Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szemétség lenne arra kérnem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szemétség lenne arra kérnem a barátom, hogy ne chateljen az exével?

Figyelt kérdés

Néha (nem tudom milyen gyakran) írogatnak egymással, hogy mi történik velük, hogy vannak stb.


Ebben eltér a gondolkodásunk.

Én minden exemmel megszakítottam a kapcsolatot, ő viszont azt mondja, hogy már nem érdekli. Szimplán emberségből érdekli, mi van vele.


Ti mit gondoltok erről?

Szemétség lenne arra kérni, hogy válasszon: a jelenlegi kspcsolata velem vagy a kapcsolattartás az exével?



2022. márc. 23. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem lenne szemétség, én is úgy gondolkozom, mint te. De azt be kell látni, hogy lehetetlen ellenőrizni, hogy mit csinál, kivel beszél. Volt exem, aki szintén írogatott az ő exének, holott tudta, hogy nekem szarul esik, de mégis a szemembe hazudott. Én sose érettem ezt a puncsolást, meg emberséges kapcsolat tartást. Nekem ez lenéző érzés, mintha nem tette volna rajta túl magát.
2022. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem szemétség. - Arról nem beszélve, hogy fölösleges is, mert úgyis fog chatelni vele ha akar, max úgy hogy te ne lásd.

Elvileg felnőtt ember, el tudja dönteni hogy mely ismerőseivel szeretné tartani a kapcsolatot. Neked meg jogod van erről bármit gondolni, érthető ha nem tetszik amit csinál, de szerintem senkinek nincs joga egy másik embert "rákényszeríteni", hogy szakítsa meg a kapcsolatot valakivel.

Szóval a kérdést megfordítanám: válassz te, hogy kell-e így a párod, vagy jobb egyedül.

2022. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem szemétség, csak értelmetlen, mint már írták, és ártalmas a kapcsolatotoknak.


Megszoksz, vagy megszöksz - szerintem.


(Az én barátom tegnap áthívta hozzánk az egyik exét közösen dolgozni, hogy ne legyen egész nap egyedül home office-ban.)

2022. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját kicsinyességedről állítanál ki bizonyítványt, ha ilyenre megkérnéd.

Ha meg tudsz benne bízni, nem kéne, hogy zavarjon, hogy néha ráír az exére, hogy jól van-e.

Ha okot adott rá, hogy nem tudsz benne megbízni, akkor ne legyél vele kapcsolatban.

Ha pedig úgy általában nem tudsz megbízni másokban, akkor először magadat szedd rendbe.

2022. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Én azt mondom, hogy attól függ. Ha mérgező volt a kapcsolatuk, és egyikük, másikuk nem normális emberként viselkedik a baráti kommunikációban, akkor nem csak hogy jogos, de építő is. Férjem próbálta tartani a kapcsolatot az exével, akinek nem tudom, milyen mentális problémája van, de borzalmas dolgokat hozott ki belőle. Össze-vissza csalta páromat, mikor együtt voltak, majd miután szétmentek, vele akarta csalni az új pasiját, akivel egyébként őt megcsalta... Meg "barátság" címszóval mindenen besértődött, előadta a "csendterápiát", fullosan passzív-agresszív volt, és mindenben folyton manipulálni akarta. Mikor megtudtam, én kijelentettem, hogy ez nem pálya, és szakítok vele, mert ilyen nevetséges drámákban nem veszek részt. Törölte, tiltotta, mikor elkezdte telefonon is zaklatni, elküldte, lezárta, így adtam neki egy új esélyt, és ennek már 3+ éve. Azóta is fogja a fejét, hogy miért viselkedett olyan idiótán, hogy egyáltalán szóba állt azzal a nővel.

Ellenben ha normális emberként viselkedik egymással két ex, az számomra rettentő pozitív. Volt korábbi kapcsolatom, ahol ilyen szinten haverként jelen volt az ex, nem volt vele gondom, és nem is lett belőle semmi dráma. Egy másik esetben pedig én voltam az az ex. A csajjal azóta is nagyon jó barátnők vagyunk, közös -mostmár- exünk meg sehol sincs már az életünkben.

Szóval részemről azon múlna ennek a megítélése, hogy milyen a kapcsolatuk. Ellenben ha ennyire bizonytalan vagy, annak biztosan van oka. Vagy benned, mert önbizalomhiányod van, vagy bármi más hasonlóan frusztráló dolog, amit kivetítesz, vagy valóban a baráti kapcsolatuk nem oké. Erre neked kell rájönnöd.

2022. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Nekem ez nem férne bele. Én se spanolok exel, nem érdekel mi van vele, a másik se tegye ezt.
2022. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Én nem is lennék ilyen pasi párja.
2022. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy miről megy a duma.
2022. márc. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

"Ebben eltér a gondolkodásunk." "válasszon: a jelenlegi kspcsolata velem vagy a kapcsolattartás az exével?"


Amennyiben a párommal valamiben eltér a gondolkodásunk, és ő azzal jön, hogy vagy áttérek az ő gondolkodására, vagy szakít velem, akkor a szakítást választanám. Nem azért, mert az ex-el való beszélgetés fontosabb, hanem mert ez a hozzáállás a későbbiekben is probléma lesz. Ha nem azt csinálod, amit én gondolok, akkor szakítok.

2022. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!