Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem miért nem jár a boldogság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem miért nem jár a boldogság?

Figyelt kérdés

Eddig minden kapcsolatomban én voltam a kihasználható "szerető" fél. Az aki csak ad, de sosem kap vissza semmit. Az első kapcsolatom négy évig tartott, és azzal végződött hogy az exem megcsalt. Ráadásul egy olyan lánnyal aki sokkal rosszabbul nézett ki nállam. (Nem rosszmájúságból, de ténylegesen egy csùnya nőről van szó)


A második kapcsolatom volt èletem legnagyobb szerelme. Nemcsak csodáltam, egyenesen rajongtam érte. Ő volt a mindenem. Két évig mindig mindent megtettem érte, és mindent próbáltam úgy alakítani hogy neki megfeleljek. De ő is csak kihasznált testileg és anyagilag. Igazából nem is értem. Visszagondolva ő nem nagy szám, csak túl sokat kèpzel magáról belső és külső tulajdonságai alapján is. Összekellett volna tennie a kèt kezét hogy egy ilyen lány ennyire szereti. Errefel csak játszot az érzéseimmel és az életemmel. Bezzeg az ùj barátnőjével igazi hercegnőként bánik, pedig a lány sokáig húzta az agyát mire összejöttek.


Most pedig van egy srác. Ő kapart fel, mikor a 2. exem otthagyott. De úgy érzem ő is csak kihasznál. Fél éve rendszeresen járok hozzá. Minden hètvégén ott alszom, de olyan mintha szexen kívül semmit nem akarna. Pedig èn szeretem szóval nem tudok nem foglalkozni vele :(


Szóval az a kérdésem, hogy èn miért csak ennyire vagyok jó? Miért nem vagyok olyan lány akibe a férfiak beleszeretnek ès akivel közös jövőt/ életet akarnak? Pedig nagyon tudok szeretni ès csak annyit "várnèk el" hogy szeressenek viszont és vegyenek komolyan :(



2022. márc. 22. 13:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, te vonzod az ilyen kapcsolatokat.

Ne vigaszt keress egy új kapcsolatban az előző okozta bánatodra,

hanem kölcsönös szereteten alapuló kapcsolatot.

2022. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

" Nemcsak csodáltam, egyenesen rajongtam érte. Ő volt a mindenem. Két évig mindig mindent megtettem érte, és mindent próbáltam úgy alakítani hogy neki megfeleljek."


Ezt ne. Ezzel sajnos úgy tűnik visszaéltek eddig. Ha teljes mértékben alárendeled magad a másiknak, teljesen felborul az egyensúly,és képes azt hinni,hogy szívességet tesz neked azzal,hogy veled van.

2022. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

magad helyezet ebbe a helyzetbe.


"Fél éve rendszeresen járok hozzá."

Oké, második hét után nem kellett volna menned.

Kicsit meg kéne válogatni, kikkel jössz össze és kicsit magasabbra tenni lécet.

2022. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "mindent megteszek érted" sosem működik. A másik egy másik ember, önálló akarattal, nem tudod megvásárolni a szeretét. Azzal tehetsz meg mindent egy kapcsolatért, ha vonzó vagy, ha kedves, jó társaság, akivel vidám és izgalmas együtt lenni, de megvannak a határai, mint ahogy egyedül is boldogult, mielőtt beleszerettem. De nem csicska meg nem egy gondolatolvasó, aki le akar kötelezni, hogy szeresd. Keress olyat, aki azt az önálló, külön egyént szereti, aki vagy. És nem csak elviseli, mert legyezi az egóját, hogy rázúdítod a gondoskodás-mániádat és szeretethiányodat. Mert az egy idő után már nagyon fojtogató is tud ám lenni, ha csak kapsz, kapsz, kapsz és közben a másik rebegteti a szempilláit, hogy ugye, most már elég jó vagyok nálad? Ez az egész abszolút csak a te önbizalomhiányodból fakad. Sajnos előbb össze kéne kaparnod önmagad, hogy ne valaki más szemével lásd csak értékesnek (társfüggőség), hanem önmagadban is. Utána tudnál működőképes, egyenrangú félként funkcionálni valaki mellett, akire már nem támaszkodsz (és dőlsz össze, ha kilép), hanem kézenfogva együtt mégy vele egy közös úton.
2022. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert rosszul választasz. Ha nem kapod meg az elvárható szeretetet, megbecsülést, figyelmet, akkor bele sem kellene menni ezekbe a kapcsolatokba.
2022. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a baj, hogy mindentmegteszel értük.

Gondolj magadra is, legyél picit önzőbb.

2022. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
"Nemcsak csodáltam, egyenesen rajongtam érte" pont ezért. Feltétlen rajongás kihasználáshoz vezet. Meg kell húzni a határokat, észrevenni a jeleket.
2022. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked is jár, csak meg kéne tanulnod elengedni másokat, hiszen ha nem szeret a mostani sem, te döntesz úgy hogy akkor is mellette maradsz ahelyett hogy közben fel éven át kerested volna azt, aki szeret. Az nagyon jó ha rajongva tudsz szeretni, de tudnod kell észre venni azt, ki az aki nem értékeli ezt és tovább lépni.
2022. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"én voltam a kihasználható "szerető" fél. Az aki csak ad, de sosem kap vissza semmit."

Miért maradtál a kapcsolatban? Az ilyet az ismerkedés során meg lehet szakítani és keress tovább, kár éveket pazarolni rá.


Hogyha nem tanulsz a hibáidból, mindig csak te teszel a kapcsolatért, akkor nem lesz változás. Mi a helyzet az elvárásaiddal? Jelenlegi párod teljesíti őket? Ha nem, miért vagy vele?


Ne hárítsd a felelőséget, hiszen egy kapcsolathoz két ember kell. Ugyanúgy te is hibás vagy, hogy a kapcsolatban maradtál és hagytad, hogy újra és újra kihasználjanak. Írásod alapján nem egyszer fordult ez elő, hanem mindig, és nem tanulsz belőle. Tessék elgondolkodni rajta, és amitől változást vársz, tegyél lépéseket!

2022. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Önsorsteremtő vagy.


Mindent te csinálsz.

Bármikor változtathatnál magadon és az életeden.

2022. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!