Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az összes kapcsolatomban én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az összes kapcsolatomban én "szedtem fel" a srácokat. Le kéne erről szoknom, ugye?

Figyelt kérdés

Huszas éveim közepén járok, mögöttem 3 hosszabb kapcsolattal, a legutóbbinak pár hete lett vége, 4 évet húztunk le együtt, közös albérletben is laktunk már.


Azt a "mintát" vettem észre magamon, hogy az összes kapcsolatomban én voltam a kezdeményezőbb típus. Mindhárom srácot élőben ismertem meg amúgy, fesztiválon itt-ott. Neten sose ismerkedtem még.

Igazából mondhatni én szedtem fel őket. És utána az egész kapcsolatot én "vittem". Mármint azt tudom magamról, hogy sokkal dominánsabb voltam mindhárom kapcsolatomban, mint a férfi, de úgy érzem az egész kapcsolatba mindig én raktam többet, én próbáltam életben tartani mindent egyedül.


Kezdem azt érezni hogy ez az egyik fő buktatója minden kapcsolatomnak, hogy egyszerűen nem látnak nőnek talán.. mert túlságosan erős jellemem van, irányítgatós típus vagyok. Nem kontrollálós, ne úgy értsétek, abszolút szükségem van nekemis az én-időre, barátnőkre, külön programokra, szóval nem rabszolgaként tartok én senkit, csak nem tudom. Azt érzem, hogy ezért bukok el mindig, mert nem vagyok az a barátnő típus. Pedig őszintén szeretnék már előre haladni, szeretnék egyszer valaki menyasszonya lenni, szeretnék közös otthont vásárolni, szeretnék megállapodni. De úgy érzem ehhez gyökeres változásra lenne szükségem.


Ti mit gondoltok?


2022. febr. 20. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresni egy olyan pasit, aki hozzád illik. Valószínűleg jóval dominánsabbat, mint az előzők, vagy tanuld meg kéretni magad, sok férfi szereti a "vadászatot" és lehet mivel úgyis megkaptak az előzők anélkül, hogy időt fektettek volna bele, ezért lustultak el a kapcsolatban.
2022. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal semmi gond nincs hogy ismerkedéskor kezdeményező vagy. Az hogy hosszú kapcsolataid voltak szintén abba az irányba mutat hogy nem lehet veled olyan nagy gond személyiségileg. Én legalábbis nem tudnék éveket lehúzni egy tűzokádó hétfejű sárkány hárpia mellett. Szóval szerintem lehet egy erős egyéniséged de nem vagy az a rátelepedős, elnyomó típus akivel nem lehet együtt élni. Inkább az van hogy egyszerűen rohadt nehéz megtalálni azt az embert akivel egy életre lehet tervezni. Lehetnél te akár mindenben tökéletes(persze tudjuk hogy olyan nincs) de akkor sem biztos hogy bejön az élet ilyen téren.
2022. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, mivel én is ilyen vagyok.
2022. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem pont forditva van bajom. Én meg mindig azzal jövök csak össze, aki rám nyomul es "felszed", mert én meg abszolut nem vagyok kezdemenyező(nekem az ilyenek nem férfiak ahol nekem kellene "felkérni" egy srácot, engem szinte taszít az ha nekem kellene megtenni az első lépéseket)


És ez miatt soha nem én választok, hanem engem választanak. Ezért gyakorta ebből lesz a baj, hogy olyannal vagyok, akivel csak problémáim vannak és amiket rámerőltet a másik. Pl rám van erőltetve, hogy ne várjak komolyabbat a kapcsolattol, mint amit Ő akar.

Ami kiküszöbölhető lenne azzal, ha en választanám meg azt, kivel foglalkozom, kivel nem. És eleve olyannal foglalkoznék, akivel érdemes.


De akkor ugynez ki a kérdesből, választani se lenne értelme.

2022. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is valahogy úgy gondolom, ahogy az #1es. Gyakorlatilag az eddigi kapcsolataimban semmi energiát nem kellett fektetni abba, hogy elinduljon a kapcsolat és ez utána is sokszor így maradt. Én szerveztem a randikat, intéztem a foglalásokat, ha külföldre mentünk repjegy, szállás, minden szervezős dolgot egyedül vittem. Az anyagiakat nyilván mindig feleztük.

Az a baj, hogy ha én nem csináltam volna, akkor ő sem, és borzasztóan besüppedt volna a kapcsolat. Én tíz körömmel kapaszkodtam mindig, saját magamat raktam a legutolsó helyre a fontossági sorendben, és mégsem volt elég ez soha. Elképzelni sem tudok egy kapcsolatot ahol én lehetek a lazább, ahol engem visznek randira, ahol meglepnek, ahol úgy egyáltalán bármi fontosat megtesznek értem már az ismerkedési fázisban.


