Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik fél hibázik jobban, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fél hibázik jobban, az aki nem veszi észre a kapcsolatban a gondokat mert neki úgy jó ahogy van vagy a másik aki nem beszél a gondokról mert tudja hogy ha megemlíti a párjának akkor veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

Illetve még a kérdés az azoknak aki voltak ilyen helyzetben, hogy mi lehet a megoldás? Eléggé tanácstalan vagyok. Leülni és megbeszélni a gondokat nem lehet mert ha csak megemlítem akkor jönnek a könnyek meg érzelmi rámhatás.

Elhagyni nem szeretném mert szeretem, viszont hosszú távon nagyon megvisel ez a jelenlegi állapot.

Ha ez számít 4 éve vagyunk együtt.



2022. febr. 16. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Még hány évet akarsz erre elcseszni az életedből?

Szereted? Egy olyan partnert aki gyakorlatilag korlátoz téged és érzelmileg

manipulál? Hát te tudod,de akár lehetnél boldog is egy értelmes ember mellett.

2022. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik hallgat, mikor tudja, hogy baj van.
2022. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 harebell ***** válasza:
83%

Az, aki úgy érzi, baj van, mégsem jelzi, kezdeményez beszélgetést.


Aki nem veszi észre, az is lehet valamilyen mértékben felelős, de senki nem gondolatolvasó. Illetve ha figyelmetlen és az érzelmi intelligenciája nulla, az sem igazán az ő "hibája", mert nem egy tudatos döntés. Az, hogy problémád van és nem mondod, az viszont egy döntés.


Akivel pedig úgy érzed, nem tudod megbeszélni a kapcsolati problémákat, és ez tartósan így van, azzal nem illetek egymáshoz és jobb szakítani. A kommunikáció fontos, és az is, hogy együttműködő legyen mindkét fél.

2022. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mindkettő.

Az egyik nem figyel, tojik a másikra, mert ha nem így lenne, akkor észrevenné, hogy valami nem stimmel, a párja nem úgy viselkedik már vele, másként tekint rá, stb. Szóval ha a problémát nem is veszi észre, de azt, hogy baj van, látnia kellene. Tudatosan is oda lehet ám figyelni, ha valakiből ez nem jön tök természetesen.

A másik meg hallgat, miközben amúgy hagyja rohadni a kapcsolatot, mert attól még sosem oldódott meg semmi, ha valaki homokba dugta a fejét.


Amennyiben a "mindenhepiéstökéletes" féllel viszont nem is lehet beszélni, mert hiszti lesz belőle, és nem lehet hatni rá, hogy gondolja át a saját viselkedését, akkor meg ki kell hajítani a francba.


Amúgy meg nem tök mindegy, ki hibázik jobban? Ha egy kapcsolatban nem lehet megbeszélni és kezelni a problémákat, akkor az kuka.

2022. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
aki elviseli a verbális alázást az hülye. Van amit nem lehet megjavítani.
2022. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehat van egy rosszul mukodo kapcsolatod, de szoba sem johet, hogy kilepj belole, megbeszelni meg szinten nem lehet. Erre milyen tanacsot lehet adni? Kezdj el nyugtatot szedni? Mert mas valasztasod mar nemigen van.
2022. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálam ez úgy volt, hogy én beszéltem a problémákról, ők meg megsértődtek. Igen, ők, mert többször is kifogtam kapcsolatra éretlen kisfiúkat. Szerintem az ő hibájuk volt, hogy nem lehetett velük megbeszélni semmit, de az meg az enyém, hogy nem szakítottam, aztán meg nem tanultam a hibámból. De szerintem a nagyobb hibás akkor is az, aki nem engedi, hogy a párja megbeszélje vele a dolgokat, így teljesen érthető, ha már nem mersz beszélni semmiről, mert úgyis csak balhé lesz belőle. A szakítás ilyenkor a legjobb opció, meg fog lepődni. Nekem is bevallotta exem, hogy abban a hitben volt, hogy ez egy tökéletes kapcsolat és ő mindent megtett értem, természetesnek vette, hogy én mindig vele leszek. Na hát nagyon nem, csak nem hallotta meg, amikor beszélni próbáltam vele. Kedvenc mondatom tőle ilyen helyzetben: "miért kell veszekedni, miért nem lehet csak szeretni egymást?" Tehát a legjobb megoldás az, ha szerelmesek vagyunk és nem szólunk arról, hogy a másik tönkretesz minket :D
2022. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Mind2.
2022. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!