Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a férj megváltozik attól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férj megváltozik attól, hogy a gyerekszülés után neki kell anyagilag biztonságot nyújtani, akkor vissza fog változni, ha újra dolgozom?

Figyelt kérdés

Míg én is dolgoztam, ő is és együtt költöttünk mindenre, minden okés volt. Aztán elmentem gyesre, így nyilván ez a pénz jóval kevesebb, mint, amit eddig "hoztam" haza. A nagyobb részt ő teszi most hozzá, ami szerintem jelen helyzetben normális is. Nem szeretnék itthon maradni, a gyerkőc 1,5 éves korában bölcsibe megy, én pedig dolgozni. Mégis úgy érzem, mióta "ő tart el", nagyon megváltozott. Úgy érzi, hatalma van felettem. Folyton úgy érzem, megaláz a mondataival, pökhendi lett és semmi figyelmesség nincs már felém. Az egész lénye sugározza, hogy ő most uralkodik felettem. Nagyon fáj ez nekem. Próbáltam vele beszélni erről, de sosem ismeri el, hogy megváltozott, szerinte én vagyok, aki túl érzékeny. Ha valamiben igazam lenne, támad és veszekedést provokál, mint hogy észrevegye, baj van és bocsánatot kérjen vagy megoldást keressen.

Ez a helyzet így nem jó. Várom már, hogy újra dolgozzam, de vajon, ha úgy érzi majd, hogy nem ő tart el, visszaváltozik normálissá? Vagy ez már így marad? Aki volt hasonló cipőben, le tudja írni a tapasztalatait?



2022. márc. 2. 10:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen a világon nincs, hogy egy férfi uralkodó személyisége a gyerek után alakuljon ki. Eddig is ilyen volt, maximum nem ilyen mértékben és maximum nem vetted észre/nem akartad észre venni.
2022. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Egy normális, egészséges apuka nem változik meg ezzel, ettől, sőt!

Nem rendes ember a férjed, mondjuk ki.

A gyermeket együtt vállaltátok, egy felnőtt tudja, hogy ez mivel jár.

2022. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem, ez nem fog varázsütésre változni.
2022. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megváltozni. Hiába dolgozol, egy ilyen kicsi gyerekkel nem egyszerű beadni a válást. A munkahelyed is örülhetsz, ha megmarad. Az első pár évben többet vagy a gyerekkel táppénzen, mint munkában. Arra mérget vehetsz, hogy a férjed nem lesz vele otthon.

Innen nehéz lesz felállni, már ha egyáltalán...

Szerintem kezdj el tervezni, hogy miből és mikor tudsz külön költözni. Nem véletlenül válik sok pár akkor, mikor a nő visszamegy dolgozni.

2022. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

"Ilyen a világon nincs, hogy egy férfi uralkodó személyisége a gyerek után alakuljon ki."


Dehogynem. Pont redditen olvastam sok sztorit (világszerte, nem csak magyaroknál), hogy apuka a terhességkor vagy a gyerek születésekor kezdte el verni a nőt, hisz akkor már nem tud hova menni, kiszolgáltatott.


Eddig ha együtt kerestek pénzt, esélye sem volt annak, hogy előjöjjön, hogy ő úgy gondolja, aki a több pénzt keresi, az az úr, annak a szava dönt.

2022. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb ember megváltozik a gyerekvállalással. Olyan új helyzet, amire sokszor te magad se tudod, hogy hogyan reagálsz. Innentől kár a kérdezőt rugdosni, hogy nem vette észre. Van baja így is elég.


A kérdező annyit tud tenni, hogy meghúzza a határait. De azt így nagyon nehéz lesz, mikor valóban anyagilag és érzelmileg kiszolgáltatott. Nem vághatja rá, hogy itt volt elég, elköltözik a gyerekkel, és jelentkezzen, ha észhez tért. Puszta üres fenyegetőzés sehova se visz, csak kiröhögi a férje, hogy jól van, menj az utcára. Tudja, hogy úgyse.

Így meg gyűlnek a sérelmek, és idővel teljesen eltávolodnak.

2022. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Várnám olyan emberek válaszát is, akik jártak hasonló cipőben és már megtapasztalták, mi történt, mikor újra dolgoztak. Köszi!
2022. márc. 2. 10:43
 8/18 anonim ***** válasza:
98%
Monddneki hogy maradjon ő a gyerekkel te dolgozol. Aztán legyen nagy arca
2022. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%

Nem ő tart el!!! Mert ő meg nem veszi ki a részét a KÖZÖS gyerek körüli teendokbol! Mar bocs...

Egyebkent, gyeden vagy, nem gyesen

2022. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
a pusztulat egye meg..
2022. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!