Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretem a barátom, de egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem a barátom, de egy kissé komolytalan. Valaha megfog komolyodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémám van, hogy már benne vagyok abban a korban, amikor családalapítás simán szóba jöhet. Nemrég megismerkedtem egy 24 éves férfival. Én is ennyi idős vagyok.


Nagyon szeret engem és én is őt. Bár még csak pár hónapja vagyunk együtt, de komolyan gondoljuk egymással a jövőben. Bemutattam őt itthon is, mert mindketten a szüleinkkel élünk. Hétköznap dolgozik és általában szombaton szokott eljönni hozzánk.


A szüleimnek az a véleménye róla, hogy udvarias, barátságos, nincs gond vele, de eléggé komolytalan és szerintük nem az a típus, akivel komolyabban lehetne tervezni akár lakásvásárlást, akár családalapítást. Amikor itt van nálunk akkor is általában úgy nyilvánul meg, hogy olyan dolgokat mond, mint egy 15 éves gyerek. Már előre félek mikor a szüleim előtt megszólal, mert mindig valami furcsaságot vagy gyerekes dolgot mond esetleg valami komolyabb témát elviccel. Édesanyám már azt is megkérdezte, hogy miről tudok vele egyáltalán beszélgetni, mert sokszor olyan értelmetlen dolgok hagyják el a száját. Meg hogy szerinte hosszabb távra ne tervezzek vele, mert túl gyerekes.


Eleinte azt gondoltam, hogy a szüleim túlozzák el a dolgot vagy esetleg a barátom van zavarban a szüleim társaságától, de én is jártam náluk és észrevettem, hogy a saját családjával is ugyanígy viselkedik. A családtagjai is piszkálják azzal, hogy komolyodjon meg egy kissé, mert nem lehet így hozzáállni a dolgokhoz. Egyébként nincs probléma vele, mert dolgozik, nem iszik, nem cigizik, nem drogozik és látom rajta, hogy tényleg szeret és komolyan gondolja velem. Jól bánik velem és megértő egyszóval jó ember és szeret engem meg én is őt.


Nagyon szeret játszani. Szereti a lövöldözős játékokat meg videojátékokat. A nevelőapja legutóbb ezzel piszkálta amikor náluk voltam, hogy sokat ül bent a szobájában és ezeket nyomkodja. Bár engem ez sem zavar, mert szerintem mindenkinek kell egy hobbi vagy valami, ami kikapcsolja. Neki ez a hobbija, hogy videojátékozik. Másnak az, hogy túrázik, biciklizik, filmeket néz, olvas stb.


Bár még nem volt hosszú és komolyabb kapcsolata csak rövidek és komolytalanok. Talán ezért is viselkedik így, mert még nem volt olyan nő az életében, akivel komolyan tudott volna tervezni.


Én annak a híve vagyok, hogy ha szeretek valakit, akkor igyekszem elfogadni úgy ahogy van és ő is ezt vallja. Viszont szeretném, ha a környezete (az én családom és az ő családja is) nem piszkálnák azzal, hogy komolyodjon meg. Emiatt szeretném valahogy kommunikálni felé, hogy kicsit próbáljon meg érettebben gondolkodni és kommunikálni úgy, mint egy felnőtt különben az emberek sosem fogják komolyan venni és úgy kezelik majd, mint egy nagyra nőtt gyereket. Viszont nem szeretném, ha azt érezné, hogy én is elkezdem piszkálni vagy kritizálni, mint a családtagjai. Csak szeretném, hogy fejlődjön és ne ragadjon le ezen a gyerekes szinten.


A családomnak igazán nincs baja, mert tisztelettudó, de aggódnak amiatt, hogy egy ilyen férfi mellett hogyan fogok tudni komolyan tervezni.


Én elfogadom és szeretem úgy ahogy van és vele tervezek hosszútávra, de szeretném ha a szüleim azt látnák, hogy kissé megkomolyodott és lehet vele tervezni meg a családjának is megmutatná, hogy igenis lett belőle valami és nemcsak a videojátékokat tudja nyomkodni egész nap.


Én látok benne fantáziát, hogy lehetne vele komolyabban tervezni, de zavar, hogy mikor másokkal beszélget olyan komolytalan hülyeségeket mond, amiktől az emberek a fejüket rázzák, hogy egy 24 éves férfi hogyan mondhat ilyeneket.


Szerintetek idővel megfog komolyodni? Én is kelleni fogok ahhoz, hogy kissé komolyabbra vegye a figurát? Volt valakinek hasonló ismerőse?


