünk van, Budapesten élünk. Így is ott tartunk, hogy meg kell gondolni mit veszünk a boltban. Nem vagyok hajlandó egy nyamvadt csomag tésztáért 800 ft-ot kifizetni, ami egy éve 400 ft volt. Pedig nem olyan rossz a havi bevételünk és hitelünk sincs. A külföldi nyaralás is simán ugrik idén.
2022. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%

#4

Amikor ez a pár 2 gyereket vállalt akkor elvileg felmérték a lehetőségeiket. Senki nem kényszerít rá arra senkit, hogy gyereket vállaljon. Két ember él egy adott szinten, és ha felelősen gondolkodnak el tudják dönteni, hogy ketten akarnak-e élni vagy vállalnak gyereket. Ha ezután csökken az életszínvonaluk azt maguknak köszönhetik mert egy felnőtt felelősséggel gondolkodó embernek ezeket tudni kellene felmérnie.

Szerinted sok fiatal miért nem vállal gyereket? Sokan kiszámolják, hogy mire mennének ketten + a gyerekek és úgy döntenek, hogy mégsem vállalják be. Ezért elítélni senkit sem lehet.

H egy párkapcsolatot elkezd valaki akkor is látja, hogy építi, motiválja-e a másik fél, vagy csak anyagi romlásba dönti, mert pl. drogozik, iszik.

Aki felnőtt és felelősségteljesen gondolkodik az el tudja dönteni, hogy akar-e párkapcsolatot/házasságot és hogy kivel akarja.

2022. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%

Amikor heti egyszer van hús az asztalon, és el kell osztani két felé azt a négy szeletet, meg azon megy a vita hogy az egyiknek kell-e jobban egy pár új zokni, vagy a másiknak egy új bugyi, akkor az igenis kikezd minden kapcsolatot.

Meg az, amikor az egyik beteg lesz, és jövedelem kiesés van, az egészséges frusztrált, hogy a másik miatt jövő hónapban a küszöböt rágják, a beteg meg dühös, mert járni is alig van még ereje de be kell mennie dolgozni.


(Saját tapasztalat. Nem az teszi tönkre a kapcsolatot, ha nincs pénz nyaralásra menni, hanem az, ha konkrétan nincs pénz ételre, fűtésre, stb.)

2022. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

#6

Egyetértek, én is úgy gondolom, hogy mai árviszonyok közt kell havonta egymillió egy négytagú családnak Budapesten.

2022. febr. 1. 10:52
 10/44 anonim ***** válasza:
57%
Ha ennyi kellene akkor Budapest harmada minimum éhen halt volna.....
2022. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!