Nem szidni akarom az exeimet, én is éveket lehúztam velük, emberileg nincs velük baj csak sosem sikerült kifognom olyat aki tényleg nőként kezelt volna legalább egy kicsit. De ez lehet az én defektem is, hogy tudatalatt az ilyen kis megszerezhetetlen, visszahúzódó hülyegyerekek tetszenek, nem tudom.

2022. febr. 20. 17:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, de én azért, mert nagyon megijedtem mindig a rámenős pasiktól, akik lazán lesmároltak, rögtön átkaroltak, azonnal telefonszámot kértek. Volt, hogy szó nélkül elszaladtam így, annyira a frászt hozta rám az illető. Attól félek talán, hogy mindennek alá kell vetnem magam, amit ők akarnak, konfliktuskerülő vagyok, a félénkebb fiúkkal pedig eddig nyugodtan meg tudtam beszélni mindent (bár én voltam kissé dominánsabb). Nem érzem magam nőietlennek, hogy ne kezelnének nőként, mert nem erőszakkal dominálok, észérvekkel támasztom alá a mondanivalóját, a döntéseket együtt, pró-és kontra hozzuk meg, illetve a nyaralást is egyszer egyikünk, másszor másikuk hozza fel (az ötletet és a kivitelezést is).
2022. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, és már házas :) Nincs baj a kezdeményezéssel, azzal sem, ha aktívan teszel a kapcsolatért. A titok annyiban rejlik, hogy megtaláld a megfelelő partnert, aki szintén tesz érte. Ezt már randizás alatt ki lehet tapasztalni. Te elkezded, adod magad, majd várod, hogy ő is lépjen. Akinek nem jön magától, vagy annyitól, hogy megemlíted neki, hogy most ő jön, azzal nem érdemes tovább folytatni. Nálunk ez már 6 éve működik. Hol ő, hol én kezdeményezek programokat, meglepetéseket. Idővel kialakult, hogy bizonyos területeken én vagyok a kezdeményezőbb, bizonyosokban pedig ő. Szóval ne add fel, nincs baj veled, pusztán várd el azt, amire szükséged van, és ha nem kapod meg egy normális megbeszélés után, akkor lásd be, hogy nem egymást keresitek akkor sem, ha egyébként nincs emberileg gond az illetővel.
2022. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hagy van a mondás?

Mindig a nő választja ki azt a férfit, aki kiválasztja őt.

Volt itt korábban olyan kérdés, hogy hozzámennék feleségül a barátomhoz, de hogy mondjam meg neki?

Nálunk úgy volt, hogy már igencsak jártunk egymással, és együtt is laktunk (talán). Aztán a barátnőm mondta: Ha megkérnéd a kezem, igen mondanék.

Na most akkor egy nagy levegő, kis gondolkodás, ha most nem kérem meg akkor máskor már igencsak gázabb lesz. És döntöttem, mint amikor egy nő dönt, férjhez megy e ahhoz, aki megkérte.

Úgyhogy eltelt az első 43 év. És megint így döntenék. A nejem a domináns. Én meg hagyom. Amíg az történik, amivel egyetértek. Ha meg nem, szólok.

Persze volt olyan, még csak együtt jártunk, hogy nem kerestem 3 hétig. Egyetemi problémák, depresszió, vizsga sikertelenség.Magam alatt voltam. Aztán 3 hét után bekopogott a kollégiumi szobámba: most mi van?

2022. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Addig, amíg farkat növesztesz es fogalmad nincsen a valódi női viselkedéséről, illetve magáról a férfi működéséről sem, ez lesz sajnos a borítékolható folytatás. Egy holnap címmel tudlak segíteni, ahol rengeteg infót találsz a témáról.

www.titkostanacsoknoknek.hu

2022. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor a másik oldalról... :) LE! Az utolsó 3 komolyabb (több éves) kapcsolatomban engem is a nő "szedett fel". Ami nálam, mint utóbb kiderült, annyiban volt probléma, hogy a szexuális vágyam elég gyorsan alább hagyott, tekintve, én nem is akartam igazából tőlük semmit... Az utolsó bekezdés annyiban nem igaz rám, hogy mindegyikben én voltam inkább a domináns fél, de sajnos gyorsan kihűlt az egész, mert én igazából, tudat alatt, nem is akaram annyira az egészet.
2022. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!