Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet még értelme ennek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még értelme ennek a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt lassan párommal, valahogy tavaly nyár körül kezdődtek a problémák. Kifakadásai/kirohanásai lettek. Eleinte nem is szóltam érte, úgy voltam vele, hogy biztos csak fáradt, kimerült, sok a munka ésatöbbi. Viszont egy idő után már nem igazán vette észre magát, volt, hogy az utcán fakadt ki rám, rám kiabált egyenesen, mert szerinte bevágtam a kocsi ajtaját, holott egy régi munkásautó volt, és a felőlem lévő ajtó alapból nehezen csukódott, így erősebben kellett becsukni. Rám förmedt a parkolóban, hangosan kiabált rám, szerencsére csak egy ember állt ott, de az is elég kínos volt. Hogy én nekem mi bajom van, mi a fsznak csapkodom az ajtót, mindig valami bajom van és mondta folyamatosan tovább a megalázó dolgokat. Itt volt az a pillanat, amikor teljesen elegem lett. Elmondtam neki a problémákat, hogy szerintem meg kellene tudnunk beszélni a dolgokat, ha van valami, nem pedig úgy beszélni a másikkal, mint a kutyával. Pár napig utána minden jó volt, kedves volt, majd ismét kezdődött előröl. Ha szólok egy apróságért, vagy olyat mondok, ami nem egyezik a véleményével, utána flegmázik velem, vágja a pofákat és egyből felemeli rám a hangját.

Állandóan ismétlődik. 1 hétig minden happy, majd megint bepöccen. Lassan megszólalni se merek, mert mindenből vitát generál és le se áll, csak mondja és mondja. De néha olyan hülyeségeken akad fenn, aminek semmi értelme. Én mindig támogattam őt, ha éppen nehéz helyzetben volt, ott voltam. Azonban, ha nekem van valami, vagy épp lelkileg nem vagyok jól, nem foglalkozik vele, mindig jönnek a kérdések : "már megint mi bajod?" "minek kell elrontani a kedvem ezzel?" Egy jó szót, egy vigasztalást sosem kapok tőle. Sajnos én lassan úgy érzem, teljesen elveszítem önmagam. Akartam már szakítani, de akkor meg megint megváltozott, sírt, mondta, hogy szeret. Tudom, ez hülye indok arra, hogy ne hagyjunk el valakit. Nekem hiányzik a régi énje, aki egykor volt. Velem csinálja ezt csak. Mások előtt mindig édeskedik, ha mondjuk vendégségben vagyunk, mintha kicserélték volna. Ti mit tennétek? Annyiszor próbáltam már változtatni, hogy én is máshogy szóljak, ne vegye rossz néven, vagy nem fennakadni azon, amit mond. De egy idő után már sok. És nehéz.

Egyszer aranyos, kenyérre lehet kenni, hízeleg, becézget. Egyszer pedig támad, lázong és ha mondok is neki valamit, hogy ne csinálja, a végén mindig az van, hogy én miattam van. Sokszor nem is szól hozzám, nem tud mit mondani, máskor meg be nem áll a szája. Mindig mindent visszahárít rám a "viták" végén. Már nem tudom, mi lenne a jó.


25/L


2022. márc. 10. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme, az nem kapcsolat, ahol ennyire meg kell válogatni a szavaidat. 6-9 hónap bőven annyi idő, hogy ezalatt vagy megszűnik a kiváltó ok (pl stresszes időszak a munkahelyen) vagy az illető felismeri magában a problémát, és önként változtat rajta.
2022. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Laylah ***** válasza:

"Nekem hiányzik a régi énje, aki egykor volt."

Azt már nem is fogod visszakapni. Kényelmes vagy neki, de nem szeret téged.

2022. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem az apám ilyen teljesen, velem is, nem csak anyámmal, egy komplexusos f@sz. Anyámat egy kicsit lenézem, hogy még együtt van vele, egy kissé buta konfliktuskerülő szerencsétlennek tartom és dührohamot kapok, ha valamelyik szülőmhöz hasonlít valaki. Soha ez életben nem akarok olyan lenni, mint bármelyikük, de sajnos ezek az undorító szülői minták bennem vannak és piszkosul nehéz ezt leküzdeni.

Engem nem érdekel, hogy ki kivel van együtt, ha elviselik egymást, de gyereketek légyszi ne legyen.

2022. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves #3-as válaszoló. Nem vagyok konfliktuskerülő, egyszerűen próbáltam már többféle képen a dolgokat vele, de nem változott. Úgyhogy hiába is várom a változást, itt nem lesz. Lehet azért vagyok így, mert már valamennyire elengedtem őt, nem tudom. Gyereket nem terveztem, főleg nem ilyen bizonytalan kapcsolatra.
2022. márc. 10. 16:19
 5/12 A kérdező kommentje:
*többféleképpen
2022. márc. 10. 16:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyár óta tűrsz? Ez már nem lesz jobb.
2022. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem anyám pont ilyen, szintén tele komplexussal. Apám már el is vált tőle 5 éves koromban. Csodálkozom, addig is elviselte. Különösebben már nem is tartom a kapcsolatot anyámmal, nagyon toxic ember.

Én menekülnék a helyeben...

2022. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ez amúgy valami nárcisztikus vonás lehet?
2022. márc. 10. 17:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk.is volt hasonlo.kiderult hogy vmi tumora van es az okoz agyi zavart es agressziot(pedig a beleiben volt kiműtötték)


De abszolut nem normalisan volt arrogáns ő sem. Sétálo parkban a csendben madárcsicsergés közepette is nekem esett a bolond.


Mikor kiderult a betegsége meg a verképe stb mondta hogy ez okozza valszeg az idegkirohanásait.


Műtet után meg is szűnt az arroganciája ugyan. De gyoker köcsög maradt ettol fuggetlenul is. Lecseréltem azonnal.

2022. márc. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*szoval ha nem volt alapbol.ilyen azt akkor vmi okozza.


En pl.nyugtatot nem tudok szedni mert a mellékhatása olyan agresszíve tesz hogy már magamtol is megijedek. Komolyan.

2022. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!