Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Párom a tesojaval túl sokat foglalkozik sajnálja idegeskedik miatta. Igaz sajnos vannak problémái mindig számíthat páromra. Furcsa de néha úgy érzem hogy a tesója irigy mert én a párommal tervezünk megyünk ide oda szeressük egymást. A tesója meg néha játtsza az eszét előttem úgy hogy a párom is ott van.

2022. márc. 19. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És a párod ebből nem érzékel semmit?
2022. márc. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sztem igen csak elnézi neki mivel depressziós is. Nem veszik vele össze.
2022. márc. 19. 07:17
 3/6 Yoda m. ***** válasza:

Márpedig a párod nem helyezheti a tesója érdekeit a ti kapcsolatotok fölé. Ugyanis a párod NEM felelős tesója depressziójáért.


MINDENKI saját magáért felelős, elsősorban. Másodsorban pedig, akivel együtt él.


Párodnak fel kéne vállalnia nèmi konfrontációt tesójával... mégha ezzel látszólag rosszat is tenne vele.


Ám, ha mindig, mindent elnéz neki, akkor a tesó SOHA nem nő fel. Az èlet adta feladataihoz.

Mert hogy az élet az nem azért van, hogy mások helyett éljünk... hogy mások "problémáját" megoldjuk.


Amit te most tehetsz, hogy beszèlsz a pároddal, hogy kicsit másként viszonyuljon tesójához. A ti kapcsolatotok érdekében. Vagyis kezdje már el egyenrangú és egészséges(!) testvérkènt kezelni a tesóját.


Mert, amíg ez nem történik meg, addig állandóan a "depressziós" tünetei feltüzelésével fogja párodat sakkban tartani. Mert azt már TUDJA, hogy kedves párod ugrásra készen... MINDIG a rendelkezésére fog állni. Elég csak elsírnia magát... és a párod ott terem, hogy enyhítse lelki "fájdalmait".


De, mint mondtam... ez NEM az Ő feladata és kizárólagos kötelezettsége. Főként nem, ha már túlzásba is viszi. Ami már a kapcsolatotok rovására mehet.


Erről beszélgess vele... meg arról, hogy ő NEM az anyja/apja neki. Akik felelősek lennének érte, ha még ugye "gyermek" az a tesó.


Az ERŐ legyen Veled!

2022. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a válaszodat .Mindenképp elmagyaràzom neki de próbálom óvatosan kezelni a dolgokat nem rontok ajtostul a házba .Tudom páromnak sem könnyű de ez azért szerintem is túlzás hogy páromat ugràltassàk én meg csak leszek várok hogy lehessen közös életünk .
2022. márc. 26. 13:29
 5/6 Yoda m. ***** válasza:

Ez a beszéd.

Nem is szabad ajtóstúl rohanni a házba.

- Ütni kell a vasat! - Szól a mondás, ami azt jelenti, hogy apránként, de kitartóan kell elbeszélgetned pároddal, hogy acélosodjon az a vas. Hogy tudjon keményen és ellentmondást nem tűrően is elbeszélgetni tesójával.

Mert azt is ìrtad, nem nsgyon mer neki ellentmondani. Tehát nem mer konfrontálódni vele. Depressziójára hivatkozva.


Márpedig, ahogy korábban írtam is... aki épp depressziós, az nem jelenti azt, hogy buta, bolond lenne.

Elég sok művész, tudós, feltaláló volt és létezik, aki depressziós és/vagy önfejű. Szóval e kettő: ész és depi nem járnak külön utakon. De vannak sokan, akik ráérezve egy-egy betegség ízére, előnyére... mert akkor ő most sajnálni való, ugye... hát ki is használja eme lehetőséget. És sajnáltatni kezdi magát.


Nem tudom, hogy a tesó így van-e ezzel, de oda kell figyelnetek, hogy ne ez legyen.


És sok türelem kell hozzá. Neked a párodhoz. Neki a tesójához. Mert gondolom, nem múlt hónap óta diagnosztizálta rajta egy szakorvos a depressziót.


Viszont, lehetőleg mindent beszéljetek meg egymással, s főleg ami a tesójával kapcsolatos. Csak tegyél fel párodnak kérdéseket, s hagyd, hogy válaszoljon, hogy kibeszèlhesse ő is magát. Ez már olyan hatással bír, mint egy nyugtató pirula. Ha nem vágsz a szavába, hanem csak hagyod őt beszélni.


Ne akarjatok lenni gondolat-olvasók! Se ti egymás közt, se párod a tesójával szemben...


Az ERŐ legyen veletek!

2022. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló és 6-os válaszoló .A telefonom átírja a szavakat ugy van beállítva de nyilván ti ezt tudjátok mivel nektek is van okos telefonotok.Ez teljesen felesleges hozzászólás volt .XD
2022. márc. 29. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!