Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról amikor egyesek burkoltan úgy viselkednek a párjukkal, hogy idomítják őket, és a végén a másik fél szó szerint "betanul" bizonyos dolgokat, és így engedelmes lesz, ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint nem jó dolog, de ha belegondolunk, így nincs konfliktus. Ha be van idomitva a másik, akkor előbb-utóbb megtanulja, hogy bizonyos dolgoknak következménye lesz, így alkalmazkodik a helyzethez.


A másik ember idomításának lényege tulajdonképpen a jutalmazás-büntetés rendszerének felállítása, amikor párunk bizonyos viselkedéseihez ezekkel a módszerekkel viszonyulunk. Így, egy idő után párunk megtanulja minek mi lesz a következménye. Mivel a jutalmazás boldogsággal tölti el, ezért gyakran inkább olyan tevékenységet fog folytatni ami ennek megfelelő, ha kell, még a saját elveiről is lemond.


2022. márc. 22. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miről van szó.


Pl a páromnak hülye szokása volt anno a szivacsot a mosogatóban hagyni. Természetesen elkezdtem szólni érte ha otthagyta, és "megdicsérni" ha a helyére rakta. Az ilyennel szerintem semmi gond.


De alapvető elvek feladására zsarolni valakit nyilván nem korrekt, szerintem legalábbis.

2022. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Engem nem lehet idomítani, mert nem vagyok kutya.

Amúgy az "idomítás" inkább a nőkre jellemző.

2022. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az idomítás szót használnám, hiszen nem vagyunk állatok. Inkább az egymáshoz alkalmazkodást mondanám, ez egy létező dolog és teljesen rendben van.

Hozzászoksz a másikhoz, tudod, hogy miket nem szeret és ezeket nem csinálod. De persze ezek csak apróságok, ha két ember sok dologban különbözik, akkor azokban nem nagyon lehet alkalmazkodni. Konfliktusok szerintem így is vannak, mert ez csak a kisebb dolgokban működik. Ha valaki a saját elveiről lemond akkor elég nagy hülye, már bocsánat :D

2022. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából az is eszembe jutott, hogy minden párkapcsolatban van idomítás egy bizonyos mértékben, csak annyira tudat alatt folyik, hogy egyik sem veszi észre, hogy mit történik.
2022. márc. 22. 12:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Normális embernek egyértelmű, hogy ha több személy él együtt akkor valamilyen szinten kell alkalmazkodni egymáshoz. Nem "nem veszik észre", hanem csak nem csodálkoznak rá evidens dolgokra.

2022. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

4!

Ebben igazad van, csak kérlek ne az idomítás szót használd, nem állatokról beszélsz :D

2022. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6


Ha ezt a szót használom, akkor kiderül, hogy mi történtik valójában bizonyos párkapcsolatokban.


Ahol például a nő a szexualitással zsarolja a férjét - most bunkó voltál, nincs szex, most jó voltál, kapsz szexet - már egy beidomított pasi van.


De ugyanígy nőket is idomítanak, amikor a nőt ráveszik jutalmazással, büntetéssel, hogy azt tegye, amit a srác mond.


Ebből a szemszögből egy embertelen hatalmi játszma az egész. Ahol az egyik fél cirkuszigazgatónak képzeli magát.

2022. márc. 22. 12:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"most bunkó voltál, nincs szex, most jó voltál, kapsz szexet - már egy beidomított pasi van"

Vagy csak egyszerűen vannak, akiknek nem a szex jár a fejében miután valaki bántón viselkedett.

2022. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az együttéléshez szükséges bizonyos szintig a formálhatóság. Józan gondolkodású, normális ember szerintem meg tudja ítélni, hogy mi az, amiben jogosan változnia kell és hol van az a pont, ahonnan meg kell húznia a határait és hol van az a pont, ahol tisztelnie kell a párja határait (például azzal, hogy változik és nem alázza meg, nem veszi semmibe az otthon végzett munkáját, nem hagyja magára- mert csomó dolog van, ami betanulás ugyan, de erre irányul és teljesen jogos. Teljesen jogos, hogy megszokd, hogy segítesz a másiknak a ház körüli teendőkben például, teljesen jogos megtanulni, hogy nem morzsázod tele az ágyat, teljesen jogos, hogy megtanulod, hogy nem forogsz mások után, mint egy barom, mert melletted van egy ember, akit köteles vagy tisztelni, ha már vele vagy. Köteles vagy nem úgy viselkedni, hogy úgy érezze, könnyebb neki nélküled, mert egy darab szarként viselkedsz. Például. ).
2022. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

7!

Ugye tudod, hogy amit ezek a nők csinálnak az baromira nem az átlag, sőt egy nagyon káros dolog. Kár erről beszélni, hiszen nyilván ez egy hülyeség, nem normális dolog

2022. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!