Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Másoknál hogyan működik? Páro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másoknál hogyan működik? Párommal együtt élünk az én házamban. Velünk él az én 2 gyerekem. Az ő 2 gyereke az anyjánál van (apai nagymama). A pénzügyi dolgokat soha nem sikerül vele normálisan megbeszélni.

Figyelt kérdés
Azt is lehet hogy én gondolom rosszul a dolgokat. Én vagyok a beosztósabb, spórolósabb kettőnk közül. Ő nagyon könnyen szórja a pénzt. Másoknál hogyan van ez? Összetaknak valamit a közösbe? Vagy csak mindkét fél vesz amire szükség van?

2022. márc. 17. 07:51
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A ház dolgot azért tartottam "fontosnak" kiemelni mert ugyan nem mondja, de azt érezteti hogy a rezsi fizetése az én dolgom, merthogy az "enyém". Én nem így gondolom. Persze lehet megint tévesen.
2022. márc. 17. 07:53
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
És mit fizet?
2022. márc. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Mindennek legalabb a felet kene fizesse, legalabbis en igy vagyok vele a parommal. Minden megy kb felesbe, nem stresszeljuk tul a dolgokat de nem is pattogunk az utolso ezresen...
2022. márc. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog a szerelem, de szerintem ha másra szórja a pénzt, a háztartásba is besegíthet.

Persze rengeteg olyan is van, hogy ki intézi a heti bevásárlást, nagybevasarlaskor ki fizet, van e autó és ki tankol stb stb.

2022. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Ott lakik, fogyaszt rezsit, innentől kezdve igenis fizessen bele. Egyébként én azt csinálnám ilyen eltérő felfogás esetén, hogy külön kassza. 4-en laktok ott, fizesse a rezsi negyedét, kaja esetében arányosan, amennyit eszik, a személyes dolgait meg oldja meg magának. Te pedig fedezed a saját és a gyerekeid költségeit.
2022. márc. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem én gondolom rosszul a dolgokat.

Nemrég kérdeztem rá hogy hogy gondolja. Már jól össze is vesztünk.


Most például vett valamit 100000 ft-ért, magának. Persze nem beszélte meg velem, csak bejelentette. És csodálkozik rajta hogy nem tetszik a dolog.

Ez havi 30000 mínusz lesz.

Plusz van még 7 hónapig havi 20000 mínusz.

Így kb 200000 marad neki havonta. Ebből lakhatást, megélhetést nem nagyon tudna biztosítani magának.


Az igazság az, hogy nekem több pénz jön be, de azt azért ne várja már el (sztem) hogy az összeset beteszem a közösbe, főleg úgy hogy ő épp csak csurrant-cseppent valamit.

2022. márc. 17. 09:45
 7/24 A kérdező kommentje:

5-ös

Elképzelni nem tudom a telejesen külön kasszát.

Ugyanúgy megvan mindene ha épp nem ad 1 forintot sem, vagy épp nem vesz semmit.

2022. márc. 17. 09:47
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

De ebből a 200-ból, ami marad neki, fizeti a villany, víz, fűtés, internet, tv-előfizetés stb rá eső részét? Élelmiszert, tisztító- és tisztálkodószereket ki vásárol?

Mert ha ezeket mind te fizeted, akkor ő madárnak néz téged és lényegében az ingyen lakhatásra utazik. A rezsi költségei nem függenek attól, ki a lakás tulajdonosa... ilyen alapon minden albérletben a tulaj fizetné a rezsit, a bérlők meg élnék világukat.

2022. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Kihasznál téged, ennyi. Te meg hagyod magad. Függsz tőle, hogy ne legyél egyedül, különben már kibsztad volna.
2022. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

8as és mindenki

Ha fizetné nem lenne kérdés a kérdés

Minden rendben lenne

De igazából a kezembe nem ad értelmes összeget

Sőt

Semilyet

Néha vesz valamit azt annyi, el van intézve

Nem azt mondom, mikor nekem nincs akkor ezt is jól jön

De hosszú távon nagyon nem jó ez így nekem

2022. márc. 17. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!