2022. ápr. 6. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
És ahoz is kelleni fogsz ,hogy ne akarj ennyire a szüleidnek megfelelni. Mert nem az számít ők mit gondolnak. Van még ideje megkomolyodni.Formálódtok egymás mellett ,még nem családot terveztek.Nem kellene ,hogy ennyire befolyásoljon a környezeted.
2022. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

24 évesen nagyon kevés pasi tart ott fejben hogy komolyabb dolgokon gondolkodjon


Van még erre ideje bőven

2022. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem 24 évesen pár hónapos kapcsolatban ne azon filózzál, hogy a családalapítás szóba jöhet-e. Egyrészt, elárulom neked, hogy a kanyarban sincs nálatok ez a másik meg az, hogy attól, hogy valamire rámondom, hogy komoly attól még nem lesz az. Egy percet nem éltetek együtt szóval kicsit korai ez amiről beszélsz, valamint lehet, hogy a palid gyerekes, de te sem vagy sokkal érettebb, mert téged ez azért zavar, mert nagyon a szüleid befolyása alatt állsz. Szóval csak nyugi, még bőven van idő felnőni. Ti ugye vidékiek vagytok?
2022. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos igazatok van. Egyke gyerek vagyok és a szüleim mindig is próbáltak nekem parancsolni és megmondani, hogy mit csináljak. De ha nekem jó így és számomra megfelel ez a srác és jól érzem magam vele, akkor nem kellene foglalkozni mások véleményével még a szüleimével sem.
2022. ápr. 6. 12:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy sokan nem állnak készen 24 évesen és élik a gondtalan életüket sok szabadidővel

az egy másik, hogy ennek ellenére 24 évesen nem rossz valamiféle elképzeléssel rendelkezni, és ezeket egyeztetni.

Tehát ha te pár év múlva már családot alapítanál, ő meg majd legfeljebb 35 felé elkezd rajta gondolkodni, akkor jobb hamarabb letisztázni. Vagy pl. a gondtalan élete mellett azért fél szemmel rápillant-e néha a jövőre, például a későbbiekben is jó lesz-e a mostani végzettsége, nem lenne-e érdemes még tanulni valamit, amíg van rá lehetőség

Amúgy viszont érezzétek jól magatokat együtt,

és te is felnőtt vagy, melózd ki magadból a szülőknek való megfelelést, a saját életedet éld, ahogy neked jó, akivel neked jó.

2022. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nemaRendőrség ***** válasza:

25 évesen házasodtam, és vettünk egy lakást közösen feleségemmel.

26 éves vagyok, egy hónap és indul a babaprojekt, de ha csak rajtam múlt volna akkor már kész is lenne.


Vannak ilyen férfiak is. Az igazi barátaim is hasonlóak, nem játszanak, lakást vesznek, kapcsolatot építenek és tartanak fent stb.


De én is azt látom, hogy ez ritka manapság. Munkatársaim 28-30 éves korukra jutnak el oda, hogy mamahotel helyett albi, de még mindig hétvégén csak a videójáték, konyha csak azért van mert járt a lakáshoz...



Tőled és tőle is függ. Meg tudod változtatni, ha hajlandó a változásra, de vigyázz mert a végén lehet nem fog tetszeni amit teremtesz

2022. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig de két dolgot vegyünk külön.


Van különbség aközött hogy valaki fiatal felnőtt létére MÉG (vagy akár egyáltalán) nem akar gyereket, házasságot, klasszikus értelemben véve letelepedni. Én ezt nem tartom komolytalanságnak, hiába terjedt el így a köznyelvben, egyszerűen csak sok dolog van még az életben amit az ember ezek előtt (különösen gyerek előtt) akar. Manapság szerintem elég kevés fiatal akar huszas évei elején gyereket, illetve lássuk be a gazdasági helyzet sem olyan, hogy az ember csak úgy belevágjon.


A másik viszont hogy úgy nyilvánul meg mint egy 15 éves, na igen ez már inkább problémás. Szerintem ez hamar problémát fog okozni.

2022. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Magyarul 24 évesen még anyukádtól sem tudtál elszakadni, de már a családalapításon gondolkodsz... az úgy szép.


Előbb élj egyedül-pároddal 3-4 évet, és utána lehet ilyesmin filózni.

2022. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt nemrégen kérdezted. Pár nappal ezelőtt, de most nem fogom visszakeresni a kérdést (válaszoltam is rá)
2022. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!