Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne érezzem magam kevesebbnek a páromnál?

Figyelt kérdés
Mindig minden párommal összemértem magam, hogy eddig ki mennyi mindent ért el az életben, mindenkinél kevesebbnek éreztem magam. Elvégeztem az orvosi egyetemet, de már a 3. év végén tudtam, hogy soha nem akarok orvosként dolgozni, csak nem akartam félbehagyni, ha már eddig eljutottam, a végzés óta teljesen más területen dolgozom. Zavar, hogy van a nevem előtt 2 betű, amire nem érzem méltónak magam, van egy olyan érzésem, hogy mindenki sokkal többet vár tőlem emiatt el, és nem tudom hozni a kívánt szintet, mondok valami butaságot, ami azután hetekig közszájon fog forogni. Jelenlegi párom testnevelő tanár és személyi edző, elképesztően felnézek rá amiatt, amit eddig elért, saját magammal kapcsolatban ugyanakkor úgy érzem, hogy sosem voltak igazán nagy sikereim, kudarcok annál inkább értek.
2022. márc. 4. 12:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szeretem nagyon, a munkámmal amolyan elvagyok vele viszonyban vagyok.

Nem a belső tulajdonságaihoz vagyok kevés, hanem ahhoz képest, amit ő elért az életben.

Diákolimpián, különböző versenyeken érmeket szereztek a tanítványai, akiket ő készített fel, tényleg mindenki szuperlatívuszokban beszél róla (teljesen jogosan). A konditeremben sem véletlen, hogy jelenleg nincs szabad kapacitása új vendégekre, mindig hatalmas a túljelentkezés nála. Nekem ezzel szemben van egy diplomám, amit sosem fogok használni.

2022. márc. 4. 12:42
 12/20 anonim ***** válasza:
58%
Nekem úgy tűnik, hogy alapvetően olyan dolgokat vársz el, amiket te nem tudsz nyújtani. Nem szereted, amit csinálsz és nem vagy elégedett magaddal, de a párod legyen ilyen. Bocs, de így mi a kérdés? Azért érzed magad kevésnek hozzájuk, mert olyanokat választasz, akik többet tudnak nyújtani ezek szerint, mint te.
2022. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pszichológus tudna segíteni.
2022. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

12 - "akik többet tudnak nyújtani ezek szerint, mint te."

Csak a kérdező gondolja, hogy többet tudnak nyújtani.


Kérdező, ideje lenne összeírnod és értékelned, hogy te mit értél el.

Egyébként az élet nem verseny és szenvedés, élvezd már egy kicsit!

2022. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A munkával kapcsolatos elvárásaim rám nem teljes mértékben igazak, a többi viszont igen. Mondjuk annál mindig jobb a mostani helyzet, mintha orvosként kellene egy percet is dolgoznom. Nem vagyok magammal elégedett, soha nem is leszek, roppant kritikus vagyon önmagammal szemben, mindig találok valamit, amit csinálhatnék jobban.

Járok pszichológushoz lassan 10 éve, nem tudja helyettem megoldani a problémámat, saját magamnak kellene változtatni, de nem tudok.

2022. márc. 4. 12:50
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
éééés panaszkodás helyett miért nem zárkózol fel? te választod meg mivel töltöd az idődet, és mivel előbbivel, ebből világos h neked nem is célod többet elérni, inkább mások sajnálatára és élismerésére hajtasz, arra amit magadnak nem adsz meg, de ezt kivülről soha nem fogod tudni pótolni
2022. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Próbálkozom, de mindig kudarcok érnek. Aktuális kudarcom: évek óta futok félmaratont, elhatároztam, hogy lefutom vele idén a maratont is. Múlt héten egy edzésen részleges szalagszakadást szenvedtem, hetekig nem tudok így mozogni, pihentetnem kell a lábamat.
2022. márc. 4. 12:58
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
hogyan hoztad össze?
2022. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem értettem, hogy tud valaki a párjára féltékeny lenni. Az viszont mindenképp jó, hogy te felismerted, hogy ez nem jó így.


Az én exem is féltékeny volt a sikereimre, pedig én (még) közel sem vagyok annyira sikeres, mint a párod. Még a mesterképzés nálam folyamatban van.


A párkapcsolati siker valamelyest közös siker is, ezért ha a párunk ér el szép eredményeket, akkor büszkének kell rá lenni. Ez olyan, mintha mondjuk játszanál egy zenekarban, befutnátok közös erővel, és mégis féltékeny lennél a többi bandatagra, miközben egy csapatot alkottok.

2022. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"mindig találok valamit, amit csinálhatnék jobban."

Ezzel mindenki így van, teljesen természetes.

De nem csak ezzel foglalkozunk egész nap, nem csak magunkon gondolkozunk, hanem tesszük a dolgunkat, és ha tudjuk, hogy megtesszük amit tudunk, az elég is.

2022. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!