Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Másoknál hogyan működik? Páro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másoknál hogyan működik? Párommal együtt élünk az én házamban. Velünk él az én 2 gyerekem. Az ő 2 gyereke az anyjánál van (apai nagymama). A pénzügyi dolgokat soha nem sikerül vele normálisan megbeszélni.

Figyelt kérdés
Azt is lehet hogy én gondolom rosszul a dolgokat. Én vagyok a beosztósabb, spórolósabb kettőnk közül. Ő nagyon könnyen szórja a pénzt. Másoknál hogyan van ez? Összetaknak valamit a közösbe? Vagy csak mindkét fél vesz amire szükség van?

2022. márc. 17. 07:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer valaki mondja már el, hogy minek vagytok együtt ilyen emberekkel? Tökmindegy, hogy nő vagy férfi, mindkét nemnél ultragáz, ha ilyen élősködő. Miért tűritek meg ezeket? Azt hagyjuk légyszi, hoygy "mert szeretem", felnőttek vagytok, nem 16 évesek, hogy ez felülírja a józan észt. A napnál is világosabb, hogy a pasi semmit nem tesz hozzá a boldogulásotokhoz, sőt, inkább lehúz, mert hozzá nem járul semmihez, ellenben fogyaszt, amit te finanszírozol. Nem elég a két gyereket eltartani, feltétlenül kell melléjük egy ingyenélő pasi is?
2022. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok.

Meg kell beszélnetek. Nem tudom mióta vagytok együtt, de ez hosszútávon nem fog működni. Ha nem lehet vele ilyenről beszélni, akkor szinte tárgytalan. Ennek nem csak pénzügyi oldala van, az egész kapcsolatotokra kihatással van. Jól mondják a többiek, visszaél a helyzettel.

A gyerekei sem lehet, hogy véletlen vannak a nagymamánál, de ez megint másik téma.


Mondok példát, párommal albérletben élünk, ő sokkal többet keres, mint én, mégis elvárjuk egymástól, hogy osztozzunk a költségeken az esetek többségében. Nincs gyerek, én pályakezdő vagyok, ő pár éve dolgozik. Van, amikor nem adok bele a vásárlásba, van hogy ő meghív egy vacsorára, és nem várja el, hogy kifizessem mindent, mert tudjuk, hogy többet keres. De akkor én következő alkalommal a "leugrom a boltba 1-2 dologért" helyzetben én fizetek, mert az én neveltetésem és etikám szerint így helyes. Vagy pl. tisztítószereket, kozmetikai dolgokat többségében én veszek a háztartásban, nem kérem el az összeget..

2022. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a közös költségekbe nem ad semmit, te pedig ezt hagyod neki, akkor nem csoda, hogy madárnak néz. Ilyen könnyű élete sose lesz többet: mindent a feneke alá tolnak, tető van a feje fölött, enni kap, gondolom szex is van (már bocs), a fizetését meg arra költi, amire akarja. Max leszidod érte, és akkor mi van?


Ezt nem felelős párkapcsolatnak hívják, hanem kihasználásnak. Itt jegyzem meg: azzal, hogy finanszírozod az életét, magadtól és a gyerekeidtől veszed el a pénzedet.


Jelenleg ez a helyzet. Nagyon jól érzed, hogy ez így nem OK, de nem elég érezni, lépni kell. Vagy fizet, vagy költözik. Ennyire egyszerű.

2022. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

"Az ő 2 gyereke az anyjánál van"


Tehát még a saját gyerekeiért sem vállalja a felelősséget és szórja a pénzt a saját igényei szerint. Ennek ellenére odaköltöztetted magatokhoz. Nem volt elég előjel arra nézve, hogy ez rossz ötlet?

2022. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A parod sztem inkabb dugopajtikent tekint rad, te meg eltartod ot is mint a gyerekeid :)
2022. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
13%

"Nem volt elég előjel arra nézve, hogy ez rossz ötlet?"

Szerinted érdekelte a kérdezőt bàrmelyik előjel is?

A lényeg az volt, hogy van valakije, akivel élhet. Az mindegy volt mi lesz ennek a következménye.

2022. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Dobd ki a pîcsába, probléma megoldva
2022. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól vettem ki, akkor te vagy a nő a történetben. Elmondod hol találok olyan embert mint te?

Mert nekem meg pont olyan nőkkel sikerül ismerkedni akik 40hez közel még mindig albérletben laknak, eszük ágában sincs a jövőre gondolni, stb. Vagy épp még mindig kapcsolatban vannak, és úgy akarnak ismerkedni. Volt aki konkrétan meg is mondta, hogy ha holnap elé állna élete szerelme hogy költözzön hozzá, azonnal menne... Tiszta vicc komolyan mondom.


De hogy válaszoljak is, úgy lenne igazságos hogy a rezsi 1/4 ét fizeti, valamint még amiatt is fizetne hogy nálad lakik, kvázi albérleti díjat.

2022. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

18as

Még1 ilyen hülyét nem hiszem hogy találsz🤣


Hát igen

Ha nem sikerül rendezni, megegyezni rövid időn belül akkor győzni kell a józan esznek sajnos.

2022. márc. 17. 14:07
 20/24 A kérdező kommentje:

16os

Nem, nem azt a lényeg

Szeretjük egymást

Nem kicsit

Csak ha ezva része nem működik a kapcsolatnak akkor rá kell jöjjek hogy 1edül jobb. Akkor nincs kire, mire várni.

Ha valamire nincs akkor tudom hogy én tehetek róla.

2022. márc. 17. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!