Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiakadnátok, vagy megértenétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiakadnátok, vagy megértenétek?

Figyelt kérdés

Én mostanában mindig szabadhétvégés vagyok, hét közben dolgozom. Párom általában kap egy hétvégi napot, a másikon dolgozik. Most neki is mindkét napja szabad, ezért még múlthéten megbeszéltük, hogy az egyik napon csinálunk valamit, vagy elmegyünk valahova. Igaz, a konkrét programot nem beszéltük meg. Neki van egy zenekara a barátaival már 5 éve, hétvégente szoktak próbálni. Általában vasárnap, bár az utóbbi időben mindkét nap, ezért is kérte úgy a beosztását, hogy legalább egy szabad hétvégi napja legyen. De amikor hétköznap ér rá, akkor is le szokott menni, csak akkor nincs ott az egész zenekar általában.

Most ugye úgy volt, hogy ma együtt leszünk, de már szerdán kitalálta, hogy inkább próbára menne ma is (holnap is megy). Én amúgy megértem, mert nyilván fontosabb neki a zenekar, mint én, ezzel nincs is semmi probléma, ők előbb voltak, mint én. Meg a srácokat is szeretem, jófejek, örülök, hogy ilyen barátai vannak. Csak kicsit rosszul esik, hogy tök régen volt már olyan, hogy ugyanakkor voltunk szabadnaposak és kettesben lettünk volna, esetleg randiztunk volna. Hiába lakunk együtt, nekem ezek kellenek és hiányoznak.

Mondtam neki is, hogy azt hittem, hogy ma együtt leszünk, de nem mondott rá semmit. Mehetek vele én is próbára, néha szoktam is, de az nem ugyanolyan, mert ott összesen 6-an, néha 7-en vagyunk, másrészt én ott unatkozom, meg a témákhoz se igen tudok hozzászólni.


Árasszatok el egy kis racionális gondolkodással, hogy ne vegyem ennyire magamra ezt légyszi.



2022. febr. 19. 10:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárólag a zenekar élteti, akkor nincs szüksége párkapcsolatra. Az nem kapcsolat, ha minden szabadidejében a zenekarral lóg, rád meg 1 napot sem képes szánni, csak elméletben.
2022. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem a kérdést. Én átlagosan, ha minden normál úton halad akkor 4 napot dolgozom egy héten, hétvégén sosem. Velem ilyen bajod nem lenne.


Mielőtt letrolloznátok, elmondom, hogy régen volt olyan hogy hónapokig minden nap dolgoztam és akkor határoztam el, hogy amíg nem tudom a munkamennyiséget értelmezhetőre levinni (4nap/hét), addig nem nyugszom. Ez mostanra sikerült és mindenkinek javaslom, hogy tegye ezt.

2022. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromnak is van egy együttese 9 éve a barátaival, vannak kisebb fellépéseik is, saját számokat írnak stb. Képes folyamatosan erről beszélni, imádja, de mióta együtt vagyunk soha nem kellett azt éreznem, hogy fontosabb nálam az együttes meg a zene, pedig előttem tényleg ez volt az élete.
2022. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"mert nyilván fontosabb neki a zenekar, mint én, ezzel nincs is semmi probléma"

Mi van???? Igenis van ezzel probléma! Már ha felnőttek vagytok persze. Egy felnőtt párkapcsolat arról szól, hogy építitek magatokat, az életeteket, a jövőtöket, közösen terveztek és azért vagytok együtt mert a másikkal képzelitek el a jövőt. Ha a másikkal képzelem el az életem, akkor ő az első számomra, hisz ő az életben a párom, a társam, akivel megvívom a hétköznapokat. Ha nem ugyan olyan fontos nektek, hogy egymásra is figyeljetek, hogy építsétek a másikat, hogy önbizalmat adjatok a másiknak, hogy közös intim pillanatokat éljetek meg (nem feltétlen csak a szexre gondolok), akkor nincs is sok értelme, se oka, hogy együtt vagytok. Csak együtt vagytok, hogy ne legyetek egyedül, vagy épp anyagi megfontolásból, de hogy a leírásodból nem jön át, hogy szeret téged, hogy törődik veled, hogy foglalkozik veled, vagy az érzéseiddel, az is biztos.

2022. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem normális és természetes, hogy fontosabb neki a zenekar meg a haverok, mint az az ember, akit elvileg a világon a legjobban szeret és akivel azt érti, hogy örökké együtt akar maradni (amennyiben nincs így, minek vagy vele? Senki nem érdemli meg, hogy csak unaloműző legyen, akit félre lehet tenni, mint valami tárgyat). Hány évesek vagytok, hogy még ennyire le van ragadva a haverkák szinten? Nulla időt szeretne együtt tölteni veled, akkor vagy jó, amikor éppen nincs más elfoglaltsága (gondolom d*gni).
2022. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne természetes, hogy a banda fontosabb neki? Gondolom nem a GunsnRoses valamelyik tagjával jársz, hanem valami hobbi-zenekara van. Én nem lennék együtt olyan emberrel, aki egy napot nem tud rámszánni a hétből. A többi tag is ilyen no lifer, hogy nincs jobb dolguk egész hétvégén mint próbálni?
2022. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#4-nek tök igaza van. Nekem is szemet szúrt ez a mondat. Egyáltalán nem normális, hogy a hobbi fontosabb, mint a párkapcsolata. Főleg, hogy ilyen nehèzkesen tudtok igazán kettesben elmenni valahova.

