Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párommal beszélgettünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal beszélgettünk a jövőről és nem egyeznek a terveink ez mennyire szedhet szét minket?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk ő 20 én pedig 19 éves. 2 éve vagyunk együtt legjobb barátságból alakult ki 5 éve ismerjük egymást. Nagyon szeretjük egymást. Ő egyetemen van én még középiskolába járok mert 6 éves a suli(szakma, nyelvvizsgák) nekem minden álmom hogy kipróbáljam magam külföldön, világot lássak, még fiatal vagyok nem akarok leragadni egy helyen, utazgatni szeretnék és a szakmámba dolgozni stb.. nem azért hajtom magam a német és az angol nyelvizsgákkal és jön most a spanyol hogy én kijövök az iskolából és monoton életet éljek. Mert mondta hogy velem tervezi a jövőt és én is vele de amikor mondta hogy nyaraláson kívül ő nem megy külföldre és 25 éves koráig szeretne 1 gyereket és házat meg

egy nyugodt életet kicsit megijedtem, mert eddig nem ezt mondta. Most meg nyugodt élet gyerekkel és egy jó munkával. Nem azt mondom hogy ez rossz, mert nagyon jó! Sőt sokkal biztosabb a jövőre nézve ez a terv, mint az enyém.

Csak más az elképzelésünk. Amíg ő mindent betervez én inkább spontán vagyok és most kezdenek ezek így felszínre kerülni. Nem külföldön akarom leélni az életem és nem azért szeretnék kimenni hogy én bulizgassak megilyenek. Érdekelnek más kultúrák, más helyek, szerencsét próbálni és élvezni az életet. Tudom, hogy gyerek mellett ez nem olyan egyszerű és az más. Egy gyereknek nyugodt kiegyensúlyozott környezet kell. És én 30 év körül gondolkoztam gyereken. Szerintetek lehet így közös jövőnk? Az sem biztos, hogy tetszene az adott ország ahova menni szeretnék, de amíg nem tudom meg addig nem tudhatom. Félek hogy megbánnám idős koromba hogy 'nem mentem amíg fiatal voltam.'

Vagy valamelyikünknek "lekell" mondani az álmairól, terveiről? Nagyon szeretem őt és igazából még sok minden változhat lehet nekem is változik meg ez de így egy kicsit megijedtem amikor ezekről beszélgettünk mert eddig neki se ez volt a véleménye a jövőről és kicsit váratlanul ért mert nem szeretném elveszíteni de nem szeretnék mindenről lemondani. Messzebb van még tudom de azért érdekelne a véleményetek.


2022. márc. 25. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva nem sok közös jövötök van.

A helyedben SEMMI ESETRE SEM mondanék le az álmaimról. Amíg így müködik a kapcsolat, addig fogadd el így, ha meg vége lesz, akkor azt is el kell fogadni.

2022. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

" Félek hogy megbánnám idős koromba hogy 'nem mentem amíg fiatal voltam.'"


Ha lemondasz ezekröl, akkor garantáltan megbánod késöb, még akkor is, ha netán jó lenne a kapcsolat ezzel a valakivel, de igen valószínütlen, hogy ha ennyire különböztök, akkor müködöképes lenne sokáig.


Szóval ne add fel az álmaidat, ha nem akarod tönkretenni a saját életedet.

2022. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj le az álmaidról! Én a 20-as éveimben 3 országban is éltem. Buliztam, ismerkedtem, világot láttam. Majd megismertem a férjemet és 30 évesen gyereket vállaltunk. Imádom a babámat, de nagyon jó, hogy most vállaltam és nem fiatalon. Baromira hiányoznának ezek az emlékek. Pasi sok van, életed csak egy. Ne úgy éld le, ahogy más akarja!
2022. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig még elvegetálhattok egymás mellett, de ennyire különböző jövőképpel kizárt hogy hosszú távon működjön.
2022. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

35 évesen várom az első gyermekem. Nem mondom, hogy nem jöhetett volna akár 1-2 évvel előbb is, de annál többel semmiképp. Olyan dolgokat tapasztalhattam meg ez idő alatt, olyan dolgokba vághattam bele, és úgy építhettem a karrierem, ahogy az nekem jó és minden tekintetben megfelelő volt. Bánnám, ha ezekről a dolgokról le kellett volna mondanom, és most nem ott tartanék az életemben, ahol.

Van, akinek minden álma és vágya pont az, ami a barátodnak is. És ez teljesen rendben van. De ugyanennyire rendben van az is, amire te vágysz. A saját utadat kell megtalálnod és azt járnod. Igen, van, hogy ez sajnos szakítást eredményez. De olyan is van, hogy kompromisszumot lehet kötni.

Mindenesetre én azt mondanám, hogy 19 évesen még nagyon fiatal vagy. Én mindig kicsit komoly, mondhatni "koravén" voltam, de visszanézve kezdem azt érezni, hogy nem véletlenül vannak olyan országok, ahol 21 éves kortól éri el az ember a nagykorúságot. Én magamon azt vettem észre, hogy akkor történt valami a gondolkodásommal, amitől letisztult a kép, onnantól kezdve tudtam igazán, hogy mit akarok az élettől és mit nem. És bizony voltak olyan kérdések, amikben onnantól kb. az addigi véleményem szöges ellentétét éreztem jónak.

Szerintem ne foszd meg magad attól, hogy igazán magadra találj az életben. Lehet, hogy ez nálad már 19 évesen bekövetkezik, de az is lehet, hogy csak később. Egy biztos: ha megtörténik, érezni fogod.

2022. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán van közös jövőtök. Ha lemondasz az álmaidról több mint valószínű, hogy bánni fogod. Később meg nem fogod tudni megvalósítani őket. Ott lesz a gyerek, sokba kerül. A zasszony jó ideg otthon lesz vele, dolgozhatsz 2 ember helyett, nem lesz pénzed félre rakni... Fizeted a házat is.. Országon belül is örülhetsz ha nagy ritkán utazhatsz, nem hogy külföldre.

Szerintem élj. Ráérsz 30 évesen is családot alapítani nem kell sietni.

2022. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megkerdezted, hogy o varna-e 30 eves koraig a kedvedert ezekkel, vagy az kizart nala, es akkor inkabb szakitana? Mert lehet, hogy siman varna. Masreszrol 5 ev alatt rengeteg dolog tortenhet, en 20 evesen meg 30 korul akartam gyereket, aztan 26 evesen bekattant valami, es hirtelennagyon vagyni kezdtem ra. Orulok, hogy idoben belevagtunk, mert tobb gyereket akartunk, es a masodikra 2 evet vartunk, szoval azert azt is kapkulald bele, hogy minel idosebb vagy, annal tovabb csokken az esely a teherbeesesre, de ha ez 25 evesen kiderul, akkor meg van eleg sok ido kezdeni vele valamit.
2022. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te a ferfi vagy vagy a no?
2022. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os: a kérdezö a nö!
2022. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Mindegyik nagyon hasznos volt. Nem hiszem, hogy később működni fog ha nem változunk a közös érdek miatt. Mehettem volna most Bécsbe és Krakkó ba gyakorlatozni nyáron pedig Olaszországba a kövi nyáron Németbe (mindegyik csak ilyen 2 hét lenne) és mindent áll az iskola. De összevitatkoztunk mert hogy nem hagyhatom itt, meg nem bírja ki addig nélkülem meg miért mennék külföldre gyakorlatozni ha itthon is lehet stb.. jó ezeket lemondtam de már most érzem, hogyha így folytatódik nem fog működni pedig nagyon szeretem.
2022. márc. 26. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!