Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már ilyen vagy hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már ilyen vagy hasonló helyzetben valaki? Szakítanom kellene, vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal kb. 2,5 - 3 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást és egymás társaságát, de ha a közös jövőnkre gondolok, szomorú leszek mert érzem hogy nem vele fogom leélni az életem. Hogy miért? Mert fontos kérdésekben különbözünk, mint például hogy hány gyereket vállalnánk, tartanánk-e esküvőt vagy sem, "gyermeknevelési szerepvállalásról", ideális családi körülményekről és hasonló számomra súlyos dolgokban ellenkező a véleményünk, álláspontunk.

Konkrétabban, ő szeretne esküvőt én nem, ő kis családot szeretne én nagyot, ő nem akar csak a háztartással foglalkozni és gyereket nevelni, én pedig szeretném ha nem dolgozna hanem ezekre a dolgokra koncentrálna, stb.


A "problémám" az, hogy most mindketten boldogok vagyunk, annak ellenére hogy nincs nagyon közös pont bennünk, inkább csak szeretjük egymás társaságát. Mostanában viszont már nem tudok olyan önfeledt boldogságban lenni, mert ott van bennem az érzés hogy hosszú távon itt bajok lesznek.


Neki az az álláspontja a témáról, hogy majd lesz valahogy, majd kialakul, nem tudjuk előre hogy 5 év múlva hogy fogunk gondolkodni, meg amúgy is most szeretjük egymást és boldogok vagyunk, ne tegyük tönkre, a párok nem akkor szakítanak mikor boldogok egymással. Pontosabban arra apellál hogy majd megváltozom. Bizonyos szempontból igaza is van, de én nem tudom arra alapozni a kapcsolatomat hogy "majd egyszer lehet megváltozunk és akkor jó lesz".


Néhány hónapja megpróbáltam beszélni vele erről, akkor majdnem szakítottunk de sírt és azt mondta próbáljuk meg máshogy a kapcsolatunkat. Megpróbáltunk jobban odafigyelni a másik igényeire, amitől csak jobban összenőtünk, de a problémák ugyan azok maradtak... Nem beszéltünk a dologról, besöpörtük az asztal alá, mert ő nem szeret ilyen problémákról beszélni, én pedig tiszteletben tartom ezt.


Nem olyan rég ismét felhoztam a témát, sírva könyörgött hogy ne szakítsak vele, azt mondta hogy meg fog változni. Viszont arra a kérdésre hogy miben fog megváltozni, arra igazából nem mondott semmit, inkább rám hárította a felelősséget hogy mondjam meg neki miben változzon meg. Kételkedtem a dologban már akkor is, de mondom adok neki még 1 esélyt, hátha valami más lesz.


Újra ott vagyok hogy beszélni szeretnék vele ezekről a dolgokról, viszont most szerintem végleg szakítok vele. Vagy ne tegyem? Mit tanácsoltok? Valaki volt már hasonló helyzetben? Hogy döntött? Mi erre a jó megoldás?

Én már azt sem tudom őszintén mondani hogy boldog vagyok, mert míg ezek a kételyek bennem vannak, nem tudok önfeledt lenni. Viszont a másik meg hogy ő nagyon boldog, legalábbis nagyon boldognak látom és ez nekem az esetek túlnyomó részében fontosabb mint hogy én mitől lennék boldog.


Ha lényeges infó leírom: Én 22F, Ő 21L


Köszönöm szépen hogy végig olvastad!

Minden kritikát, véleményt, meglátást szívesen fogadok!



2022. febr. 8. 22:08
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

#28:


Arról nem is beszélve, hogy sokan addig akarnak csak nagy családot, ameddig egy délutánt nem vigyáznak valamelyik x<5 éves unokatesóra, vagy keresztgyerekre a kiterjedt családban. Esetleg az első pelenkát ki nem cserélik alatta…


Kicsit túltolt az elmélkedés ilyen dolgokon, ha sem egy önálló háztartás vezetésében, önmaga fenntartásában, de még gyermekfelügyelet szempontjából sincs egy deka tapasztalata sem az embernek…

2022. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
77%
31! 28-as vagyok. Én is addig akartam 3 gyereket, amíg el nem mentem bentlakásos bébiszitternek, 3 hónap után menekültem, pedig ott csak 2 volt. Nem mindenkinek jön be az, hogy nem lehet sz*rni sem egyedül évekig (bocs a kifejezésért). Azért az látszik, higy a legtöbb nagy családot akaró ember megáll 1-2-nél, mert akkor jön rá, hogy nem minden a rózsaszín ködről szól, hanem rohadt nagy felelősség és évekig 1 percet sem lehetsz egyedül.
2022. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
31%
Sosem tudhatod hogy mennyi időd van vissza... ha még 50 év akkor inkább tologatsz valamit és elhúzod, de ha már csak fél akkor inkább megléped a dolgot?
2022. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Én tapasztalatból írtam. Fiatalabb koromban egyáltalán nem akartam gyereket, mivel rossz volt a családi hátterem és azt hittem az a szar az átlag ami nálunk volt. Aztán idősebb koromra rájöttem, hogy nem csak ilyen lehet, ráadásul a párom is sok gyereket szeretett volna. Most van két gyerek, tervben a harmadik, boldogok vagyunk, nem érzem hogy rám lett volna erőltetve.

Nem tudom a párod miért nem akar sok gyereket, ez csak egy személyes példa, hogy lásd az emberek változnak.

2022. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


#34

(nem tudom ki az az "én", úgyhogy ha van másik kommented is valahogy kérlek jelöld melyiket írtad te :) )

2022. febr. 9. 20:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!