Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy kis gondom, párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy kis gondom, párkapcsolati, szexet érintő, és lelkis téma is egyben. Elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha a sok érzéketlen megkímélne a rosszindulatú, modortalan válaszoktól, amikből süt a lenézés. Szóval arról lenne szó, hogy 19 éves lány vagyok, szűz, eddig még nem volt hosszú kapcsolatom, mert csak arra kellettem volna. Eddig az aggasztott, frusztrált, hogy ennyi idősen miért nincs egy normális kapcsolatom. Most ilyen szempontból megnyugodtam, mert van egy fiú, akit nem rég ismertem meg, jól érezzük magunkat egymással, passzolunk is, nagyon bejön és én is neki. A félelmem az, hogy előbb-utóbb el fogom veszíteni a jövendőbeli barátomat (akárki is legyen az), mert nem szeretnék lefeküdni senkivel. Jó, ha már együtt lennénk x hónapja, és szeretném, biztos másképp gondolnám, de most még taszít a gondolat. Mindenképp olyannal szeretném megtenni, akiről meggyőződtem, hogy szeret, és érzem is, és én vagyok neki az egyetlen. De ha már eltelik 3-4 hónap, és én még mindig nem akarom, ő meg igen? Természetes, hogy kívánja, kérdés, hogy tud-e várni eleget. Bár szerintem az lesz, hogy kiállok az elveim és az egyéniségem mellett, és nem fekszem le vele csak azért, hogy ne máshol keresse....

Ez igazából önbizalmi kérdés nálam, egyrészt azért, mert jó érzés, és önbecsülést ad, hogy nem álltam be a sok ribi közé, másrészt pedig szégyenlős vagyok, pedig többeknek tetszem. Szóval szerintetek alkalmatlan lennék egy kapcsolatra? Mennyire természetes a szerelem szex nélkül?


2010. szept. 13. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem teljesen jól gondolkozol, helyén van az értékrended. Ha olyan társat találtál, aki méltó rád, akkor meg fog érteni, és képes lesz várni Rád többet is, mint 3-4 hónap. A tökéletes bizalom és szeretet mindennél fontosabb, teljesen rendben van, hogy nem dőlsz be az elvárásoknak meg a tömegkultúra által sugallt nézeteknek, hanem elég erős vagy ahhoz, hogy tudd, mi a helyes és a saját értékrended szerint éld az életed. Bár több ilyen ember lenne, mit Te!


Ami a félelmed illeti: ha nem képes várni rád, nem fogadja el, amilyen vagy, ahogy gondolkozol, akkor nem is kár érte. Ha ezért nem áll ki melletted, akkor jobb is, ha megszabadulsz tőle. Hidd el, hogy lesz olyan, aki úgy fog szeretni, ahogy vagy, és megtiszteltetésnek veszi, hogy rá vártál - és ő is képes lesz várni Rád.

2010. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az önmagában, hogy nem bújsz rögtön ágyba, hanem vársz, míg kialakul a kötődés és bizalom, egyáltalán nem baj, sőt kimondottan jó tulajdonság. Még attól sem kell kétségbeesned, hogy néhány fiú nem bírta ezt kivárni, ha pár hónapot nem bírt ki, nem szeretett igazán, így nem vesztesz vele semmit, előbb-útóbb pedig úgyis lesz Valaki, aki igazán szeret, és tud várni. Az egyetlen dolog, amit én gondnak érzek, hogy az utolsó részből nekem az jön le, mintha senki mellett nem tudnál annyira feloldódni, hogy odaadd magad neki. Pedig ha kialakul olyan kapcsolat, akkor az addig oké, hogy vár rád, míg készen nem állsz (ide azt is értem, ha több hónapról, akár 1 évről van szó) viszont ha egyáltalán nem tudsz olyan viszonybe kerülni az illetővel, hogy képes legyél vele lefeküdni, azt nem tudom van-e olyan férfi aki ezt kibírja. Mert azt azért már meg tudom érteni, hogy egy férfi bármennyire is szeret valakit, szüksége van akkoris testi kapcsolatra is egy idő után.

De egyébként engem is fogalkoztatott már ez a téma, nekem jelenleg nincs ilyen gondom, de volt már hogy elgondolkodtam, vajon együtt lehet-e maradni valakivel, ha pl a nő valamiért, testileg vagy lelkileg képtelen a szexre. De erre a kérdésre nem tudnék válaszolni.

2010. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az elsővel. Az én barátnőm majdnem 3 évvel fiatalabb, és annak ellenére h én már voltam lánnyal, nem kellett ecsetelnie meg magyaráznia, hogy miért nincs még szex. Szeretem, ő is engem. Az összes többinek meg eljön a maga ideje. 3 hónap meg ilyen célból, hogy tudd melletted marad-e, az semmi. mondjuk ha egy évig is meg tudja érteni, akkor már 20-ig is (persze nem kell kipróbálni), és akkor az rendes fazon.

A szerelem pedig igenis erős szex nélkül is. Egyetemen vagyok és ő meg messze. Nem szexért járok haza, mégis nagyon erős a kötelék, sőt, lehet hogy egyelőre így az erősebb

2010. szept. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Megnyugtattatok a válaszaitokkal!
2010. szept. 13. 23:34
 5/5 anonim ***** válasza:
A szexen kívül azért lehet más is. Számos módja van az egymást történő kielégítésnek, nem kell hozzá behatolás :) Lehet ez felvezetésként 1-2 hónap után, aztán majd a konkrét szex, ha készen állsz rá.
2010. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!