Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a szerelem, mit gondolnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerelem, mit gondolnál erről?

Figyelt kérdés

Mit szólnál, ha egy férfi rettegne, hogy elveszít, hogy mással alapítasz családot, azt mondaná, hogy téged tart életében a legfontosabb embernek, hogy alap, hogy az életében legyél, és az esze azt mondja, nem szalaszthat el téged, hiányzol neki és kíván - ugyanakkor azt is mondaná, hogy nem érzi a szívében azt, amit szerelemnek gondol: hogy csak rád tud figyelni, gondolni folyton (szóval a repeső röpködést).

Szerintem a repeső röpködés nem a szerelem, hanem ami utána jön, de megijeszt a bizonytalansága. Azt sem tudom, nem szerelem-e amit érez, csak nem tudja. Én nem hiszek a rózsaszín köd mindenhatóságában...


2010. szept. 12. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
WTF?
2010. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, a rózsaszín küdben már én sem hiszek. Inkább hajlok afelé, hogy a szerelem egy jól kitalált kompromisszum, két ember szervezett szövetsége. A nagy Ő-ben sem hiszek, szerintem lehet belőle több is, nem létezik, hogy ne így legyen... Ha a röpködést hiányolja mindig, akkor soha nem tud majd megmaradni egy normális kapcsolatban, mert az mindenképpen el fog múlni. Kémia. Ha igaz, amit mondott neked, akkor erre lehet alapozni, ha el tudja fogadni, hogy a röpködés nem tér vissza (mennyi ideje vagytok együtt?). Viszont nekem ez is eszembe jutott: nem lehet, hogy csak azért mondja mindezt, mert fél változtatni?
2010. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 év és 9 hónapja. Sok barátnője volt már. Szerintem amiket elmondott, fontosabbak, mint a röpködést (amit mellesleg én sem éreztem sosem iránta, de nem is hiányzik, hogy gügye legyek:-)). Amúgy jókat írtál, köszi.
2010. szept. 12. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer vmi olyasmit olvastam, h "repeső röpködés" meg a "pillangók a gyomorban" és a rózsaszín köd"stb:D vagyis: az a fellángolás max. 2 évig tart... és már ez is szerelem szerintem:) Ami utána következik az már egy méllyebb szerelem ... én inkább szeretetnek nevezném.Egy kicsit úgy gondolom, vannak meghatározások, h mi a szerelem, stb... de igazából az van, amit te gondolsz:) Ha érdekelnek ezek a dolgok, szerintem olvasgasd a Nők lapját interneten, régebben én is ezt csináltam, és főleg Soma tanácsait olvastam... szerintem nagyon sokat segít, akár neki is írhatnál levelet, ha ezt még lehet, nem tudom...De egy biztos: nagyon fontos vagy a férfi számára:) Szerintem időt kell hagynod neki, h átgondolja, mit is érez... vagy épp el kell veszítenie téged, h rájöjjön mennyire fontos vagy neki.Azt tudom, h most is tudja, h fontos vagy neki... de azt is h mennyire?És miért bizonytalan?Mi váltotta ki belőle azt az érzést, h ez nem szerelem, vagy ahogy te írtad:"h csak rád tud figyelni, gondolni"

A szerelem nagyon bnyolúlt, ez biztos :D és fogalmam sincs, h tudtam-e most segíteni neked, vagy csak mégjobban összezavartalak.De remélem, h azért olvastál hasznos infókat:) Sok sikert a továbbiakban:)

2010. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most pont mosolyszünet van. Ő akarta, de most meg rettegni kezdett, hogy elveszít(ett).
2010. szept. 12. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:

A szerelem elmúlik. Max két év... Szerelemből nem szabad házasodni mert az idő alatt mindkét fél tudományosan igazoltan is őrült.

Ha valaki több ideje van együtt mind 2-3 év, és még mindig azt érzik hogy a másik fél a legfontosabb, akkor érdemes tovább lépni. Szerintem. ha éppen szerelmes valaki attól még lehet nagyon jó... de nem szabad csak erre építeni.

2010. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor megismertem a férjem nekem voltak hasonló elképzeléseim a jövőről és a családról ,mint ennek a férfinak. Mi sem éreztük soha az az emésztő lángolást amit mások szerelemnek neveznek. Mi inkább nagyon szeretjük egymást és tisztlejük. Ez nem jelenti az, ohgy nem lehet velünk gügye madarat fogatni alkalmanként maikor meglepjük valami olyannal egymást ... vagyis ne éreznénk néha szerelmet a másik iránt.

De már kezdettől fontosabb volt az, ohgy vele akarok lenni mindig, mint,hogy épen szerelmes vagyok-e belé vagy "csak" szeretem.

Szerintem a szeretet tartósabb és biztosabb kötödés a másik iránt. Ez a feltétlen egymás iránti bizalom alapja is.

Mond el ennek a férfinak,hogy nem baj ha így érzem ,mert te sem vgay szerelmes.. és nem is bánod az is lesz ha komolyan egymást választottátok, egymásnak vagytok teremtve.

Mi 8 éve élünk boldog házasságban és nevelünk két kiegyensúlyozott életre való kisfiút.


Szóval nem biztos,hogy szerelemből kell házasodni:) A rózsaszín köd csalóka.

2010. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát, igen, a legötbb hozzászólással egyetértek. Szerintem is lényeges az elfogadás, az elhatározás, jobban, mint a repesés. De ha egyzser majd azt érzi? (Bár szerintem ez majd minden kapcsolat/házasság során előfordulhat, és a repesés lehet szimplán érzéki vonzalom is.)

Mi lesz, ha egyszer azt mondja: "már akkor is mondtam, hogy nem vagyok szerelmes."?

Az én kérdésem, hogy vágjak-e bele így a további jövőbe, szavazzak-e bizalmat neki? (Érdekes dolog ez, mert szeretné is, folyton faggat, szeretem-e, hogy mellettem akar lenni - most nem akarok vele találkozni egy ideig -, ugyanakkor ez a bizonytalanság.)

2010. szept. 12. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!