Èn a helyedben komolyabban elbeszèlgetnèk vele. Muszáj lenne kicsit jobban kiállnod magadèrt, mert most csak az van, hogy görcsösen mindent meg akarsz èrteni. Mèg azt is, hogy amúgy magasról szrik a fejedre. Mert már bocs, de azt teszi.

2022. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Tudom, nem adtam meg elég információt, csak a mostani helyzetről írtam, de ne higyjétek azt, hogy ő egyébként egy bunkó paraszt lenne, mert nem az! Sőt, ő a legnormálisabb fiú, akit valaha ismertem. És azért vagyunk együtt, mert szeretjük egymást, nem unalomból, nem anyagiakból, és nem csak a szex miatt. Elviseli az összes mentális bajomat, és átéltünk már együtt elég nehéz pillanatokat is. Most albérletben lakunk, de fél éven belül tervezünk ilyen félig saját lakásba költözni. Ezeket szerettem volna tisztázni, mielőtt mindenki elkezdi őt szidni és hibáztatni. Bőven van miért engem is hibáztatni.


Szerintem ha feltenném neki azt a kérdést, hogy a zenekar a fontosabb-e vagy én, akkor valószínűleg azt mondaná, hogy ugyanannyira. De nem szeretném megkérdezni tőle, mert nem szeretném azt éreztetni vele, mintha választás elé állítanám, mert ez nincs így. Főleg hogy az egyik exével még ezért szakítottak.

Nem ismertek, de szoktak lenni fellépéseik, most dolgoznak az első albumuk tökéletesítésén, iletve az első videoklippjükön. Attól még, hogy nem ismertek, mind az 5-en nagyon komolyan veszik, és tényleg ez az életük. Egyikük se élettelen, sőt, rengeteg barátjuk van, meg programjuk, csak még régen így beszélték meg, hogy a vasárnap a próbás nap, mert akkor ér rá mindenki.


Nem akarom, hogy ilyen támadóan jöjjön le, amit most írtam, csak szerettem volna megvédeni őt/őket, hogy tudjátok a teljes igazságot, ne feltétlenül az én pártomra álljatok.


Egyébként én 23 vagyok, ő 22.

2022. febr. 19. 13:59
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek sok félprofi zenészt, bandát, akiknek vannak kisebb fellépéseik kisebb helyeken, meg csinálgatják a kis albumaikat, és igyekeznek befutni. Nagyon cukik, de teljesen esélytelenek. Ma Mo-n, ha nem te vagy Ákos, akkor ebből nem lesz megélhetés, csak hobbi. A hobbit meg a helyén kell kezelni. Persze, lehet a vasárnap a próba nap, nyilván hétvégén ér rá mindenki. De azért nem szokás egész nap próbálni, pár óra szokott egy ilyen lenni általaban. Azt arra írtam, hogy no lifer, hogy most szombaton is próbálni akarnak. Azért na. Pláne, hogy ti már korábban programot beszéltetek meg a napra. Nem te vagy hisztis, egy ember sem viselné jól ha a párja hanyagolná egész hétvégén, úgy, hogy előre megbeszélt program volt.

Nekem ez kicsit olyan szagú, hogy a banda meg a próba az igazából a haverozást takarja. Mármint biztos próbálnak meg forgatnak is, de nem szombat-vasárnap reggeltől estig. A haverozzással sincs baj, csak ha az embernek kapcsolata van, akkor azért a párjára is illik időt szakítani.

2022. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem kicst sem lett szimpatikusabb a helyzeted, hiába mentegeted. ne haragudj, de nem tudok komolyan venni egy ilyen kapcsolatot, ahol 1 napot nem tudtok találkozni, és simán lemondja a már előre megbeszélt közös programot, mert ő haverkázik. ilyenkor mindig jönnek ezek a kifogások, hogy jajj ő mindig mellettem áll, mindent megtesz értem, elvisel blabla... ehhez képest simán offol téged, illetve te is tudod, hogy a banda az élete. mitől is kapcsolat a tiétek? mert együtt éltek? de amúgy 1 napot nem töltötök együtt minőségi időt? meg elkísérheted unatkozni a próbákra? lehet hobbizni, meg zenélgetni, de nem 48 órán keresztül. nekem persze full mindegy, te írtad ki a kérdést, arra a válasz, hogy igen, én is kiakadnék.
2022. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!